arvetemüstika

hoomamatu 5 kommentaari

I have recently become to a little sum of money.

Hah, ma lihtsalt tahtsin seda öelda. See kõlab hästi. Tegelikult on asi märksa proosalisem – sain natuke palka, see tähendab, et natuke sain süüa osta, midagi jäi kütte ostmiseks laupäeval ja natuke jäi täpselt ühe arve maksmiseks.

Naabrinaine (kes on ühtlasi mu advokaat ja raamatupidaja) käskis ära maksta elektri.

Hmm, mõtlesin ma. Elektrist palju olulisem on ju internet.

“No kui pole elektrit, pole ka interneti,” targutas Naabrimees. Või noh, mis targutamine see ikka oli. Rohkem nagu heatahtlik Kapten Ilmselge.

“No aga kui ma saan internetti telefonist…”
“Kui pole elektrit, ei saa laadida telefoni ega arvutit,” naeratas Kapten Ilmselge ja ma viskasin teda plastiliiniga.

Heh, ei. Ega ma mingi plastiliiniloopur pole.

Ühesõnaga, jah, loogika on tappev. Kui on neli põhilist arvet, mida iga kuu maksta (laenud võetakse ju küsimata) ja kui kommunaalide jaoks antud summast ei jätku, siis jäävadki sõelale nett+telekas, telefon ja elekter. Elekter tundub neist kõige mõistlikum esmajärjekorras maksta.

Aga see on 30 eurot rohkem kui oleks nett või telefon. Mis on sisuliselt nädal aega söömist või kuu aega rahumeeli kütmist. 30 eurot teeb suure vahe.

Hmpff.

Nii et sisuliselt pean ma mängima hetkel õnnemängu, et millal midagi esimesena välja lülitatakse. Mul pole kunagi elektrit välja lülitatud, kuigi olen paar korda elus selle maksmise uude kuusse lükanud, küll aga on mul küll ja veel ära võetud netti ja telekat ja mitmel eri kujul telefoniühendust.  Enamasti ikka nii, et ei saa välja helistada, aga kui mind eelmine kord lahti lasti, siis läks ikka arvetega ka nii, et mulle ei saanud lõpuks sisse helistada.

Aga ilma arvuti ja netiühenduseta pole mul praktiliselt mingit lootust elatist teenida.

Samas…

Ilma elektrita pole lootust ellugi jääda, elatise teenimisest rääkimata.

Äh, nojah, okei, FAIN. Maksan siis selle elektri ära.

Jei.

One down, three to go. Jooksvaist kuludest rääkimata.

5 thoughts on “arvetemüstika

 1. Pia

  Elektriarve oli hea valik 😉 Eks ta üks hullumeelne ettev6tmine ole, püüda tänases Eestis blogikirjutamisega ära elada ja k6ige k6rvalt maja ka renoveerida. Kas kingablogimise töö l6ppes? J6udu!

 2. suslik

  ma elan ka praegu täpselt seda elu. ilusa raamatupidamisliku terminiga kirjeldades: jooksvad kulud saabkaetud ainult järgmiste perioodide tulude arvelt. mis omakorda muidugi tähendab, et järgmiste perioodide kulud…jah, tead isegi.
  välja pole veel miskit lülitatud. ähvardusi olen juba saanud. küte on pidevalt täpselt nii otsas, et plaanin kirvevart või saepukki kütta. mitte, et mul need oleks, eks. taara on kõik viidud ja saadud tulu ära söödud.
  aga, varsti tuleb kevad. ega ma ka ei tea, mis sealgi ootab. mingi helguse ja selguse lootus on vähemat…

  oleme tugevad, eks.

 3. I have recently become to a little sum of money

  might sound nice, but the expression is “I have recently come into some money”. Take care!

 4. Nipitiri

  Lapse isa elatist ikka maksab? Miinimum peaks praegu mingi 160.- isegi vist olema. Seda kasutatakse muidugi lapse tarbeks aga seda võib kasutada ka arvete maksmiseks, jagad ju oma elukohta siiski lapsega.

 5. kirju

  Linnaosavalitsusest tasub küsida sotsiaaltöötajalt, mis abi oleks võimalik saada. Olen kuulnud, et mõnel pool aidatakse kütte või toidupakkidega abivajajaid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.