õnn

hoomamatu 7 kommentaari

Viimased kolm päeva olen ma obsessinud selle üle, et mu elus on kõik hetkel kohutavalt hästi. Ja loomulikult peab see ju tähendama, et midagi läheb kohe konkreetselt suure pauguga perse või on mul nüüd karmapunktid täiega nulli kulutatud ja ikka hakkab edaspidi halvasti minema. Või ükskõik, mis, nii ei saa ju olla, et kõik on nii hästi?

Lisaks on mind vaevanud süümepiinad, et mind ümbritsevad täiesti oosõm inimesed. No täiesti oosõm. Mul pole praegu ühtegi sõpra, kelle kohta ma ei ütleks, et nad on totaalselt oosõmid. Sest nad on. Isegi need sõbrad, keda ma näen kord aastas, on lihtsalt suurepärased. Ja siis ma mõtlesin, et mul on neist nii kahju, et nad minusugust taluma peavad. Aga mingil imelikul põhjusel on nad minu juurde jäänud ja oosõm inimesi tuleb mu ellu aina juurde. Ma olen kuskil midagi oma elus ikka väga õigesti teinud. Kõige selle kõrval, mis ma valesti teinud olen – loomulikult.

Niisiis, eile ma otsustasin, et kuna kõik on nii hästi, siis peab KOHE midagi halvasti minema. Kõigepealt mõtlesin ma välja, et Mallukas kindlasti vihkab mind. Miks? No jumal teab. Aga raudselt vihkab. Lõpuks ta vastas mu sõnumitele arusaadava segadusega: “Mis. MÕTTES?!” ja: “Mis sul viga on?”

Kuna Mallukas ei vihanud mind, siis pidi midagi muud kohutavat juhtuma. Näiteks et keegi sureb kohe ära või et Naabrinaisega on halvasti või midagi. Naabrinaine, kes õndsalt südaööl magas, kindlustas mulle unetu öö, sest arusaadavalt ei tulnud ta selle peale, et mu öisele sõnumile kohe vastata ja öelda, et kõik on muidugi hästi.

Hommikuks olin ma unetusest kurnatud ja väsinud ja enam nii väga ei obsessinud selle üle, et kui kõik on nii hästi, siis järelikult on kõik nii halvasti (või kohe läheb).

(Ma sain just aru, kui mõistlik ja tasakaalukas see jutt tundub. Ma kujutan ette oma saiki nägu, kui mul talle sellest meeles rääkida on. Pööritab silmi, paneb käed rinnale risti ja ütleb midagi tabavat selle kohta, et obviously on sel mingi põhjus, miks me teineteist regulaarselt juba neli aastat näeme.)

Niisiis, ma jätkasin oma oosõm päeva, tehes oosõm asju, näiteks vaadates, kuidas mu lemmikkoer ja mu lemmiklaps on nunnud. Või tundes Milale kaasa sellepärast, et tema, olles vana armsus ise, peab leppima sellise emaga nagu mina. Vaene laps! Ja ta ise veel ei teagi, mis valiku ta teinud on mulle sündides…

Ja siis, kui ma olin oma oosõm sõpradega käinud oosõm dinneril ja kohtunud oosõm Millie (haah, see kõlab nagu superkangelase nimi!) ja gängiga ja kõik oli jätkuvalt oosõm, tulin ma koju, juba peaaegu unustanud selle TÄIESTI RATSIONAALSE ärevushäire teemal “kõik läheb kohe pekki”, panin ahjud kütte, käisin vannis ja tegin kana ja siis sain südaööl kirja, mis kindlustab, et täna öösel ma ei maga.

Ma saan sellest täpsemalt rääkida ülehomme, aga igal juhul on mu elu toonud mind mu tehtud valikutega sinna, et 40 minutit oma oosõm elust pühendab Dylan Moran mulle.

..

I’ll let it sink in.

..

.

What nagu. Ma ausalt luban olla hästi professionaalne ja kuigi ma olen täiesti kindel, et kuna ma seda posti nüüd kirjutan, siis teatab hommikul mu toimetaja näiteks, et see kõik jääb ära või… ma ei tea, midagi kindlasti võib minna veel sada korda valesti. Ja ma juba lubasin Naabrinaisele, et ma ei häbista teda Morani ees ja olen nagu normaalne ajakirjanik kunagi.

Aga ärge palun üldse andke mulle ideid, mis nüüd edaspidi kõik nii valesti võib minna, et karmakaalud jälle tasakaalu läheks, sest NII OOSÕM ASI ei tule tasuta ju?

Appi.

Ma kardan, et see ongi see, kuidas suremine tundub. Sest ma lihtsalt surin. Sulasin väikeseks lombiks elutoapõrandale ja taastun alles kauges tulevikus.

7 thoughts on “õnn

 1. Inga

  No kuule, sul on vist arvestus sassis – neid sugugi-mitte-oos6m päevi oli seal “eelimses elus” palju rohkem kui neid oss6meid praegu – nii et karma on sulle ikka veel v6lgu. Iga kord pole mitte sina see kes peab maksma, vahel käib vastupidi ka – nyyd on siis palgapäev käes 🙂 Naudi kuniks jagub ja l6peta stressamine!
  P.S. Jagan sinuga FB-s ühte minu tuttava lapsemamma jagatud artiklit, mis minu arust oli nii oos6m et pani mind oma 24-aastase “lapsega” minevikku meenutama ja isegi kommentaari imes must välja…. nii et jälgi FB jagatisi!

 2. Kessu

  lihtsalt äge! kõik elu ja dylan eriti.
  tõmba siis dylanil minu poolt keelega üle näo ja ütle, et need pole sinu hormoonid, mis hetkel möllavad.
  äge. nii äge. lihtsalt ja võimatult äge.

 3. Mari

  Aga äkki sinu praegune oosõm elu on NII-II oosõm hoopis kompenseerimaks seda, millest kõigest sul enne tuli läbi sumbata? Ja midagi ei peagi pekki minema, sest see on juba VÄLJA TEENITUD?
  Kui oosõm see veel oleks. 🙂
  (Minu arust nii ongi, muide.)

 4. Pingback: PilleRiini avalik internetielu » as good as..

 5. Irx

  Kui ma nüüd jälle hingata saan selle Dylan Morani uudise peale, siis annaksin teise vaatenurga sellele karmajutule. AGA OMG, OMG, OMG – I am so happy for you!!!! 😀 Selline tunne nagu läheks ise temaga kohtuma 🙂
  Aga ühesõnaga, karmasse ei pea üleüldse suhtuma nagu mingisugusesse kättemaksuihalisse wicked mehikesse. See, et sul on asjad hästi ja tunned ennast õnnelikuna, viitab eelkõige sellele, et sa oled ise, kas siis selles või mõnes eelmises elus selleks nö tingimused loonud. Ja inimene ei peaks ennast seetõttu absoluutselt süüdi tundma, ega hirmuga midagi halba ootama. See on läänemaailma twisted mõtlemine, et peab ennast pidevalt süüdi tundma, kui hästi läheb. Dalai Lama on kunagi öelnud midagi sellist, et guilt is like never flushing your toilet. Niisiis, milleks seda s.tta endaga kaasas tassida? 🙂
  Seega võta rahuliku südamega vastu see, mida elu pakub ja kaasa toob.

  1. daki Post author

   Ah, võibolla on teil õigus:) Ma ei suuda uskuda, et mu tänane ja homne töö nõuab seda, et ma loen Dylani kohta artikleid ja vaatan kõiki ta asju uuesti läbi. See on lihtsalt too awesome.

   Liis, ma juba korra mõtlesin sellele. Mitte sinuga magamisele, vaid et äkki sa viitsiks kärutada Prive ees seni, aga sul on siiski neid lapsi rohkem kui mul ja õnneks sain hoiu orgunnitud inteka ajaks. Sest muidu oleks pidand ta kaasa võtma (või sintsa tooma). Millest poleks midagi, aga Dylan on ju ahelsuitsetaja. Vist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.