Kolimissaaga algab: Kopli korter

hoomamatu 23 kommentaari

Käisin “kus elavad narkomaanid ja Triangel” ehk Koplis. Nägin lõpuks ära selle korteri, kuhu me peame hakkama pesa looma. Üldiselt oli parem, kui ma arvasin, kuigi köögi-olukord oli kohati hullem, kui ma arvasin. Seal nimelt on sees selline ühika-komplekt: väike külmik, mille peal kaks pliidirauda ja kõige küljes veel kraanikauss, mida väidetavalt ei tohi eemaldada, sest see käib korteri juurde. Praegu käivad läbirääkimised, kas me ikkagi saame äkki selle monsteri sealt kuhugi selleks ajaks ära teisaldada, kui me seal elame ja näiteks pärast tagasi panna.

Aga häid asju oli siiski päris palju: laiad aknalauad, toredad naabrid (kaks meie sõpra JUST kolisid põhimõtteliselt meie naaberkorterisse), akna taga kolisevad trammid (mis ei lasknud mul magada küll, aga samas olen ma nõus kõigele igasugused vead andeks andma, kui nad liiguvad RÖÖBASTEL), suur (vannita) vannituba ja tõsiasi, et ma saan lõpuks endale avatud köögi ja BAARILETI, mis tuleb koos sellega. Ja pukid! Punased!

Lisaks kõigele on mu tagument nii väsinud ja mu tagument pole vist iial nii palju vatti saanud. Sest kõige ägedam asi, mis selle uue korteriga kaasneb, on fakt, et me SAAME endale osta üht-teist ja kolmandatki, et oma pesa punuda ja see täidab mind pulbitseva rahuldustundega, et lõpuks saame me alustada nullist ja teha nii, nagu meile meeldib, mitte et me peame enda elu kohandama juba olemasolevate võõraste massiivsete mööblitükkide ümber. See on puhas õndsus!

Aga et välja otsida See Kõige Õigem Diivan, käisime me kaks päeva mööblipoodides ja lihtsalt ISTUSIME erinevate diivanite peal. See kõlab nagu jalutuskäik pargis, aga tegelikult on see rohkem kui jalutuskäik pargis, kus sa pead testima iga pargipinki ja istutama end teatud ajaks nende peale istuma. Nii on mu armas tagument tundnud, et mitte kõik diivanid pole ühesugused, oh ei! Mõned neist on ehitatud inimestele, kes ei vaja pehmust. Mõned on ehitatud inimestele, kelle seljad paenduvad absoluutselt teistmoodi kui minu oma. Mõned on lihtsalt ebapraktilised ja mõned on kaugelt ilusad vaadata, aga valusad istuda. Ja kõige naljakam oli hind. Vaatad kaugelt: no see diivan maksab küll hingehinda! Lähed lähemale: polegi väga kallis. Siis jälle näed mõnda, mis tundub sobivat sinu hinnaklassi ja mingil imepärasel põhjusel on selle hind viiekohaline.

Nii me istusime ja lõpuks istusime endale välja kaks diivanit, mis võiks sobida. Üks on üleni tekstiilist. Teine on nahkkäetugedega ja kontrastsetes toonides: hele kate, tumedad toed. Esimene neist oli üks viimaseid, mille peal me oma tagumendikuju mõõtsime, teine kõige esimene. Nii et lõppeks, ma arvan, lasen ma Abikaasal otsuse teha, sest mina võtaks mõlemad.

Umbes samamoodi käisime me ka värvi otsimas, sest mulle absoluutselt ei meeldi magamistoa seinad, mis on tõmmatud selliseks heleroheliseks, nagu vanasti olid nõuka-aegsed basseinid ja mis värvi on muuhulgas alati olnud ka mu emakodu koridor ja millegipärast on mul selle värvi suhtes tõsine allergia. Aga kuna ma ei teadnud, mis värvi võiks seinad värvida, siis seisime me tükk aega ja vahtisime erinevaid värvikaarte. Tapeediga oleks asi olnud märksa lihtsam! Lõpuks panin ma suht suvaliselt sõrme mingi värvi peale, mis oli umbes selline… mitte väga igav ja miski, millega saaks mängida (noh, kardinate ja muu taolisega). Pildid tulevad siis, kui kõik saab valmis, ükskord, kunagi, saab ta valmis.

Aga kõige suurema rahulduse pakub mulle hoopis teadmine, et ma saan lõpuks endale raamaturiiulid! Ja see oli täiesti Abikaasa omaalgatuslik idee, et need võiks magamistuppa ehitada. Raamaturiiulid! Kas te kujutate ette seda luksust! RAAMATURIIULID!

Kõige selle juures ei olegi ma enam nii suures paanikas selles suhtes, et mis lõpuks saab sellest va köögist. Sest mina hakkan niikuinii olema ainult oma riiulite juures ja mitte miski vägi ei kanguta mind sealt ära!

Välja arvatud need korrad, kui ma saan istuda OMA MÕNUSA DIIVANI peal, üks käsi magamistoani venitatud, et riiulitest ikka kinni hoida.

Nüüd ma isegi ootan juba kolimist sinna Tallinna lõppu, kust edasi pole suurt midagi, on vaid meri ja liinid.

23 thoughts on “Kolimissaaga algab: Kopli korter

 1. AbFab

  Ohhhh jah, saaks lahti neist eelarvamustest, et Kopli on kole urgas ja asub maailmatukaugel…
  Koplist saab jala kesklinna ja parkides jalutavad vanamutid koeri. Chill ja tore kant on see. Ela Männikul või Lasnamäe lõpus, siis tead, mis tunne on Tallinna piiril elada. :p

 2. triangel

  Praegu on veel Koplis ilus ja värviline, lehti langed ja park on kastanimune ja tammetõrusid täis. Suvel meeldib mulle liinide juures ka jalutada, nagu täiesti teine maailm oleks, samas on kesklinn vaid kiviga visata.

  Usu mind, Õismäel, Männikul ja Laagris oleks tunduvalt hullem elada.

  Kas sa kolisid sinna nn ohvitseride majja seal trammipeatuse juures?

 3. Glacier

  Tead, see kant on igal juhul ilus. Kalmistupark, kus on oravad; mereni 300 meetrit, kus talvel on luiged ja pardid; jooksu- ja jalutusrajad koduuksest kuni Tabasaluni välja….

 4. AbFab

  Mm jah, Glacier, Pelguranda mööda saab Stroomi metsa, ja sealt Selverisse. Väike jalutuskäik poodi, Tallinnas, aga vaat’ et läbi metsa. Suvel mängivad vene mehed Stromkal malet ka.

 5. Glacier

  Jaa, ja grillilõhna on ka igal pool maist kuni septembri lõpuni. Ja lapsega saab männimetsas jalutada keset linna (ma seda perspektiivi silmas pidades kunagi sinnakanti kolisingi:))

  1. daki Post author

   Mh, ma ju omast arust ütlesingi, et on jumala äge kant, mulle lihtsalt väga meeldis see kommentaar, kus Triangel ütles, et jajah, Koplis elavad ainult narkomaanid ja Triangel ja hence forward hakkangi ma igakord seda laiendit kasutama. Võibolla isegi on see iroonilises võtmes, kes teab!?

   Aga jah, ohvitseride maja on see vist küll, nii et pole Randla tänaval. Kaks parki on tõesti väga lähedal, üks kohe üle tee, aga see on selline kahtlasem, ei paistnud jalutusradu seal ka. Jala sealt kesklinna ei läheks… St läheks küll, aga ma arvan, et see on üks tunnine-pooleteisene jalutuskäik vähemalt ja praegu ma seda igal juhul ei tee, kui mul juba kahe tunniga mööblipoes jalad paiste lähevad. “Jala kesklinna” määratlus kehtib minu meelest siis, kui see jalutuskäik on pooletunnine, maksimaalselt kolmveerandtunnine. Tallinnas muidugi on teised aja- ja vahemaamääratlused, aga esiteks olen ma kohutavalt laisk ja teiseks olen ma terve elu elanud kesklinnas või poole tunni jalutuskäigu kaugusel kesklinnas, NII ETT.

 6. Glacier

  See kahtlasem park on Kopli kalmistupark -päeval on täitsa okei, kui mehega koos jalutama minna.. ja seal on Miki nimeline orav, kes tuleb sööb käest küpsiseid:)
  Kaugem park on Kalamaja kalmistupark, sinna julgeb üksi ka minna:)

 7. triangel

  Siinkohal tahan ma öelda, et Kopli park pole absoluutselt kahtlane park 🙂 Ma käin seal krantziga iga päev ja ööpimeduses ka (laternavalgel). Muidugi, alati võib öelda, et kohad, kus Triangel ja krantz käivad, on kahtlased 😉

  Teine asi, et kui sa tahad seal jooksmas käia, siis väga vara hommikul ei tasu, sest kõik koerajalutajad on selle okupeerinud. Samas on minu juuresolekul kõik koerad ka viisakad olnud ja saavad jooksjatega hästi läbi.

  Aga vist teine park on see kasepark, seal jah ei ole eriti ilus, isegi krantzile seal ei meeldi.

  Jalgsi ma ka linna ei läheks, Kopli tänav on pikk ja sirge ja see on tüütu.

  P.S. Mind üldse ei morjendanud see “narkomaanid ja Triangel” lause, kui sa sellepärast muretsed.

  Triangel, vana Kopli hirm

 8. Glacier

  Triangel on vapram kui mina, kes ometi KJ-ist pärit eks ja ei peaks midagi kartma. Eks vahepeal Tartus elamine hellitas ära, kui suvalt võis kell 2 öösel turvaliselt Toomele kolama minna.
  Aga pmst kogu mu jutt rihtis ikka sinna, et on jah elamiseks lahe koht ja kui just kuskil tasuta maja elamiseks ei pakuta, siis mina siit minema ei koli.

  1. daki Post author

   Hmm, kaks kalmistuparki? See vana saksa sõdurite kalmistu nägi küll kena välja autoaknast vaadates ja nii palju, kui mulle räägiti, pidi see väga OK koht olema, pargivahiga ja puha. Aga see, mis meie maja vastas on, paistab täiesti… hmm… organiseerimatu. Aga äkki oli sealgi kunagi kalmistu? Vaat ei tea, aeda seal igal juhul ümber pole (nagu kalmistutel tavaliselt on).

   Me asume jah Pelgust veel edasi, ma sain praegu Gmapsiga mõõtes Baltani kuskil 5 kiltsa, nii et see on jah tunnike. No ISEENESEST pole jah väga kaugel.

   Nii et üldiselt ma arvan, et igal juhul on Kopli elamiseks lahe koht, eriti arvestades, et mul pole siin valida, see on mehe ametikorter, eks, ja läits isegi hästi. Pluss trammipeatus on praktiliselt maja ees ja trammidega on ju super sõita, nii et pole probleemi!

 9. katrjuss

  ma protesteerin! elan peaaegu Laagris (olgu, rohkem küll Pääskülas) ja seal on väga mõnus elada! tõepoolest, linnast kaugel, aga see-eest on seal raba ja vaikne ja loodus ja. 🙂

 10. Glacier

  Su maja vastas olevas kalmistupargis on muide isegi purskkaev olemas (selline… teistmoodi):) Kui trammipeatuse juures olevast väravast sisse lähed, siis seal on infotahvel ka, kus kirjas, mis ja kus ja miks ja millal. Ja vist käivad isegi väravad ööseks lukku – aga siin võibolla äkki Triangel, kes tundub sagedasem külaline olema seal, oskab täpsemalt öelda.

  1. daki Post author

   Kas seal on mingi värav? Seal polnud mu arust mingit väravat ega aedagi! Räägime me ikka samast asjast? Aga võibolla on kah, ma ka ei tea ju veel.

   AbFab, ma tean, kus KORTERIS sina elad, ha!

  1. daki Post author

   Martin, äkki see ongi see park, millest ma räägin? Kaardi järgi ta on (minu majast vaadatuna) enne liine ja merd.

 11. Karmen

  Hei!

  Ma olin ka veidi hirmul, kui kunagi Kari tänavale kolisin, mis on Sinu majast veidi Mustamäe poole. Ja kõik teised olid suuuuuure eelarvamusega, et seal julgeks ainult lõikelaud jope all ringi kõndida. Aga tegelikult oli super koht: tööle (kesklinna) oli mingi 15 minutit bussiga, buss läks otse maja kõrvalt. Samas oli mingi periood, kus ma õhtuti jalutasin töölt koju. Täitsa paras vahemaa. Ja RAND!!! 5 minuti kaugusel kodust. Ma tundsin õhtuti ainult siis hirmu, kui maja ees narkomaanid liivakastis istusid või ma pidin pimedas jala, majade vahelt Selverisse jalutama. Hubasem kui Lasnamäe:)

 12. triangel

  jaa-jaa, nagu ma aru saan, siis sa ei ela selles uues sõjaväelastele mõeldud majas, mis on otse Kopli kalmistupargi vastas ja kus on värav ja aed ja tagurpidi purskkaev,mis minu arusaamist mööda on lihtsalt üks tobe ristkülik.
  Sa elad Kopli kunstikooli juures, kus on üks räämas park, kase park, nagu nad seda kutsuvad.

  1. daki Post author

   Seal on tõesti kaks kooli lähedal, nii et Kase park, here I come! Ja nüüd, kui KÕIK teavad, kus ma elan, olen ma tõsiselt paranoiline:D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.