talvehooaja uued sarjad

hoomamatu 5 kommentaari

Käes on mid-season sarjade aeg. Neid tuli päris trobikond, millest ma mõned endale katsetamiseks välja valisin, sest olen teinud viimasel ajal oma sarjade seas suuremat sorti harvendust. Kõigepealt ma nagu ei viitsi enam eriti vahtida neid, ma parem loen. Ja veits hakkab ära tüütama see, et süžeeliinid on teinekord nii etteaimatavad. Põhimõtteliselt mängime me Abikaasaga iga krimisarja alguses mängu “who did it” ja ma peaaegu alati panen täppi. Sest alati on süüdi see tegelane, kelle näitleja on natuke rohkem tuntud kui teised. Ja ta ei pea olema nagu tuntud tuntud, ta võib olla lihtsalt keegi, keda sa oled mõnes kõrvalosas kunagi veel näinud – that guy noh – aga väga harva pannakse kõrvalosasse natuke kaalukamat f-klassi näitlejat, kui see tegelane pole kuidagi asjaga seotud.

Lisaks harvendasin kõvasti ka komöödiasarju, sest need pole enam naljakad. “Mike ja Molly” näiteks saatsin pikalt, sest ei tulnud sealt midagi head, jäi üsna keskpäraseks.Õnneks “Modern Family” ja “Cougar Town” on jätkuvalt hullult head. Eriti meeldib mulle, kuidas “Cougar Town” iga osa alguses iseenda üle nalja viskab, õigemini ebaõnnestunud sarja nime üle. Ja on ka mõned uued komöödiasarjad, mis on märksa paljulubavamad.

Siin on väike slaidikokkuvõte sel hooajal linastuvatest uutest sarjadest-saadetest, mina veel ootan “The Body Of Proofi”. Ja “Fairly Leagal” on ka tõmmatud, aga pole viitsinud veel vaadata. Siin aga need, mida olen viitsinud vaadata.

Traffic Light. Komöödia (aga mitte laugh trackiga, mis on boonus) kolmest sõbrast, kellest üks on abielus, üks hakkas just oma pruudiga koos elama ja kolmas on siuke pidev vallaline (viimase osas “My Familyst” tuntud Nick ehk Kris Marshall). Nende omavaheline nokkimine on kohati hullult naljakas, natuke meenutab “My Boysi”. Selline mõnus, vaba, tundub unscripted. Praegu vaatan hea meelega.

Perfect Couples. Kah suhtekomöödia, mis keskendub kolmele paarile, kellest igaüks omamoodi kiiksuga. Kohati ülepingutatud, aga vaatan, kuni viitsin, sest mulle meeldib David Walton.

Mr Sunshine. On Matthew Perry uus sari. Üritab olla väga over-the-top, aga feilib, vist, üsnagi. No selline… Et kui panna kokku võimalikult palju kreisisid karaktereid, et siis peab ju naljakas olema? Aga ei ole. Kohati on lausa piinlik.

Episodes. Briti-USA ühissari, mis keskendubki sellele, et USAs üritatakse menukat Briti sarja uuesti teha. Sarja staarid on Franny ehk Tamsin Greg, Joey ehk Matt LeBlanc (HALLIDE JUUSTEGA!) ja dr Secretan ehk Stephen Mangan. Täitsa omamoodi, aga vist on selline, millesse peab end sisse elama, enne kui väga meeldima hakkab.

The Chicago Code. Krimisari, mis tundub natuke kopeerivat “Blue Bloodsi” ideed, ainult et Tom Sellecki ametis on selles sarjas “The L-wordist” tuntud Jennifer Beals. Ideed selles mõttes, et kunagi varem pole olnud minu arust eetris sarja, kus nii tähtis politseiametnik üks põhitegelasi on. Ja nüüd on selliseid sarju kaks. Vaatasime piloodi ära, anname võimaluse, kui aega jääb. Tundub, et püüavad erineda tavalisest krimisarjast, mis jälgib liini laip-investigatsioon-lahendus, ning püüavad sisse mässida võimalikult palju erinevaid liine. Eks näis, kas töötab.

Criminal Minds: Suspect Behavior. “Criminal Mindsi” spin-off, mida nad juba vist eelmises hooajas ka ühes osas tutvustasid. Ma täpselt ei saa aru, mis FBI rakuke see tiim on, kellele sari keskendub, aga las ta olla. Tähtis on see, et seal on ilus briti poiss (Matt Ryan) ja tiimi juhib Forest Whitaker, kes. ei. suuda. rääkida. täis. lausetega. vaid. peab. pidevalt. lauseid. hakkima. ja. see. on. üsna. häiriv. Aga no ikkagi “Criminal Minds”.

5 thoughts on “talvehooaja uued sarjad

 1. Kaarel

  Oh, minu teema!

  Episodes on väga hea, kuskil 3-4 osa puhul natuke logises, aga ka mitte häirivalt. Viimased 3 osa aga tegid kõik tasa.
  Ja võib-olla ei ole Episodes süüdi, aga Green Wing tundub nüüd isegi veel naljakam.

  Traffic Light on üllatavalt hea ja seal ju ka Scott Pilgrimi filmis pisut figureerinud Nelson Franklin. Häid hetki on päris palju.

  Mr. Sunshine’i esimese osa punnistasin läbi häda lõpuni vaadatud, aga rohkem küll ei taha.

  Ülejäänud pole tõmmanud veel katsetama.

 2. Aurora

  Mitut sarja sa vaatad, Daki? Ma ise vaatasin eile üle väga, väga pika aja Dr House`i. Enne lõppu juhtus midagi digiboksiga — ja pärast peaagu tund aega ning kolm-neli kõnet Starmani hiljem, sealtpoolt pikka instrueerimist ning siis tõdemust, et pilt ikka ette ei tule ning soovitust tehniku aeg kinni panna, otsustasin ikka telekast loobuda. Kuna olin haige, vaatasin seda vahepeal rohkem, aga peamiselt lugesin telekava.

  1. daki Post author

   Kaarel, Mr Sunshine ja Traffic Lighti koha pealt nõustun, Episodes’i pole veel jõudnud rohkem vaadata.

   Aurora, mul on päris suur hulk sarju, millel silma peal hoian, aga nad jagunevad. On sarjad, mida vaatan kohe, kui nad tulevad (neid on vähe: HIMYM, The Office, Modern Family, Cougar Town, The Good Wife, 30Rock). Siis on sarjad, mida Abikaasaga õhtuti koos vaatame (NCISid, Crim Minds, Hawaii 5-0, vahepeal kui viitsime ka White Collar, Blue Bloods, The Chicago Code). Ja siis on kõik ülejäänud sarjad, mida vaatan siis, kui viitsin. Glee, House, Big Bang Theory, ülejäänud komöödiasarjad, Grey, Bones. Ja siis on sarjad, mis on “varuks”. Ehk need, mida ma vaatan siis, kui igav on ja tahaks midagi vaadata: Supernatural (kunagi oli esimese kategooria sari…), CSId, Secret Diary, Pirvate Practice jm. Ehk need, millest päris pole raatsinud loobuda, aga mille puhul ei juhtu midagi, kui ma neil mõni kuu silma peal ei hoia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.