vannituba: the great reveal!

hoomamatu 12 Replies

Tähelepanu-tähelepanu! Lõpuks on kätte jõudnud hetk, kus ma saan demonstreerida oma vastvalminud vannituba. Nipet-näpet on veel muidugi teha, näiteks paigaldada valgustid ja välja vahetada lülitid ip44 märki kandvate vastu, aga kõik see on tühiasi võrreldes faktiga, et mul on vann. VANN! Niisiis, palun trummid. (Klikkides näeb suuremalt.)

Kõik sõbrad, kes on meil viimase nädala jooksul külas käinud, vaatavad ja ohhetavad. “Siin oleks nagu alati vannituba olnud,” ütles Naabrinaine. K. lubas, et ta ei lahku sellest vannitoast mitte kunagi. On teisigi, kes on ähvardanud kohe vannituppa sisse kolida. Einoh, ega ma kurda.

Kitsuke on ta küll, põrandaplaati sai ostetud 3,5 ruutu. Aga vann on aus – sügav ja mitte istevann, see tähendab, et saab isegi jalgu täitsa sirutada. Mila on vannist täielikus vaimustuses ja on võimeline end hingetuks röökima, kui ta sealt tema meelest liiga vara välja võetakse. Vannikatet veel pole ja Ott palus, et ma kõigile ütleksin, et see pole mitte tema süü tõttu selline ja et kõik saab normaalseks, kui vannile kate ette paigutada, aga ma ausalt öeldes ei saa üldse aru, miks seda vaja on ja Oti silikoonimistööle pole mul kah midagi ette heita.

Minu maailma kauneim kraan:

Kuna hetkel dubleerib vannitoa kraanikauss ka köögi kraanikaussi, siis on eriti hästi aru saada, et vannitoa kraanikauss on tegelikult ilgelt väike. Aga oma esmast ülesannet täitma sobib ta hästi. Kraanikausi kohale tuleb veel peegliga kapp, mis praegu Kõuplis. Selle kohale eredam valgusti, mille saab vajadusel ära kustutada, et näiteks hämaras vanni nautida. Lakke tulevad kolm kohtvalgustit.

Eriliselt meeldis K.-le see puhastatud korsten, mille ta lubas Tartusse kaasa võtta. Õnneks ei mahtunud korsten ta käekotti ära.

Kui vannis lebotada, siis avaneb selline vaade nagu ülaloleval pildil. Laps tuleb ka paketiga kaasa. Taamal on näha mu kätetöö – jõledast värvist puhastatud pottahi. Korra peaks veel üle lihvima, aga ausalt ei viitsi, pealegi on ta niimoodigi huvitav. Kohal, kus praegu on vildakas riiul, on tulevikus planeeritud üks Mustris nähtud agregaat, aga kuna see maksab hingehinda (nagu kõik Mustris), siis läheb veel sisustamiseni aega. Seni mõtlen, et teen selle vildakriiuli korda, muretsen efektsed rattad alla ja värvin ära. Eks näis.

Sellised on seinaplaadid – kergelt krobelise profiiliga. Põrandaplaadid näevad välja säänsed:

Ja kuna mul pole praegu elamises peeglit (kuigi tundub, et peegliga võib juhtuda nagu rösteriga, mida mulle eelmine aasta kolm tükki sünnipäevaks kingiti, sest ma olen juba kõigile jõudnud vinguda, et mul pole peeglit), siis täidab peegli aset üllatuslikult WC loputuskasti nupp. Noh et kui ma buliimiaga peaksin tegelema hakkama, siis poleks mul nii üksik olla või nii. Olgu öeldud, et vetsupoti koha pealt olid mul tõeliselt kõrged nõudmised. Kuna igas kohas, kus ma elanud olen, tekib koheselt mingi jama loputuskastiga, siis pole imestada, et santehnikast WC-pott maksis vist enim. Aga olgu ta nüüd ka selline, mis aastakümneid vastu peaks! Lisaks on mul WC-ga mingi totaalne probleem, ma nimelt ei kannata potte, mis on “lärmakad”. See tähendab, et mul on kopp ees sellest, et ma pean otsima mingit imeasendit, et jumala eest piinlikkust tekitav sorin läbi maja ei kajaks. Ma olin umbes välja rehkendanud, millis ehitusega peaks pott olema, et võiks julgelt maha istuda ja mitte mingit zen vetevulinat taustaks saada, aga tundub, et selles osas oli ikkagi väike feil – soriseb nagu vanakurat. Oh, well. Vähemalt on võimalus kraan jooksma panna ja samal ajal ahju kütta, kui potil istud.

Selline ta siis praegu on. Nokitsemist on veel küllaga, aga praegu tuleb natuke raha koguda ja hinge tõmmata. Köögiseinad on hetkel olulisemad kui vannitoavalgustid, aga neid ei saa enne teha, kui elektrik pole käinud, elektrikut pole mõtet enne kutsuda, kui Eesti Energia pole käinud jne. Aga suva see kõik! Mul on vannituba! (Mis järgmise kuu vee- ja elektriarve tuleb, ei taha ma ausalt öeldes mõeldagi.)

12 thoughts on “vannituba: the great reveal!

 1. Karin

  Lapsega on see kraan üsna kehva, kuna tal on võimalus keerata näiteks ainult külma või kuuma. Vahepealse leige keeramiseks peab keegi teda aitama. Lihtsalt vahemärkuseks või nii…

  1. daki Post author

   Hmh, jah, ma ei osanud sellele üldse mõelda, et kuidagi lapsele võiks see kraaniasi keerukaks kujuneda… Ausalt, ÜLDSE ei mõelnud. Samas, see kraan on nii kõrgel, et kui ta sinna ulatub, siis on tajuba teises-kolmandas klassis ja siis peaks ikka oskama juba hakkama saada. Pealegi, köögis on ikka see moodne segisti.

   Epp, jaa, me ka katame ja see kink sobib väga hästi:) Just täna arutasime, et see lakkimine tuleb ette võtta.

   Luize, jah, võibolla sellepärast ongi see vannipaneel hea? Et ei pea alt puhastama:)

 2. kairit2000

  Palju õnne kolimise ja vannitoa valmimise puhul, tõsiselt! Väga lahe näeb välja kõik ja uus ning vana sobituvad teineteisega väga hästi. Ohh kuidas tahaks vanni… Me olime omal ajal valiku ees, kas suur vannituba või väiksem vannituba (ilma vannita) + saun. Valisime viimase. Olen saunahull ju ka.

 3. tikker

  HULLULT ÄGE! Hullult ägeda kujuga vann, hullult äge korstnajalg ja ahi ja üldse 😛 Kahe nupuga segisti ajaks mind küll koheselt hulluks, välimus on äge, aga see on NII ebamugav…

 4. Eppppp

  Ilus! Meil soovitati ahi katta läbipaistva saunalakiga, sest niiskus ja veepritsmed pole puhtale pottkivile head. Nii ka tegime ja meil on seda saunalakki üle poole purgi üle, võime teile edasi kinkida!

 5. luize

  Vannituba muidugi on aus. Ja ma täitsa mõistan vaimustushüüdeid.
  Ma ise ei oleks kindlasti kahe kraaniga segistit võtt, aga võibolla on see harjumuse asi. Ma lihtsalt olen lapsest saadik pidanud sellisega jändama, ei isuta enam.
  Vann on ka ilus, aga mind on selliste vannide puhul alati häirinud see, et kole vilets on sealt alt puhastada. Ja ei saa ju jätta puhastamata! Kah midagi, mida lapsest saadik olen pidand tegema.
  Ja ahjuuks vannitoas tähendab muidugi seda, et pidevalt tuleb kütmise-prahti ära pühkida… Ehkki ahi vannitoas on super. Lapsepõlvest peale…

  Minupoolsed märkused, nagu ma nüüd näen, tulenevad ainult ja ainult minu valmiseolekust kogu aeg midagi pühkida. Ja lapsepõlvetraumadest, ilmselt.

  Uus ilus vannituba on asi, mille üle tuleb südamest rõõmustada. Ja mida tuleb muidugi kohe kasutama hakata!

 6. yxkb

  Vahva – nii ilusti sobib seal uus ja vana kokku.
  Mitme lapse emana oleks ma kindlalt valinud kangiga segisti, sest nii on lihtsam ja vett kulub vähem. Laps keerab kraani nii, et kõigepealt külma ja siis sooja ja siis jälle külma ja siis sooja ja vesi muudkui jookseb ja jookseb…
  Aga ok, eks see oli sinu valik ja väga vahva on su vannituba sellegipoolest. Hullult mõnus võiks olla seal talvel külmaga. Ahi krõbiseb ja kiirgab sooja, ise samal ajal vannis… Mmmm….
  Vannituba on minu jaoks ka kõige tähsam asi ühes elamises. Kui see on olemas, siis võib ikka elada juba.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.