flowchart

hoomamatu 8 kommentaari

Juba pikemat aega olen ma mõelnud, et oleks vist aeg hakata Milat lapsehoidjaga tutvustama. Töötamise vajadus muutub aina tugevamaks ja ideaalis võiks varsti jõuda selleni, et ma saan päevasel ajal paar korda nädalas Mila paariks tunniks kellegi hea hoidja* hoolde jätta. Kuna tal on praegu aga peal jälle võõrastamisperiood ja hülgamishirm, siis pole ma väga tõsiselt otsinguid viitsinud alustada.

(*Miks on hoidja parem kui vanavanemad? Või noh, kas just parem, aga mõnes situatsioonis ma eelistaksin seda. Vanavanematel nimelt on oma elu ka (ühel neist see pool aega Moskvas, kahel enamiku ajast tööl/teises linnas), pealegi on neil ju teisigi lapselapsi. Ja ausalt öeldes on endal ikka palju parem tunne teenust osta kui kelleltki teenet paluda (mitte et see teene ebameeldiv oleks, aga ikkagi). Aga sellest mõni teine kord.)

Aga kuidagi juhtus nii, et üks sõbrants otsis tööd ja meil tuli just peale jõulupidudehooaeg.

Ehk siis täna jätan ma magava lapse esimest korda kellegi võõra hoolde (kui vanaemasid mitte arvestada). See võib minna kõik väga rahulikult – KUI ta ei ärka. Või kui ärkab põgusalt, aga ei saa aru, et ma kuskil ära olen/on kellegi võõraga. KUI ta sellest aga aru saab, siis võib asi lõppeda… noh, minu jaoks lühikese peoga. Aga ta on ennegi olnud ju öösiti minuta või meieta ja alati on hakkama saadud. Vist ainult paar korda on asi olnud dramaatiline, aga neil kordadel olime ise süüdi, et ei andnud lapsele kohanemisaega ja lahkusime liiga järsku. Ja kui ta oli veel päris titt, siis oli asi muidugi eriti lihtne.

Aga et ikka TÄIESTI adekvaatselt ja rahulikult asja võtta, siis tegelesin ma just pool tundi lapsehoidjale flowcharti joonistamisega.

Ma nüüd lähen ja reageerin edasi oma adekvaatsusega.

Vähemalt sajab lund. Asi seegi, asi seegi…

8 thoughts on “flowchart

 1. Jana

  Sõitsime kaasaga üleelmine kevad Kreetale ja jätsin hullumeelse kodu ja koduloomade hooldamise “manuaali” oma vennalapsele, kes siis minu äraoleku aja meie korteris elas – mind tembeldati kohe ebanormaalseks, kui seda köidetud paberipatakat nähti! 😀
  Aga veab, kui on hoidja! Mul ema Tartus, isa ei ole, teist vanaema ka pole lapsel ja teine vanaisa on töötav ning ei oska nii väiksega midagi ette võtta. Ja ok, võibolla kellegi leiaks aga see võõrastusperiood “ema on ainus keda talun!” on kohutav 🙂

 2. Maire

  Ma märkasin ka seda võõrUstamisperioodi ja mõtlesin, et Mila võõrustab külalisi või lapsehoidjaid või miskit 🙂

 3. anonüümne keeleparandus

  Kui juba keeleparanduseks läks, siis tuletaks meelde, et vanasti tähendas “kostuma” seda, et miski sulas üles:) Hääled ikka kostavad, mitte ei kostu.
  Aga flowchart on äge ja lapsuke imearmas:)

 4. anonüümne keeleparandus

  Maire, see on siis järjekordne keeleuuendus. Minu kodus riiulis olev ÕS (1999.a.) annab sõnale “kostuma” ainult ühe tähenduse ja juurde on lisatud veel, et see ei tähenda “kostma”. Võibolla olen veidi vanamoodne, aga minu kõrva tohutult riivab, kui keegi “kostma” asemel “kostuma” kasutab ja minu ajal koolis käidi “kostuma” selles tähenduses alati punase pliiatsiga üle.
  P.S. Arvata on, et varsti on internetisõnaraamatus sees ka “ennem” lubatuna sõna “enne” asemel, sest enamus noori paistab selle vastu eksivat ja kui kõik juba kasutavad, küll siis varsti sellestki sõnast keeleuuendus tuleb (õlgu väristades vasakule ära…).

 5. daki Post author

  Anonüümne, jah, ma kuulen ka esimest korda! Ma siis järgmisel korral püüan su peale mõelda ja meeles pidada:)

  Võõrustamis, jah, see sai… Ma mõtlesin, kas peaks kirjutama võõrutamisperiood, aga siis ma ei viitsinud sellesse teemasse süüvida hetkel, ja võõrastamine on ka niikuinii, ja siis ma paar korda parandasin ja jäi sellepärast. Üle lugedes tundus normaalne:D Aga noh, paljud asjad tunduvad praegu normaalsed, mis seda tegelikult pole…

  Muidu läks hästi! Paar korda ärkas, aga lapsehoidja on superäge mul ja tunneb end lastega õudselt hästi ja see ilmselt aitas kaasa, et ta sai teistpidi lapse magama tagasi ka. Nüüd vaatame, kuidas läheb mõni päevane aeg.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.