6 naabrit, keda leiab igast kortermajast

hoomamatu 15 Replies

Eric kirjutas kunagi paar artiklit mu lemmikveebilehele TERVES LAIAS INTERNETIS, Cracked.com. Õnneks pole ta päris ära unustanud, kuidas naljakaid asju kirjutada ja nüüd praktiseerib ta seda Comedy Estonia lehel, viimane postitus räägib näiteks ühistransporditüüpidest trollis. Trammide tüübid on hoopis teistsugused, ma vist kunagi kirjutan sarnase posti.

Enihuu, mul tuli sellega seoses meelde, et ma olen plaaninud juba pikka aega kirjutada postitust naabritest.

6 naabrit, kes elavad igas korterelamus

1. Pidutsejad. Kui ma kolisin siia majja, kus reaalselt asuvad vaid ametikorterid, siis ma arvasin, et siin majas kindlasti Pidutsejaid ei leidu. I mean, noored pered ju peamiselt ja üksikud inimesed, kelle jaoks on see vaid ajutine koht, kus magada ja põhiline eluase näiteks asub kuskil linnast väljas. Aga ei, Pidutsejad on ka siin majas. Teate ju küll neid tüüpe? Need, kellel muusika peab PEKSMA hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni. Reaalselt ei peagi seal korteris pidu käima, aga muusika peab olema alati nii vali, et kõik teaksid: siin korteris elab kuningas! Kes kuulab Meie Meest! Meie maja Pidutsejad elavad kusjuures isegi mitte meie all, vaid diagonaalis, kuid nende muusika peksab magamistuppa sisse konkreetselt hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni. Ja ma ei saa aru, kas inimesed üldse tööl ei käi?! Eriti vastik on see, et midagi ei saa teha – detsibellides ta ilmselt lubatut ei ületa, aga lihtsalt see bass on nii räme, mis läbi seinte peksab: nts, nts, nts. Õäh.

2. Prügihundid. Prügihundid on need naabrid, kes ei viitsi kohe oma prügi välja viia. Selle asemel seovad nad koti kokku ja TÕSTAVAD SELLE UKSE TAHA. Kus see siis haiseb. Sageli 12 tundi või kauem. Ja enamasti on Prügihundid need naabrid, kelle korteriuksest peavad KÕIK MAJAELANIKUD mööda kõndima, et oma korterisse saada. Ropkas elasid Prügihundid teisel korrusel meie all ja kahjuks ühtisid nad Pidutsejatega, ehk siis nende prügi haises eriti rämedalt (suitsukonid, õllepurgid jne). Puhas rõõm oli trepist käia. Selle maja Prügihundid on vist ka samad, kes Pidutsejad, vähemalt selle korteri juures see kott kogu aeg seisab. VÄLISUKSE KÕRVAL. Jällegi, puhas rõõm.

3. Noored pered. Noored Pered on muidu hirmus armsad, aga Noortel Peredel on lapsed. Ja lapsed, teadupoolest, lõugavad 24/7. Meid siin majas Noored Pered ainult ümbritsevadki, mis tähendab, et ma kuulan enne magama jäämist, kuidas ülakorrusel laps nutab ja päevi sisustavad üleuksenaabrid, kelle lapsed lõugavad ja tülitsevad. Ja siis kuskil siin lähedal, mitte päris peal, aga kuskil on beebi, kes nutab nii õudse häälega, et see pole enam inimlik. Tõsiselt, see on nagu… no see pole titenutt. See on nagu mingi õuduka soundtrack. Ja siis on need poisid, kes meie korteri all asuvas fuajees jalkat taovad ja need kutid, kes on teinud trepist allamineku tõeliseks mürafestivaliks.

4. Tigedad Pensionärid. Need selles majas puuduvad, kuid see-eest on nad olemas olnud kõikides majades, kus ma varem olen elanud. Tigedad Pensionärid on ALATI TIGEDAD. Kõige peale. Enamasti sinu peale, sest sa kuulad muusikat (koridorist läbi käies oma kõrvaklappidest näiteks), teed akna peal suitsu (“Suitsuhais tuleb ju mulle rõduukse kaudu sisse!!!”) või seksid valjuhäälselt. Ja siis on nad tigedad laste peale, kes koridoris jooksevad, Pidutsejate peale, sest nad pidutsevad, loomaomanike peale, sest loomad kisavad/haisevad, noorte perede peale, sest… ma ei tea, nad on noored? Igal juhul, nad pole iialgi rahul ja näitavad oma rahulolematust häälekalt välja.

5. Nähtamatud Mehed. Nähtamatud Mehed on naabritest kõige meeldivamad, või õigemini oleks seda, kui nad poleks nii kriipid ja ülbed. Kui sa neid koridoris kohtad, siis sa võidki tere ütlema jääda, nad lihtsalt EI NÄE SIND. Ma olen mitu korda siin majaski naabreid koridori peal nähes mõelnud, et ei tea, kas mina hakkan hulluks minema, et inimesi näen seal, kus neid pole või nad päriselt ei näe mind? Nähtamatutel Meestel on hämmastav võime sinust läbi vaadata. Nad ei kuule su tervitusi, nad ei näe, et sa nende järel uksest väljuda soovid (ehk siis uks lendab sulle näkku), nende jaoks oled sa tühi koht. Mõned Nähtamatud Mehed (enamasti sellise keskealise tädi kuju võtnud) on lausa vihased selle peale, kui sa julged nende nähtamatust kahtluse alla seada ja eriti otsekoheselt silma vaatad ja tervitad. Siis teeb ta sellise näo, et sa soovid, et oleksid surnud, selle asemel, et teda tervitanud. Kuidas sa küll julged!

6. Tülitsejad. Tülitsejad võivad kattuda Pidutsejatega või Noorte Peredega, meie eelmises majas olid Tülitsejateks Pidutsejad, selles majas on Noored Pered. Igal juhul, nagu nimigi ütleb, Tülitsejad tülitsevad. Ja see pole mitte mingi lihtne tüli, oo ei! See on kisa ja lõugamine ja rööked, mis panevad sind arvama, et kedagi tapetakse. Üks kord Ropkas naine isegi karjus, et tapetakse. Ma kutsusin siis politsei. Üldiselt käib Tülitsejate ring niimoodi: kõigepealt karjub mees naise peale. Siis karjub naine mehe peale ja kui halvasti läheb, saab kolakat. Siis läheb mees kodunt ära jooma ja naine hakkab laste peale karjuma. Kui on mitu last, siis lõpuks karjuvad lapsed üksteise peale. Kui elatakse koos veel ämmaga, siis saab see ka mingi hetk oma koosa, kas siis mehe või naise käest (ja siis karjub ämm laste peale). See karjumistsükkel on lihtsalt fantastiline. Kui hästi läheb ja tüli on tõeliselt räme, siis saab neile politsei kutsuda, aga üldiselt ei saa Tülitsejatega midagi teha ja peab ära kannatama ja ootama, millal läbi saab.

Üldse ühendab kõiki neid naabreid see üks asi: sa ei saa midagi teha. Pead õppima nendega elama. Või siis lootma, et kunagi saab metsa ära ja ei pea enam iialgi kellegi teise haisvat prügi taluma või Meie Meest öösel kell pool 1 kuulama.

Ma lausa armastan kortermaju.

15 thoughts on “6 naabrit, keda leiab igast kortermajast

  1. daki Post author

   Kroku, ma mõtlesin jah, et oleks pidanud mainima, et ma olen täielik Tige Pensionär:) Kirjutan muudkui passiivagressivseid kirjakesi ja olen muidu vihane kõikide naabrite peale. Tegelt, Noored Pered ei aja mind närvi, sest ma saan aru, et ma olen ise varsti üks neist.

   Louis, I thought about it but then it seemed like a lot of work. Plus, jokes need to be inserted under the pictures and oh my.

 1. Anu

  Politsei võid Pidutsejatele ikka kutsuda. Pärast kl 23 igal ajal aga isegi päeva aeg võis, sest on olemas ka selline asi, nagu kodurahu 🙂 (elu on õpetanud tänu teatud Tigedale Pensionärile). Detsibille keegi ei mõõda, politsei läheb vestleb siis Pidutsejatega, et nende muusikakuulamisharjumused segavad teisi elanikke. Ma ei tea, kas nad lõpuks trahvi ka saavad teha.

 2. Marii

  Njah, meil on ainult EluToredadNaabrid, kellega koos on mõnus elada. Ei lärma, ei tülitse, ei vingu, ei kogu prügi ukse taha. Kui pidu on, siis need on ühised. Kalamajas elamise võlud 🙂

 3. tafkav

  Minul on kokkupuude ühe täiendava liigiga – puujalad. Sest noh mina ei saa aru, mis muu see olla võib, kui inimese kõndimine/jooksmine kostub kui visataks puust 10kilost täringut. Õnneks muud liigid on märksa haruldasemad olnud. 🙂

 4. Maiden

  Üks väga tabav lugu. Võtsingi hoogu, et metsaelanikuna see teema üles võtta 😀

  Kellena neist te iseennast määratlete?

  Mina olin kahtlemata pidutseja, prügikoll ja kui ma elaks linnas oleks ma tülitsev noor pere. Seal elades olid need laste peale lõugavad emad kõige õudsamad naabrid, sest neile kostusid seinad läbi vaid öösel ja ühelt poolt, kui te mõistate, mis ma mõtlen.

 5. Nele

  Ma vaataks seda kõike dimensionaalselt- igas indiviidis või leibkonnas leidub killuke igast dimensioonist ning ulatuse alusel paigutuvad nad kenasti graafikule. Seitsmes dimensioon, millega mul on kokkupuuteid, on Kahtlane Pervonaaber, kes võib (kuid ei pruugi) olla ka Nähtamatu Mees. Järgnevalt mõned tunnused, mille järgi teda ära tunda. (1) viibib aluspesus trepikojas (reeglina just siis, kui sina koju jõuad), rohkem kui 1 kord (s.t. ma mõistan, et 1 kord võib kõikidel juhtuda, näiteks mõtled, et käid, sutsti, elektriarvesti näitu vaatamas ja lukustad end välja vmt). (2) viibib liiga tihti trepikojas just siis, kui sina koju jõuad, paigutades end sujuvalt trepile nii, et temast möödumine ilma kehalise kontaktita on võimatu. Lisanduvad ka erinevad manöövrid: sina liigud vasakule- mina liigun vasakule, sina liigud paremale- mina liigun paremale. (3) Passib akna peal. Kogu aeg! (Võimalik ka seos punktidega 1 ja 2: timing is everything!) (4) Halvematel juhtudel tuleb öösel kell 2 rasvase maika ja trussarite väel sulle Avoni kosmeetikat müüma.

  1. daki Post author

   Nele:D:D

   Mina olen ka ilmselt kõik need naabrid, eriti aga Tige Pensionär. Prügihunt olin ka ükskord eelmises kohas, aga selle kombe võtsin kiirelt maha, kui mu prügikott oli riputatud mu ukselingi külge (ilmselt by Tige Pensionär). Huvitav küll, et teistele naabritele, kel kogu aeg oli kott ukse taga, seda ei tehtud… Nähtamatu Mees olen ma siis, kui tuju on ilgelt sitt.

 6. Irja (SIA)

  Oi, terve post ju sisuliselt minust!
  No okei, pidutsemise osa piirdub peoga teie endi sahtlis, aga täiesti arvestatav prügihunt (jees, lm`i vankri ratastelt tilgub praegusel ajal trepikojapõrandale laussitta), Ja noor pere, sest me tülitsenud veel ei ole, aga lm nuttis ühel öösel seletamatus valus aravatavasti terve tunni. Ja tige pensionär olen ma juba sünnist, eriti tigedaks ajavad mind…oh jah, sa tead küll, ma ei hakka loetlemagi… Ja ma olen nähtamatu mees ja nähtamatu mehe naine, sest ma ei näe üldse väga väheseid inimesi, aga vabanduseks, kui ma neid juba näen, siis ma ausõna hoolin. Ja siiski, ma ei ole tülitseja, ilmselt seotud sellesama pimedusega ja üldse.
  Aga tõsi ta on, see tore plekktünn on ka minus tekitanud tundeid naabrite vastu, mida näiteks varemetes endine sõjaväeagul iial teha pole suutnud.

  1. daki Post author

   Tige pensionär on geneetiline, ma kardan. Muide, täna tuli välja, et Peokorteris kuulavad muusikat vanaema ja kaks last…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.