Möirakaru

hoomamatu 9 kommentaari

Et ei oleks ainult ving ja hala, siis meie universumis on toimunud hämmastavad muutused. Esiteks on meil uus auto. Teiseks tulin täna koju VALMIS ELUTOARIIULI JUURDE ja see on juba iseenesest šampust väärt, et ma saan vist peaaegu kõik kastid nüüd lahti pakkida.

Aga jah, auto on meil nüüd ka uus, nimega Möirakaru. Noh, “uus” on muidugi suhteline mõiste, aga kuna see tehti aastal, mil ma lõpetasin keskkooli, siis on see minu jaoks praktiliselt tutikas. Muidugi on tegu pereautoga ehk universaaliga. Tannu just ütles, et ta järgmise auto ostab universaali, sest talle hakkas meeldima – KELLELE meeldib universaalkere? Ma saan aru, et see on ilgelt praktiline, aga ilus? Meeldib? No ma ei tea. Aga universaal ta on ja mind see ei häiri väga, sest ega mina ju tema taguotsa näe, kui ma taga sõidan, eks.

Sellega seoses olen teinud uusi avastusi. Esiteks – täiesti hämmastav, mis tunne on sõita autoga, mis on TÖÖKORRAS ja sa tead, et ükski jupp ei kuku kohe küljest või ei lähe katki.

Teiseks – mootorihäält POLE KUULDA. Ausalt, ma pean vahepeal kontrollima, et auto ikka töötab ja pole vahepeal välja surnud, sest mis mõttes saab olla nii, et mootorihäält polegi kuulda?

Kolmandaks – kas te teate, et mõnedel autodel on nii, et need lähevad soojaks esimese viie minutiga? Mitte… NEVER nagu mõni auto. Ja nüüd on meil selline auto! Ja kusjuures, temperatuuri saab REGULEERIDA! Jahedamaks ja soojemaks ja… Ja veel on fantastiline nii, et soojendus ei puhugi otse silma, vaid töötab vaikselt ja tagasihoidlikult.

Neljandaks – istmesoojendus. Istme. Faking. Soojendus. Imeline.

Viiendaks – Tartusse sõiduks ei lähegi tervet paaki bensiini.

Kuuendaks – auto kiirendab. Mis tähendab, et ma ei olegi kõige viimane, kes valgusfoori alt minema saab. Ja neljanda käiguga gaasi vajutades (linnas) on TUNDA, et auto liigub edasi. Täiesti esmakordne elamus minu jaoks.

Seitsmendaks – ja see on kõige olulisem – TOPSIHOIDJAD!!!

Möirakaru, my new love. Elu on jälle elamist väärt.

9 thoughts on “Möirakaru

 1. Tinn

  Mulle meeldib universaalkere kusjuures juba sellest ajast kus mul perest polnud isegi mõtet mitte 🙂 Universaal on ilus. Eriti Audi oma.

 2. kairit2000

  Oleks mees, küsiks mis mark ja kui võimas mootor. Olen naine ja küsin, mis värvi on? Topsihoidjad teevad kadedaks, istmesoojendus “ei koti”.

  1. daki Post author

   Legacy jah:D Ja ongi siuke tagasihoidlik sinine. Mootor on võimas, muide, kõige võimsam, mis meil olnud on, isegi jeep polnud nii võimsa mootoriga. 92 kW. Oh, nii tore, et kellelgi on veel Legacy, ma polnud varem sellisest autost kuulnudki:D

 3. mann

  oo, sul on subaru! pildi pealt ei saa küll aru, kumb – legacy või outback. näeb välja nagu legacy. on legacy või?

  sest kui on legacy, siis ma võin ullrahulolevalt öelda, et mul on kah legacy ja lisaks on mul legacyfetiš =D. outbacki-fetiš on veel suurem, aga outbacki mul veel ei ole.

 4. mann

  ha! guugeldasin su lingitud fotot – ongi legacy. äge 🙂

  minu auto nimi, muideks, on Bruce. Bruce, saa tuttavaks Möirakaruga. Möirakaru, see on Bruce.

 5. mann

  minust sai “tahan endale ka subarut”-naine alaskal, kui ma nägin, et noil teedel polnudki tingimata maasturit tarvis – et subarud said täitsa edukalt kruusa ja mägedega hakkama, aga sõid sealjuures oluliselt vähem bensiini kui maasturid. ja tundus, et nad, vuhvlid, kestsid kah, kuna kümneaastastel mudelitel polnud veel miskit väga viga. ja kui krdi mugav oli kogu oma matkatavaari pagasiruumi visata.

  uus-meremaa lõunasaarel on subary legacy umbes nagu… iga kümnes auto, mis teedel vastu sõidab. queenstown öeldase olevat “ehitatud legacyde peale”. meie tiimis on legacy, las ma mõtlen… viiel inimesel. subaru teised mudelid veel kolmel.

  miks nii popp? sest mugav auto on, ma arvan. suudab talvel kõikidest suusakeskuste teedest üles ronida, neljarattavedu on standardvarustuses (esiveoga suusakeskusesse naljalt ei saa), matka- ja suusavarustus mahub pagasiruumi ka 5 reisija puhul, bensiini sööb suuremate autodega võrreldes tagasihoidlikult. kui tagumised istmetoed alla lasta (või välja võtta, käivad siukse lihtsa metallklambriga kinni), siis mahub “king single” madrats ideaalselt sisse – kaks inimest saavad mugavalt magada ja auto toimib nagu campervan! no ja mu enda arvates näeb lisaks hästi välja kah =D

  tehnilistest hädadest kipub ainult õli lekkima (mehaanikud ütlevad, et see on kõikide legacyde ühine probleem) ja turbo-variandi puhul on kole kallis parandada, kui vaja läheb. muidu on aga suht probleemitu auto ja rohkuse tõttu on varuosad odavad saada.

  minu ratsu on 1995. aasta väljalase. ma olen illllllgelt rahul temaga =)

  ***

  sorry, läksin pikale. legacy-fetiš, noh!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.