Ei oska enam

Argielu 13 Replies

image

Esmaspäeval valas Mila mu mäki kolmandat korda ajaloos üle. Sel korral seebimulliveega. Eelmine kord oli boršisupp ja enne seda õunamahl. Ja kõik siis nüüd nelja aasta jooksul. Viimane kord maksis parandus üle 600.

Täna kaotasin oma lollusest rahakoti kuskile Laulasmaa ja Klõuga vahele, sest unustasin autokatusele.

Ja ma just Delfis kurtsin, kuidas ma ei salli neid inimesi, kes arvavad, et nad on jube erilised, sest neil muudkui juhtub. Aga vot sel nädalal on mul tõesti juhtunud. Ma ei tea, kust see halb karma, aga ju ma teen oma elus midagi praegu väga valesti. Ema arvas, et ma ujun liialt vastuvoolu, rabelen liiga palju.

Aga lõpetuseks laulsime täna Milaga Karl-Erik Taukarit. Ikka nii, et mina ees ja tema järel.

“Ei tee suuri plaane…”
“Ei tee plaane…”
“Kui kokku saame.. ”
“Ei saa…”
“Siis sõidame…”
“Sõidame!”
“Aeg on elada!”
“Eladaaaaaa!”

Aga Mila lemmik saade on siiski “Laula mu laulu”, seda “ja kui ma ei saagi kuulata” laulab ta suht täpselt järele.

Vot mis teeb, kui elad koos muusiku ja lauljaga. Laps kah hakkab.

13 thoughts on “Ei oska enam

 1. Inimene

  Aga tõsiselt, palun, milleks sulle mäkk? Sa teed ju ainult kirjatööd, mitte mingeid keerulisi graafikaid. Osta mõni raudne PC, neid on ka lapsekindlaid ja nende remont kindlasti 600 ei maksa.
  Mäkk sinu elustiili juures on eputamine.

 2. Liana

  Ma jätan igal nädalal midagi autokatusele: ükskord jäid lilled, teinekord šokolaad, viimati lapse kõrremahl. 😀 Loodan, et rahakott tee koju leiab. :/

 3. mhmh

  täpselt sama esimene küss tekkis, et miks mitte klaveri all oleva renniga läppar, et ei oleks nii tihti jama…. saan aru, et op süsteemi vahetamine nõuab harjumist aga sellega on kümnetes kordades vähem tööd kui raha teenimisega uue ostmiseks

 4. Tiia

  Mac ei ole eputamine, vaid pigem kvaliteeti ja vastupidavusse investeerimine. Mul pidas üks vastu sama kaua kui vanematel 4-5.

  Mul ka poiss ja tema sõbrad vaheldumisi teinud seda trikki – üks kord oli mu enda viga, jätsin tee liiga arvuti lähedale. Teine kord olid nad kodus omaette. Igal juhul vedelikud kohvilaual on nüüd keelatud samal ajal kui arvuti seal on. Tuleb lihtsalt proovida sättida nii, et laps-vedelik-arvuti kombot ei tekigi. Nüüd kuskil aastake on see korda läinud 🙂

 5. lihtsaltmelon

  Mul on jumala savi, kas inimene kasutab Maci või midagi muud, eks iga ühe enda valikud millele tahab raha kulutada. Aga!
  Tiia, sul on küll üks õite hämmastav Mac ja sellist tahaks isegi näha. Minu suvaline firmamärgitu arvuti kast pidas vastu 6 aastat yhe remondiga (mis läks maksma 30€) ja tegelikult töötab endiselt. Et siis mac peaks vastu pidama 4-5 korda nii palju? Isegi kui kestab jääb ta paratamatult mingi hetk ajale jalgu, tehnika areneb nii kiiresti, et juba 6aastat vana läpakas võib raskusi valmista, mida siis veel rääkida üle 15aastasest.
  Muide Mac ei ole ainuke kõrgekvaliteetne arvuti firma lihtsalt kõige parema marketinguga.

  Aga endiselt, ma ei mõtle midagi pahaga, lihtsalt tahtsin natukene lõbusalt norida. 🙂

 6. kätlin

  Arvuti mark ei ole ju siinkohal tähtis! Tähtis on, et pisipiiga mis iganes arvutit või muud tähtsat asja kogemata nässu ei keeraks.
  Ehk on ikkagi võimalik söögiasju arvutist eemal hoida, ja ka last – kui emme parasjagu lähedal pole – arvutist eemal hoida? Nagu on võimalik lapsi eemal hoida tulistest pliitidest, võõrastest koertest, autoteele jooksmisest jne? Ühe korra valab masina supiga üle, teinekord kustutab kogemata sul kõik failid ära, kulud otseses ja kaudses mõttes on juba väga suured – siin peab midagi välja mõtlema 🙂

 7. .

  Mäkk on elustiililäpakas ja kui inimesel on nii palju pappi, et omale ülehinnatud tehnikaga elustiili lubada ning isegi niisama raha tuulde loopida, siis pole teha muud, kui kadedusest ohata. Aga loo moraal on hoopis see, et lapsi ei tohi teha!

 8. AbFab

  No Mac võib kvaliteetne olla, aga peamiselt on ta lihtsalt üle haibitud ja väga hästi turustatud. Minu suvalised 900-eurosed juustud on keskmiselt 6 aastat vastu pidanud siiamaani, ma ei tea tõesti, kas neli korda kauem on reaalne ühte läpakat põues soojendada.
  Aga raha on, huvi on, õunad meeldivad – miks mitte.

 9. uneskõndija

  Mac-i superkvaliteet on müüt. Meil ütles paariaastasel mac-il kõigepealt üles hiir (see puutetundlik, eks), siis plaadiseade (plaat jäi sisse ja kõristas seal ringi) ja siis klaviatuur. Midagi sisse ei valanud ja üldse vähe kasutasime, sest majas on muid arvuteid ka. Parandus on kallis ja esindus varuosi välja ei müü, et tuttaval it-mehel lasta midagi vahetada ja odavam saaks. Väikese lapse kõrval tasuks tõesti PC peale üle minna, just sellise, mille klaviatuuri alt vedelik ära voolab ja arvutisse ei jõua.
  P.S. mac-e viiakse Eestis kordades vähem remonti ainult sellepärast, et neid pille on rahval kordades vähem käes kui PC-d.

 10. Mari

  Näiteks tutika HP läpaka saab internetist 250-290 euriga. 600 euri on müstiline summa, mina päästaks oma andmed ja ostaks odavama arvuti. Meil ka HP valati veiniga üle ja parandus läks 50 euri. Ma arvan, et odavamate asjadega saab ka väga hästi elada, kellel on vähem vara, sellel on ka vähem kaotada:)

 11. Janar

  Pärast seda, kui 1-aastane poeg mu HP läppari katki pissis, ostsin emotsioonide ajendil Panasonic Toughbooki, mis peaks olema põrutus- ja vihma(piisa)kindel. Äkki peaksid ka sellele mõtlema 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.