gimme back my bladder!

hoomamatu 17 kommentaari

Ettevaatust, järgneb rasedajutt.

Üldiselt, rase olla on väga igav. Kui ma ei peaks igapäevaselt oma punne vahtima, pidevalt vetsus käima ja ööpäev läbi rinnahoidjat kandma, siis ma unustaks ilmselt ära, et üldse Põrnikas olemas on. Aga juba ma saan tegelikult aru, et keha muutub ja need muutused ei pruugi mulle üldse kõik sugugi meeldida.

On vähe kehaosasid, mille üle ma enda juures uhkust saan tunda ja need on läbi aegade olnud tissid ja põis. Mul on fenomenaalne põis: ma võin ära juua neli Rocki, ilma et peaks vetsu poole vaatamagi. Ja mis on nüüd? Nüüd ma pean ÖÖ JOOKSUL ÜLES TÕUSMA, ET VETSUS KÄIA. ILMA ÕLUT JOOMATA! See on friiking ebanormaalne – ja ma tean, et see läheb ainult hullemaks. Ja kes ütleb mulle, et pärast kõike seda mu fenomenaalne põis mul veel alles on? Äkki ma jäängi selliseks… minipõieks? Sellega seoses arendan ma oma The Cough Bandiga välja uut hittlugu “Ma tahan pissile!”. Ma olen kindel, et see saab kõikide rasedate hümniks, kuigi see on liiga “positiivne”, nagu ütles Abikaasa. Ma ei tea, mis ta täpselt mõtles selle all, võib-olla seda, et kõik ei taha just LAULDA sellest, et nad järjekordselt seitsmesajandat korda selle päeva jooksul peavad tualetti külastama.

Ausalt, see on kuradi tüütu ja segab mu elu märkimisväärselt, sest nüüd ma pean päriselt tegutsema oma vanaema sõnade järgi, kes alati, enne kui me kuhugi sõitma hakkasime, meelde tuletas: “Kas sa ikka vetsus käisid? Käi pissil ka ära, muidu tuleb sõidu ajal häda peale!” Tegelikult, kui mõelda, siis ta teeb seda senimaani. Ja nüüd ma päriselt peangi enne iga väljaminekut vetsus käima. Like a freaking pussy.

Ja siis tissid. Mulle meeldivad minu tissid ja mulle meeldib aeg-ajalt dekolteega pluuse kanda. Või õigemini, pluuse, mis ei ole ilmingimata turtleneckid. Pealegi ei kannata ma kõrge kaelusega pullovere, sest need käivad vastu lõuga ja see on ärritav. Ja nüüd on aeg, kui ma pean selliseid asju kandma ja võin NORMAALSETEST (ei pea isegi olema mingi imedekolts) pluusidest vaid und näha, kui ma ei taha kaasinimesi miiniväljaga terroriseerida.

Oh, päriselt, mul on nii kahju, et ma pean kasutama tisse ja vinne ühes lõigus, päriselt! See on nagu pühaduseteotus.

Siinjuures ei ole kahekordistunud rinnahoidjanumber eriline lohutus, sest a) ma ei saa neid niikuinii näidata ja b) valus on ju. Valus, I say! Rinnahoidjatest ei hakka ma üldse rääkima, sest ma ei kannata rinnahoidjaid umbes samapalju nagu ma ei kannata kõrge kaelusega pullovere. Ma pole elus PIDANUD kopsukaid kandma ja nüüd pean ma seda tegema 24/7. Mis tähendab, et kõiksugune varu on juba ammendunud (palgapäev kahe nädala pärast ja siis olen ma aasta lõpuni rahatu) ja nüüd pean ma käima nende ilusatega, mis pole väga mugavad. Ja üleüldse on mul vist kokku mingi 5 või 6 paari kopsukaid, neist kaks on katki läinud selle aja jooksul. Oh, ma tean, et ilmselt ei saa paljud naised üldse aru, kuidas nii vähese varuga läbi saab ja võibolla ma ka natuke liialdan (või vähendan), aga üle kümne paari mul neid kindlalt pole. No võibolla on üheksa. Heal juhul.

Ma tean, et ma peaks ostma paar korralikku sportrinnahoidjat, ja ma ausalt jõuan kunagi selleni, las ma seni vingun.

Oih, vabandust, ma pean nüüd pissile minema.

17 thoughts on “gimme back my bladder!

 1. m

  Khm. Ma elasin aastaid nii, et mul oli neli rinnahoidjat, mida ma siis kordamööda kandsin. Kõik olid täpselt ühesugused ka. Tarbeese. Ainult et tugikaari ei tohi olla. Need on saatanast ja ainult naiste piinamiseks välja mõeldud.

 2. Liis

  Vastupidi. Tugikaared peavad olema, ainult neid rõvedaid push-up-padjakesi ei tohi olla.

  Huvitav, kas mul seekord ka rinnad nii tundlikuks muutuvad, et külmletist ei saa mööda käia?

 3. pirtsu

  mhmh… supersize sportrinnahoidjad päästavad päeva. khm… ja kui tahaks olla praktiline, siis võiks kohe osta imetamisrinnahoidjad 😀 .

 4. BlogivEmme

  Avastasin oma raseduse ajal, et need hirmtüütud pissimised valmistasid keha ette imiku öisteks ärkamisteks. Selleks ajaks kui laps oli sündinud, olin harjunud öösel kahe tunni kaupa magama.

  Ei taha sind kurvastada, aga kui k6ht suuremaks kasvab, siis tekib vajadus ka päeval rohkem WC-s käia. Mis tähendab seda, et välja minnes peab eelnevalt alati mentaalse WC-de asukohtade kaardi tegema ja oma käigud siis nende järgi sättima.

  1. daki Post author

   BlogivEmme, vajadus pissil käia pidevalt on ka päeval, see, et ma ka öösel pean üles tõusma selleks, oli märkus, mis pidi illustreerima seda, kui ebanormaalne minu jaoks olukord on – ma pole KUNAGI pidanud selleks öösel üles ärkama. Ja noh, eks ta muidugi läheb hullemaks, seda ma ju vingungi:D

   Pirtsu, ma arvan, et ma ei hakka alles teise trimestri alguses imetamisrinnahoidjaid ostma – selleks aega veel pool aastat:) On võimalik, et ma võtan 50 kilo juurde ja peaks kuue kuu pärast uued kopsukad ostma, sest praegu ostetud ei lähe selga. Aga XXL sportrinnahoidjad, jah, ilmselt päästavad päeva.

   Liis – SEEKORD?! :O Aga jah, ma käin ka vahepeal nii ringi, et käed tisside peal, sest nii valus on – eriti just külma kätte astudes või ka poes. Nii et jah! 🙂 Klubi, kohe näha.

 5. Liis

  Seekord jah 😀 Ma olen juba kaks nädalat rindade pooles Pamela olnud – mõnusad suured melonid (jah, ma räägin sellest avalikult praegu :P).

 6. Ubin

  Minul algas ka meeletu tihe pissimine kmolmandal kuul ning alates kuuendast kuust võin ma absoluutselt liialdamata öelda, et magasin maksimaalselt 2 tundi järjest öösel, sest vahepeal läks pissihäda nii meeletuks, et uni läks ära. See oli minu raseduse peaaegu, et kõige suurem hädaldamiskoht 😀 Judinad tulevad peale.

 7. Karmen

  Raseduse lõpus oli mul vetsus paber ja pastakas, huvi pärast märksin oma öist graafikut sinna:D

  Aga jah, mõnes mõttes on neil õigus, kes ütlevad, et justkui ettevalmistus sünnitusjärgseteks kuudeks. Minu esimene kuu peale sünnitust möödus nõnda, et sain tunni mahada, kaks tundi last sööta(kuna olid kaalu probleemid, mis tekkisid põhimõtteliselt keiserlõikest, no piima ei hakanud kohe tulema ja sealt see hullumeelne toitmine käima läks – kõige pealt rinnaga, siis pumpad veel välja, ning lutipudeliga juurde). Olid ikka ajad 🙂 Aga kasu oli, võttis esimese kuuga kenasti juurde ja rohkem haiglasse asja polnud!

  Ja rindade kohapeal, eee need lähevad tagasi, ära muretse. Olin päris šokis, kui imetamise kunagi lõpetasin:D

 8. Ubin

  See rindade valu peaks sul ka lähinädalate jooksul ära kaduma ja väikesemaks lähevad nad veel ka tõenäoliselt enne sünnitust. Siis pärast jälle natukeseks suureks tagasi 😀

  Oeh, hullud targutajad siin oleme, õpetame ja pläkutame, et mis, kuna ja kuidas 😀 Tegelikult on igaüks erinev, aga no teiste kogemusi lugeda vast ikka natuke huvitav. 😛

 9. Jana

  Mina tean kõikide ostukeskuste WC’de asukohta nüüd! 🙂 Ja soovitus – mina sain normaalsed, ülehea hinnaga lihtsad rinnahoidjad Mark ja Spencer’ist – maksid mingi 200eek ja kompletis oli nii must kui valge variant! Ja ei saa kurta, väga mugavad on ja näevad normaalsed välja ka.

 10. luize

  Lihtsalt huvi pärast küsin, kuidas sa siiamaani ILMA koppariteta hakkama said??? Ses mõttes, et minu kogemuse järgi on vähegi kopsakama partiiga lihtsalt VAJA neid kanda. Muidugi mitte ööpäev läbi.

  1. daki Post author

   Luize, eks ma kadsin neid ikka küll, aga see polnud vajadus, pigem siis, kui tahtsin. Ja no tööl käia on viisakas kopsukatega. Aga ma ei PIDANUD ja nüüd mind ajab närvi, et ma PEAN. Samas, kolm päeva olen katsetanud kopsukavabat režiimi, sest kopsukad said otsa ja ei viitsinud enam ja täitsa kannatas olla. (Kodus, pikali.) Nii et mine tea, äkki ongi valu järgi andnud.

   Heheh, pissiteemalisi postitusi tuleb kindlasti veel, lihtsalt imeline on see vabadus, mille annab sulle rasedus. Räägi aga vabalt tissidest ja pissist ja keegi ei pahanda (või kui pahandavad, siis ma hammustan neid).

 11. Maris

  Ära muretse kallike, raseduse edenedes liigub su laps üsas nn ülespoole ja siis on ‘pressure’ su põiele väiksem ja probleemi pole. Viimastel rasduskuudel aga on asi veelgi hullem kui alguses sest laps võtab sinu sees kogu ruumi ära ja põis on ‘squashed’ kuhugi nurka. Segane jutt sai, oskan ikka lohutada onju?

 12. Anu

  Rinnahoidja asemel soovitan osta hoopis nö rasedate maika vms. Ma ostsin selle Chicco poest vist. Hoiab rinnad kinni ja kõhu soojas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.