#38. Tuli

hoomamatu 2 Replies

Blogiadvendikalender.

Kunagi, ma mäletan, arvas mu ema, et ma ei suudaks iialgi elada ahiküttega korteris. Et ma selleks liiga laisk. Mu ema alahindas mind – ma olen küll laisk, aga elav tuli, puude praksumine ahjus… Ma ei oska ILMA selleta elada.

Noh, okei, puude toomine on küll tüütu, aga see on üks neist kodutöödest, mis tuleb ära teha ja parim on selle peale mitte mõelda. Lihtsalt teed ja ongi tehtud.

Igapäevane mäng kütmishooajal on ka proovida tuli ahjus põlema saada ühe tikuga. Järgmine väljakutse? Saada kõik KOLM ahju ühe tikuga põlema:)

Kusjuures, mul on allergiad peaaegu täiesti ära kadunud ahiküttega korteris elades. Suvel muidugi mingi õietolm ja värk ikka tekitavad, aga praegu on küll puhas rõõm vabalt hingata.

Ilma küünaldeta ei kujuta ma samuti elu ette. Tuli peab olema.

#38. Tuli

2 thoughts on “#38. Tuli

 1. herz

  Tead, ma sheerin sulle enda salanippi kamina-/ahju-/pliidi-tule süütamiseks. Saab täitsa ühe tikuga ja kõik kolm veel sama tikuga ka 🙂 Ei ole vaja mingeid tõrvaseid pilpaid ega ajalehti vms.

  http://kuningas.isetegija.net/suuteroosvalmis.html

  Tegin üks aasta vanematele kingituseks just need lingitud süüteroosid. Maailmaparim tulehakatus. Natuke on nokitsemist, et neid meisterdada (vanad munakarbid+ küünlajupid), kuid on küünlaid väärt :)) Nüüd terve pere ainult neid kasutabki ja mitte ainult kamina jaoks.

  Minu omad siis tulevad välja sellised:
  http://2.bp.blogspot.com/_atqMxTtM8UQ/Sys3fwi1DMI/AAAAAAAAEEU/DA4lC10aHpE/s1600-h/18122009+023.JPG

  h.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.