rott mis rott

hoomamatu 14 Replies

Tegin täna nimekirja asjadest, mida ma kõik ostaks, kui mul oleks raha. Nimekiri sai üsna igav:

 • parmesan
 • küttepuud
 • sokid
 • uus hambahari
 • ketšup
 • külmkapimagnetid (tähestiku omad)
 • šampoon, mis poleks ühtlasi dušigeel
 • ripsmetušš (mis poleks kokku pandud kahest erinevast ripsmetušist – hari ühelt, tops teiselt)
 • lõhefileed
 • kookospiima
 • küttepuid
 • savikrohvi ja pilliroomatti (selle kuradi elutoaseina jaoks)
 • uus välisuks (oluline: et hoiaks külma seal, kus vaja) (vihje: see, kus “vaja”, on väljas)
 • uus lukk nimetet uksele
 • lennupiletid suvalisse sihtkohta
 • mõni lahe kunstivärk mõnele seinale
 • kolm kimpu lilli
 • küttepuud
 • uus mmmmmõnus voodipesu
 • teelusikaid

Fantastiline nimekiri. Asjadest, mida ma veel aasta alguses vabalt osta võisin. Näiteks šampooni ja sokke. FANTASTILINE.

Lisaks kõigele olen ma esitanud praeguseks juba seitse (7) korda tuludeklaratsiooni, kooskõlastanud andmeid absull vist iga instantsi ja iga rea kohta oma deklaril JA IKKA EI LÄHE LÄBI. Ja noh, isegi kui ta läheks läbi, siis tänu sellele, et mul eelmine aasta maksuamet ARVE ARESTIS maamaksu pärast, ei ole mul niikuinii lootust sealt väikestki kergendust enne suve oodata.

Faking fabuloosne.

No ja kõige tagatipuks olen ma iga õhtu saabudes nii läbi, et tahaks lihtsalt peksta läbi iga läheneva lehma, purustada mõned vineerplaadid ja karjuda kuni enam ühtki piiksu kurgust välja ei pigista. Ma olen juba mõelnud igast variante (lisaks päriselt allapoole selle CV-de saatmist, mida ma arvan, et ma praeguse kogemusepagasi juures teha vääriks) (mis näitaks justkui, et kõik pole päris kadunud, eks ole), kuidas sellest limbost pääseda, mida tähendab kaheaastasega päevad läbi kahekesi kodus passimine ja selle kõrvalt läbi häda vabakutseline olemine.

Näiteks ma mõtlesin, et hakkan lihtsalt suvalistesse kontoritesse sisse astuma ja teesklema, et ma töötan seal. LIHTSALT ET PUHATA.

Noh, asjad pole muidugi all bad, abistajaid on ja nii, aga see pidev rottimine sööb lihtsalt hinge seest. Mingid väikesed asjad ajavad nutma, mis tegelikult poleks seda väärt, sest need on asjad, mis tuleb teha, et praegune aeg üle elada. Hambad risti ja teed ära noh, ega keegi ei küsi ju. Aga mõned neist asjadest on, mida ma teen nuttes, sest nii hale on. Endast ja kogu olukorrast.

Näiteks see kuradi rottkütmine. Tänu paljastele köögiseintele ja otsalõppenud remondirahadele pole ükskõik kui kõvast kütmisest suurt midagi kasu, sest see on nagu must auk, mis kõik välja imeb. Aga sooja tahaks ikka saada. Ja siis ma loen oma puid ja brikette, mis on õnnestunud koju vedada. Loen, et mitte kütta nagu normaalsed inimesed kütaksid, sest nii suur vahe on, kas mul kahest kotist jätkub kaheks ja pooleks päevaks nelja ahju jaoks või jätkub sellest üheks päevaks. Kunagi pole liiga (või isegi piisavalt) soe, aga pole ka liiga külm. Noh, talutav. Pluss õhkpump. AGA NII KURADI ROTT ON NEID PUID LUGEDA. Milline inimene maailmas loeb puid?

Või siis see, et mul reaalselt ülehomse päeva söögirahafond on kogunenud plasttaara.

Või siis see valus vaesuse sümbol, et mul pole lilli. (Sellest üksikemasümbolist, et ainuke mees, kes mulle isa kõrval head naistepäeva smsi teel soovis, oli õemees, sai kähku vaesusesümbol – ei mingeid lilli mitte iialgi enne kui neid kuskilt kellegi peenralt korjata võib.) Ma tahaks nii väga selle lõputu talve üleelamiseks osta kimbu lilli. Lihtsalt et oleks… Aga lilled on luksus. Jah, muidugi ei sure ma nendeta ega midagi nii dramaatilist, AGA NII KURADI ROTT ON OLLA.

Niipalju siis tänaseks nutulauluks. Muidu on hästi. Äkki peaks endale mingi annetusnupu blogisse panema. Aga ma ei tea, ma ei ole üldse võimeline mingitki sisu enam siia tootma… Pluss see oleks ilgelt leim.

Niisiis, nüüd ma asun CVsid saatma. Kõikjale, kuhu üldse pähe tuleb.

Ah ei, oot. Süüa peaks hakkama tegema. Pluss ahjud. No ja keegi peab selle kaose ära koristama, mis praegu selle postituse kirjutamise ajal korraldati (jogurt maas, kuivatatud õunad tugitoolis jne). Ja siis peaks mänguväljakule lapse viima.

Nojah, võibolla siis kui Mila on magama läinud. Kui ma ei ole lihtsalt teadvust kaotanud selleks ajaks.

Aga hea on see, et vingumine alati aitab. Vähemalt natuke.

Eesriie.

 

14 thoughts on “rott mis rott

 1. K.

  Kui me poolenisti huulepulgareklaame täis ajakirjade eest maksame 3+ eurot tükist, siis dakiblogi artiklite lugemise ees poleks patt sama palju välja käia 😉 Nõuame nuppu!

 2. k

  Nõustun eelmise kommenteerijaga:) Just eile ostsin niiiii napaka ajakirja, et suurima hea meelega oleks need rahad siia võinud panna:D

 3. Gea

  anna andeks, aga… kas eks siis ei toeta? peaks ju olema tema huvides, et ta laps elaks soojas toas, turvalise välisukse taga ja saaks lasteaias/hoius käia.

  Lisaks vähemalt vanasti pidi seaduse järgi mees lisaks lapsele ülal pidama ka (eks)naist, kui laps on alla 3 aasta vana.

 4. Anna

  Mina usun ka sinusse! Kurb on lugeda küll, kuidas on, tahaks aidata kohe kangesti.
  Nõustun, et nupp on leim, aga tead, ma toetaks iga kell enne sind, kui nt mõnda eesti “ilublogijat” ning ma ma usun, et paljud toetaks, rohkem kui sõnadega. Ja kui nupp ikkagi liiga leim on, siis abi küsida ei ole kuidagi leim ning nt mingi wishlisti võid ka teha, olen kindel, et kellelgi oleks kindlasti jagada kas küttepuid või kuskil kasutamata teelusikaid..
  Päike tuleb ükskord välja, tegelt ka!

 5. andris

  Mina soovitaks ka annetusnuppu. Minu meelest pole see sugugi leim, olen oma open source tööde juures seda täiesti edukalt kasutanud, aegajalt keegi ikka midagi kannab.

  Sisuliselt oleks sul valida kas panna PayPali nupp või siis lihtsalt konto numbri andmed ülekande jaoks. PayPali nupp on maksjale mugavam, aga sealt on hiljem keeruline eesti kontole raha kanda (saab kanda VISA krediitkaardi kontole, kuid mitte MasterCard või tavakontole) – näiteks mul on just PayPali nupud ning kasutan sealt saadud raha peamiselt siis ebayst tellimiseks. Kolmas võimalus oleks ka SMS makse nupp, aga sellel on mitmed puudused – et teha ülekannet, peab olema kogunenud vähemalt 50€ ning lisaks saad ainult väikese osa sellest rahast, mida toetajad tegelikult maksavad, kuna tehingutasud söövad vähemalt poole makstud rahast. Seega seda väga ei soovitaks.

 6. maili

  hei! palun saada mulle e-maili peale (näed ju seda siin?) või facebook’i oma täpne postiaadress. mul on üks väike mõte 🙂 ja palun ära küsi, lihtsalt anna aadress, ma ausalt ei kasuta seda kurjadel eesmärkidel! kallid!

 7. Külli

  Täiesti nõus, et nupp võiks olla 🙂

  Kütmise ja paljaste köögiseinte teemal – kas sul vana vatitekki või paksu vaipa pole? Löö see kasvõi naeltega seina, p…. see väljanägemine, sooja aitab ikkagi hoida (ma kunagi mingis jubedas paljaste palkseintega karlova kööktoas kasutasin seda varianti, aitas mingil määral küll).

 8. triangel

  Näh jah, elaks sa veel Koplis, oleks mõni asi lihtsam. Kookospiima-värk näiteks. Sa kesklinnas ei käi mõnikord?

 9. Pi

  Kahju lugeda seda postitust ;( Nuppu toetan, ei oleks üldse leim!

  Kas lapse isaga igasugused suhted puuduvad / on täiesti välistatud praegusel momendil? Ma pean silmas nii alimente (millele on ju õigus ka ametlikult lahutamata olles) kui ka lapse hoidmist, kasvõi mõned tunnid õhtuti/ nädalavahetuseti?

  Olles ise remontinud pikalt elamist n.ö ise sees elamise kõrval, tean väga hästi milline kohutav stress see on, kui vaatad iga päev seda pooleli / lagunenud maja enda ümber, eriti kui konkreetset perspektiivi olukorra muutmiseks ei ole. Üksikvanemana väikese lapse kõrvalt ise remontimine ei ole realistlik plaan. Aga maja müük / korralik üürikorter ilmselt ka mitte praegu?

  Jõudu ja pai!

 10. Lusikatädi

  Mul on hullumiseni palju teelusikaid, nuge ja kahvleid. Kui ma veel kolmsada aastat elaksin, siis vast kuluksid marjaks ära, aga hetkel on küll täitsa üle. Taldrikutega sama teema.
  Kui ainult teaks, kas veel vajatakse või kuhu saata..

 11. Triin

  Hakkame suvel välisust vahetama. Püüan meeles pidada, et äkki annaks eelmisele siis uue kodu leida. Ja muidu ka – pane nupp üles, ma olen seda ammu mõelnud, et miks veel ei ole. Varsti avastad, et elad ka blogikirjutamisest ära 😉 Sinusugustele on täitsa oma teenus olemas http://flattr.com/ (võtab nii PayPal’i kui krediitkaarte, küll Eesti pangalingid ei tööta)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.