Millega sina asendasid Google Readeri?

Argielu 10 Replies

Teadupoolest paneb Google oma riideri uksed 1. juulil kinni. Esiteks ma muidugi pahandasin, sest ma olen ikkagi hinges vana tige penskar, kellele muutused ei meeldi. Aga kui natuke ringi vaatasin, et mille vastu Google Reader vahetada, siis ei saanud ma ausalt öeldes aru, MIS VÄGI mind selle riideri küljes kõik need aastad kinni hoidis – eriti, kui nad sheerimise võimaluse ära kaotasid.

Nüüd on mul uus uhke ja särav RSS-lugeja Feedly, mida ma suisa ARMASTAN. Tal on nii palju kellasid ja vilesid ning lihtsalt nii mõnus kasutajaliides, et ma olen päris rahul, et Readeri kinnipanek mind Feedly juurde juhatas. No vaadake vaid seda.

Kuna tänapäeval on enamik RSSi contenti visuaalne ja pildid on aina olulisemad, siis meeldib mulle väga, et saan erinevate kaustade/blogide/feedide lehed vastavalt sellele sättida. Kui enne pidin retseptid läbi klikkima, siis nüüd on nende kaust mul ajakirja-vaatele seadistatud, nii et värske ja isuäratav kohe silme ees.

Siin ma olen juba taustavärvi ära muutnud, just for kicks. Tegelikult tahtsin näidata, kui fantastiliselt lihtne on võrreldes GR-iga oma sisu sorteerida.

Mõnus on ka see, et on neli erinevat viisi, kuidas sa saad värske sisu kuvada – ainult pealkirjadena (GR stiilis), ajakirja-stiilis, täispostitustena või kaartidena. Mulle meeldib olenevalt sisust kord üks, kord teine – blogijad, kes pea alati lisavad postitustele pildid, võidavad minu riideris väga kaardivaatest:

Ajalehtedekaust ja huumorikategooria aga sobivad loomulikult kõige paremini kokku ajakirja-vaatega:

Ning vähemoluline pole ka see, et Feedlyl on super Androidi-äpp. Riideri oma ma põhimõtteliselt ei kasutanud, sest see oli kohutavalt tüütu minu sadade feedide sortimise jaoks. Teadupoolest on mul väga partikulaarne järjekord, kuidas ma oma igapäevast internetti loen. Feedly Androidis laseb seda mul teha, lisaks näeb välja ilus, puhas ja on sealgi oma käe järgi sätitav, nii et sisuliselt annab Feedly võimaluse oma lemmikblogidest ja -saitidest iseendale ajakiri koostada. Asi, mis riideriga võimatu oli.

Lisaks on Feedlyl ühe nupulevajutusega jagamise süsteem – miski meeldib, muudkui sheeri maailmagaga. Või salvesta endale mugavalt asjad hiljem ülelugemiseks, saad lisada ka silte. Ma arvan, et siia kolib üle ka mu Deliciouse lingikogu.

Selline on Feedly Androidis (kaks ülemist pilti).

Aga kõige mõnnam on see, et ma ei pea enam nende blogipostide või artiklite, mille omanikud on neist ainult riiderites katkendeid jaganud, lugemiseks minema riiderist välja originaalsaidile. Selle asemel saan ma mugavalt kohe Feedly hüpikaknaga sisu ära lugeda. ÕUDSELT MÕNUS. Ma ei kannata seda, kui riiderisse saadetakse ainult katkend. Ma mõistan, MIKS seda tehakse (et saada täpsemat statistikat lugejatest + klikke lehele), aga jube tüütu. Feedly preview-nupp päästab hädast!

Milline on teie eelistatud RSS-lugeja? Miks?

10 thoughts on “Millega sina asendasid Google Readeri?

 1. T.

  Aitäh, google readerile asenduse leidmine on mõnda aega südamel olnud, aga nüüd pääseb ilma uurimistööta 🙂

 2. Britt

  Oh, kivi langes kohe südamelt. Hea ikka, kui keegi sinu eest töö ära teeb. Ja asjade ümbertõstmine Google Readerist oli ka lihtsalt imelihtne. Aitäh jagamast! 🙂

 3. Tikker

  Mina, nagu sa vast ka lugesid, võtsin The Old Readeri, sest ma olin Google Readeriga 100% rahul ja tahtsin võimalikult vähe ümber harjuda. Ma loen kõike kronoloogilises järjekorras, ei sheeri ega laigi midagi.

  Kaks miinust oskan The Old Readeril välja tuua. Esiteks ei saa seal blogide nimesid muuta – jääb see, mis blogi autor on pannud. Kuna mina importisin Google Readerist, kus mul olid kõik enda jaoks ümber nimetatud, sain need oma nimedega, aga uusi lisades jäävad originaalid. Mul on mugavam ja kiirem, kui autori nimi on näha, siis ei pea nii palju mõtlema, mis ja kes.

  Teiseks tulevad osad postitused miskipärast viivitusega. Ma kasutan praegu paralleelselt mõlemat readerit ja on kindlad lehed, mis jõuavad The Old Readerisse tunduvalt hiljem. Ntx Manni ingliskeelne blogi, Liisi oma miskipärast… Ja siis osad, mis omaette lehetedel. Sina jõuad üsna kiirelt 😀

  Äkki peaks ikka Feedlyt ka proovima. Mitte et oleks otsest probleemi, kui ma mõnd postitust paar tundi hiljem loen, aga… Tahaks ju kohe ja kiiresti 😀

  1. daki Post author

   Tikker, ma kiirelt proovisin ära, et saab muuta Feedlys blogide nimesid küll:) Ja ma lugesin jaa sinu seiklustest ka, aga just seetõttu mõtlesingi proovida midagi muud. No et kui juba GR läheb, siis äkki on midagi uut ja cooli ja erinevat. Selgus, et ongi – ja mulle see erinevus istub isegi paremini. Ei tulnud selle pealegi, et kõike Feedly pakutavat naudiks, kui GRi kasutasin. Nüüd tean! Nii et soovitan proovida, GRi feedid võtab ta automaatselt ise üle, ei pea importima ega midagi. Kui ei sobi, paned kinni ja pöördud mujale.

   Ja teistele: you are all very welcome:)

 4. Sophie

  Leidsin ka esimese asjana Feedly ja kuigi mul ka kõiki tulesid ja vilesid vaja pole, siis on ta minu jaoks ikka mugavam kui Google Reader oli. Väga mõnus!

  1. daki Post author

   Tikker, vot, ma kasutan ainult Chrome’i ja kui mujalt ei saa (näiteks on arvuti, kus pole Chrome’i ja ei saa seda ka alla laadida), siis on selleks telefon/tahvel.

 5. martin

  ei oska öelda muud kui et welcome to the club 🙂
  Kasutasin feedlyt juba enne kui readerit kinni hakati panema

 6. Maali

  Mina võtsin ka Feedly, aga mulle ei meeldi see, kui aeglane ta on tänu nendele kelladele ja viledele. Readeriga tuli ühe nupuvajutusega kenasti asi ette, Feedlyga peab ikka tükk aega ootama enne kui miskit ilmub.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.