elutähtsad küsimused

hoomamatu 28 Replies

Olen viimase 24 tunni jooksul alustanud viit eri postitust ja ühtegi neist pole lõpetanud. Tõmbusin ära kookonisse, sest ma olen iseenda targutamisest mu peas hetkel nii kohutavalt väsinud. Ma olen tõesti kohati väga tüütu inimene, isegi ennast tüütan teinekord surmani ära.

Eriti kui ma mingi megadiipi panen terve päev järjest. Fuh.

Niisiis otsustasin ma avaldada selle postituse ja küsida üht väga olulist asja teie käest. (Vahel on ju nii, et triviaalsetes asjades peituvad kah elutõed, eks. Ilma Kanti lugematagi tuleb valgustus.)

Niisiis vol 2.

Kuhu teie ööseks oma mobiiltelefoni panete? Ja miks?

Mul nimelt on konstantne häda sellega. Mul on väga oluline kuulda äratust ja reageerida sellele enne kui mõne härjapõlvlase kurjad näpud selle kinni vajutavad ja “Shaun the Sheepi” hoopis masinast välja taguda üritavad. Samas on ka väga oluline, et kui keegi helistab ja telefon vibreerib, ei tohi see Milat äratada, sest fakinghell, see uneasi noh, see on mu thing ja kiiks ja no olgu mul see.

Ja teisalt tahan ma ise ikkagi olla võimeline registreerima, kui keegi helistab, sest ma püüan end kasvatada paremaks inimeseks ja anda helistajatele benefit of the doubt, et äkki tõesti on midagi kiiret ja katastroofilist.

Vahepeal hoidsin telefoni padja all, aga see oli lõpuks nii megatüütu, sest ma ei saanud hommikul iialgi aru, kus või mitme lina vahel ta mul on ja teinekord leidsin telefoni isegi padjapüüri seest. Ebamugav, sõnaga.

Kui hoida aknalaual, põrandal või muul kõval pinnal, siis äratab üksik õnnetu FB chatisuringi terve maja, ületee naabrid ja koera meie magamistoa akna all. Noh, töötaks väljalülitatuna… Seda ma harrastasin vahepeal isegi täitsa edukalt (lisades selle featuuri, et sain sisse lülitades smsid, kui keegi oli püüdnud mulle helistada), aga siis… oli ükskord telefon kadunud, hoolikalt ära paigutatud kuhugi aastase loogika kohaselt, ilmselt mingi megatähtsa missiooni käigus. Ja ma otsisin ja otsisin ja otsisin NAGU MINGI LOLL, sest kes käskis välja lülitada? Katsu sa nüüd kaotatud telefoni sellele helistades leida, dumbass!

Nii et palun, rääkige oma süsteemidest, kuidas ja miks need töötavad või ei tööta.

Pisiasjades pidi ju jumal leiduma?

Või midagi.

28 thoughts on “elutähtsad küsimused

 1. maili

  hoiangi voodile võimalikult lähedal (kas voodi kõrval maas või voodi päises, kui parasjagu selline olemas on) just äratuskella funktsiooni tõttu!

  aga mul ei ole ka lapsi ning mu telefon ongi vaid helistamiseks ja tavasõnumiteks, ükski internetipõhine asi sinna ei jõua (fb chat on mul niikuinii koguaeg offline) ja nii ongi väga rahulik!

 2. CV

  Öökapi peal, vibra reziimil, ekraan allapoole. Ebavajalikud asjad pannakse ööseks kinni (logitakse välja) ja ükski FB chat ei tule läbi. Pole veel juhtunud, et laps selle peale ärkaks.

 3. Mar

  Telefon voodi kõrval kapi peal.
  Kui hoolin, siis on määratud nö vaiksed tunnid (Androidi custom rom abil). Teatud kellaaegadel ei tule ükski piiks läbi, kuid sotsiaalselt aktsepteeritavatel segamisaegadel pläriseb julgelt.

 4. Mari

  Olenevalt tujust, aga kui ma tahan KINDEL olla, kus see on, siis voodis padja kõrval. Mõnikord õnnestub see padja alla või enese alla või kuskile nihverdada, aga äratuskell toimib vaat et pareminigi, kui ta kõhu all vibreerima hakkab. 🙂
  Fesar chat ööseks välja. Mul muidugi nagunii peale wifi telefonis internetti pole ja selle kogu aeg sees hoidmine sööks rängalt akut, seega see probleem puudub. Üldse tegelt pole öösel ju internetti vaja?

 5. ritsik

  Mu voodil on lai puust äär, millele mahuvad täpselt prillid ja telefon. Kui vibra kõval pinnal häirib, võib ju diivanipadja voodi kõrvale panna ja telefoni sinna peale.

 6. Triin

  Voodi kõrval hommikumantli peal (jah, lohakas naine), ekraan allapoole. Kuna olen lühinägelik ja ärgates seega pmst poolpime, peab telefon käeulatuses olema. Chatis ei ole telefoniga.

 7. K

  Minul on voodi kõrval kapp*, kapi peal on heegeldatud lina, mis ideaalselt summutab telli vibreerimise. Tõenäoliselt sobib selleks ükskõik milline paksem riie.

  *ametlik nimetus- öökapp

 8. Mäks

  Voodi peatsil on laiem äär, ööseks sinna peale, aga mu telefonil lisaks mingi pehmem klapp, et kui vibreerib, siis ei häiri. Mõnikord panen telefoni ka põrandale vaibale, samuti vibreerimine ei häiri. Kui just vaja väga, et öösel ka helinat kuuleks, siis on mingi mahedam lugu, mis tervet trepikoda oma voodites pulksirgeks ei aja. Muidu ööseks helin maha.

 9. daki Post author

  Täpsustan, et mul on 3g nett tasuta, seega on mul see alati sees. Ja kuigi ma omast arust nii nutikas, siis pole ma veel ära jaganud, millal Android rakenduse sellest väljudes actually SULGEB, ja millal vaid taustale lükkab. Enamasti mind see ei häiri ka ja mul ongi megaükskõik, isegi hea ju, kui kõik kiireloomuline telefoni ka jõuab, aga ta võiks, noh… Ise kuidagi teada, millal mitte mind häirida 😀

 10. Triin

  Veits offtopic, aga ma vihkan üht oma ülemist naabrit selle eest, et ta hoiab oma telefoni paljal põrandal. Pisike puumaja, ja kui see tal siis äratama hakkab, tuleb see hambapuuripinin kuidagi läbi talade minu magamistuppa. Ja tüüp on kuradi raske unega.

 11. pilleriin

  kui just välja ei lülita (no kuhu ta ikka kaob, kukub maha ja on ikka voodi ümbruses, aga ok, mu laps on ka suur ja ei vea seda mujale), siis on hääletu režiimiga voodi serval. või voodi all, kui sinna kukub. või voodi kõrval toolil. äratus algab vaikselt ja enamasti taban selle paari esimese hetke jooksul.
  neti lülitan ka kindlasti välja, juba kasvõi seepärast, et see sööb akut hullupööra (sellega pääsen paljude nutitelefonide omanike murest, et aku saab alati jube kiirelt tühjaks).
  lisaks on kohe päris kindlasti mingeid appe, millega saab oma telefoni kellaaja järgi ‘käituma’ panna, isegi mu opakale Nokiale oli. et ikka määran aja, mis kell ükski heli läbi ei tule ja ei tulegi.

 12. Kuukiir

  Hoian telefoni kahe sammu kaugusel voodist peeglilaua peal. Sain just TÄNA nutitelefoni omanikuks ja ma saan aru, et su FB ei piuksu, kui sa ööseks telefonist WIFIst väljud…

 13. kägu

  minu telefon on käesirutuse kaugusel voodi kõrval vaiba peal ja paksu pajakinda sees. kui keegi peaks öösel helistama, on ärkamine palju pehmem (õnneks juhtub seda väga harva). kohe kolmeaastaseks saavale piigale on pere äratuskella funktsioon sisse programmeeritud.

 14. kitty

  ma vastan puhtalt sellepärast, et mu vastus on hoopis teistugune kui teistel. hoian telefoni öösel laadija otsas teises toas. mingeid vibreerimisfunktsioone ei kasuta. telefoni äratuskellana ei kasuta, kell on voodi kõrval eraldi. kui mul oleks mõni tuttav, kes mulle öösiti helistaks, siis ma tapaksin ta ära (siiamaani on kõik veel elus). nett on telefonil kogu aeg sees, aga kõik saabuvate mailide teavitused vait keeratud, FB-s ka online’s ei istu. põmtselt ainus asi, mis seal häält saab teha, on smsi saabumine, mis on mahe piuks ja teisest toast ei ärata. küll ma hommikul loen.

 15. Eppppp

  Mul on ka telefon teises toas. Ma arvan, et palju tervislikum on ärgata loomulikul hetkel, ilma äratuskellata. Võiksid ka proovida, kui sa endale sisendad, et “ärkan hommikul kella seitme paiku”, kas siis ärkad? Mina küll ärkan.
  Nutitelefoni mul pole, Justinil on, aga ühendub ainult siis netifunktsioonidega, kui vaja. See mõjub mu meelest närvidele kehvasti, kui kõik meilid kogu aeg oma saabumisest teada annavad.

 16. Hedvig

  Viimasel ajal hoian voodijalutsis öökapi peal, siis ma ei küünita kogu aeg öösel kella vaatama. Lülitan ööseks hääletu peale, st ei vibreeri ka. Internett on välja lülitatud. Ärkamine muret ei tee, selle eest hoolitseb meie kaheksakuune jõnglane. See tagab alati väikese hommikuse sürpriisi, sest ainult Issand teab, mis kell ta üles kavatseb karata. Täna oli äratus näiteks kell 6 🙂

 17. minni

  kui mehe kõrval magan, on telefon tont-teab-kus, tavaliselt teises või kolmandas toas, üldse ei lähe korda. minu hommik on nagunii laisk ja äratajaks on kas laps, mees või mehe moblaäratuskell.
  aga kui eri paikades oleme (mina maal või tema öötööl), on telefon käeulatuses (kuskil naaberpadja all põnni eest peidus, hommikuni ajastatud vaiksel režiimil), et saaks vajalikul hetkel igatseva sms-i saata 🙂

 18. Morgie

  Kui ma õhtuti enne uinumist (või uinumiseks) Sudokut mängin, satub telefon padja alla niikuinii. Koos käega. Padjapüüriprobleemi pole veel tekkinud (nõks on selles, et padjapüür peab olema padjale täpselt paras ja lina peab olema plingilt madratsile tõmmatud)

  Kui ei mängi, on see päitsi kõrval aknalaual. Akna all on seinas pistikupesa ja selles laadijajuhe.

  Kui Putukas oli väiksem ning agaram, paigaldasin telefoni voodi kohal seinal asuvasse riiulisse, mis on parasjagu nii kõrgel, et ärataja kättesaamiseks tuleb ennast vähemalt istuli ajada ja käsi välja sirutada, aga titt selleni siiski ei ulatu.
  Kui sul seal riiulit ei ole (MIKS ei ole???) siis võib nuputada seinale õigesse kõrgusesse mingi riidest tasku, kuhu telefoni ja küüneviili hea panna ja võtta oleks, aga mida titt kätte ei saaks. Riidest tasku paneb seina külge kasvõi klambrilööjaga ära.

  Igasugused FB chatid tuleb niikuinii ööseks telefonist välja lülitada.

 19. Morgie

  Riidest tasku võib vabalt ise ka õmmelda, isegi kui arvad, et sa õmmelda ei oska.
  Otsid tüki tugevamat riiet, nt vanade teksapükste sääre.
  Lõikad sellest tüki umbes suuruses 50X15 (või vähem) cm.
  Murrad tüki L tähe kujuliselt. Murrad L tähe alumise haara (mille pikkus võiks olla sama, mis su telefoni laius+1 cm) vastu ülemist ja õmbled servast 1 cm kauguselt mõlemate külgservade kokkupuutekohad kinni. Otsa, st tasku suu jätad lahti.
  Vastavalt maitsele, kas:
  keerad õmblused sisse ja palistad servad, nagu kooliõpikus
  või
  jätad õmblused välja ja pesed saadud tasku pesumasinaga üle, et tekiks mõnus “karvane” serv. Teksa üldiselt pärast sellist töötlemist edasi ei hargne.
  Lööd või kruvid selle tasku pikemat haara pidi seinale, endale sobivasse kõrgusesse.
  Pehmest riidest taskus ei tohiks FB teadete põrin ka enam kedagi segada.

 20. daki

  Aitäh kõigile, ükshaaval praegu vastata ei jõua, küll aga…

  Morgie, palju olulisem küsimus on, miks mul pole köögiseinu. Riiulid võivad oodata sutt..

 21. Peeter

  1. Normaalsed sõbrad ei helista öösel
  2. Paremates telefonides saab panna hääletu reziimi koos taimeriga, nii et just enne äratust lülitab hääle sisse.
  3. Mailide tõmbamisel saab ka öelda, mis kellast kellani seda teha (kui ei raatsi netti lihtsalt kinni keerata).

 22. daki Post author

  (Ma olen seda vist varemgi öelnud, aga Peeter, sa mu üks lemmikkommenteerijaist… Kui naised lobaga liiale lähevad, tuled ütled paar sõna ja asi vask! Don’t ever change:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.