TV-girlfirends

hoomamatu 19 Replies

Mõtlesin ükspäev oma TV-boyfriendide peale. Nimekiri on küll jätkuvalt sarnane, kedagi uut pole juurde tulnud, aga kui ma hakkasin mõtlema, et kas ma saaks nimekirja ka oma TV-girlfriendidest, siis pidin hämmastusega tõdema, et sarjanaised lihtsalt ei meeldi mulle tavaliselt.

Kõik algas sellest, kui teatati, et Jennifer Morrison liigub House’ist HIMYMi, mille peale ma Twitteris metsiku valukarjatuse eetrisse lasin, sest NO KAMOON! Kaua ma pean seda lõusta vahtima! Mille peale (vist) Triangel küsis, et kas mulle meeldib siis Thirteen. Eeh. Thirteen jätab mu üsna külmaks, aga mulle meeldib Cuddy ja ERITI meeldib mulle Huddy.

Aga kõik see pani mind mõtlema, et ma tegelikult ei salli suuremat osa sarjanaisi. Ma ei tea, miks see nii on, naiselik õelus ehk? Mõned inimesed tekitavad kohe nii suurt antipaatiat, et lihtsalt ei suuda noh. Näiteks Jorja Fox, kes ajab mind öökima ja ma kaalun isegi CSI vaatamise katkestamist (see poleks suur kaotus), sest tema nimi on tiitritesse tagasi toodud, mis tähendab, et ta kavatseb jälle silma alla vibelema jääda. Ma olin väga rahul, kui ta Grissomiga kuskil džunglis elas! Kõige selle juures pole ta muidugi midagi TEINUD, et see ebasümpaatia ära teenida. Ta on lihtsalt… väike vingats, kelle ägisemine käib mulle närvidele. Ja see hääl. Ja need hambad. CSI vaatamine tuleb ilmselt niikuinii järele jätta, kui nad seda Justin Bieberi liini edasi ajavad.

Samas mulle meeldivad need sarjanaised, kes on peategelased. Näiteks Brennan (“Bones”) ja Erica (“Being Erica”), kuigi “Grey anatoomia” cast ajab mind pidevalt nägu krimpsutama, sest Meredith on üks haruldaselt rumal naine. Christina pole parem. Aga ma vaatan seda ikkagi, sest kogu selle kamba sünergia on tegelt mõnus ja… Oh, keda ma lollitan. Grey ilmselt läheb õige pea mu vaatamislistist maha. Ma lihtsalt ei suuda taluda seda, et kõik KOGU AEG SURMA SAAVAD.

Üsna hästi talun ma ka HIMYMi naisi, kuigi Robin on, noh, kohati ärritav. Allison Hannigan on aga fabulous, nii et nad tasakaalustavad teineteist. Unikaalne on aga sarjade hulgas Lie To Me, sest sealt meeldivad mulle kõik, nii mehed kui naised. Aga isegi “Fringe” suudab mind viimasel ajal pöördesse ajada, eriti see “uus” Olivia. Samas pole siinkohal tegemist antipaatiaga tegelase või näitlejanna vastu, vaid lihtsalt kehva stsenaristitöö tulemus. Või õigemini, stsenaariumi ja minu eelistuste omavaheline põrkumine. Mulle lihtsalt meeldib, kui igaüks tegutseb oma universumis, võib-olla olen ma vanamoodne.

Ja siis on veel üks tüüp naisi, kes mind üldiselt närvi ajavad: need kaunid ja tafid sidekickid, tavaliselt politseinikud. No näiteks Beckett “Castle’is”, Jules “Psychis”, siis see tädi “Mentalistist” ja “Covert Affairsi” peategelane. Kõige vähem ärritab mind sellest nimekirjast Jules, aga seda ilmselt sellepärast, et tal ei tundu erilist iseloomu olevat. Beckett on üldiselt äge, aga mis puutub õigel ajal suu lahti tegemisse, siis selles ta feilib täiega. Ja no issake, olete te näinud seda “Covert Affairsi” tšikki?! Kuidas sellise näoga saab üldse spioon olla? Miks peab  IGA MÕTE olema tema näost välja loetav? Ja miks tal alatasa selline… vanasti nimetasime me seda sitanäoks*… ühesõnaga, selline vibelev nägu ees peab olema?

Nii et kui ma peaks kokku panema TV-girlfriendide nimekirja, siis koosneks see vist täielikult ainult “L-wordi” tegelastest, sekka mõni kõrvaltegelane ühest või teisest sarjast. Ma eriti ei taha analüüsida, miks see nii on, et mulle nii vähesed telenaised meeldivad (päriselus on pigem vastupidi, mulle meeldivad naised rohkem üldiselt kui mehed, sest naised lihtsalt on ägedamad), paneme selle lihtsalt tobedate ja üheülbaliste karakterite ülekülluse süüks. Sest miks on nii, et tänapäeva naissarjakangelased peavad olema eranditult kõik: a) karmid, b) üksikud, c) töönarkomaanid, d) kardavad emotsioone, e) ei armu sageli või lase kedagi oma südamele ligi, f) üldiselt ära unustanud, mis on The Sex, g) ja on stereotüüpselt “naised, kes peavad meestemaailmas läbi lööma”.

Ma ei tunne selliste naistega mingit erilist sidet, sest ma pole kunagi töönarkomaaniast lugu pidanud, ma armun üle päeva, ma ei taha ära unustada, mis on The Sex, emotsioonid on minu elu ja üksiolemisest on mul kah kõrini.

Millised on teie TV-girlfriendid ja suhted nendega?

*Ma ei tea, kust see täpselt tuli või kes selle sõna leiutas, aga see nägu, see on eksimatult äratuntav. Sitanägu on siis, kui inimese näost paistab välja kange kakahäda, aga see on tulnud sinna sellepärast, et ta on millegagi hakkama saanud ja ei taha seda tunnistada.

19 thoughts on “TV-girlfirends

 1. Nirti

  “Sest miks on nii, et tänapäeva naissarjakangelased peavad olema eranditult kõik..”

  See nimekiri kirjeldas täpselt Scullyt, kes on minumeelest TV-girlfriendi etalon.

 2. daki Post author

  Aah, Scully. Ja mulle meeldis tegelt Buffy ka, selle unustasin.

  See nimekiri kirjeldab IMHO kõiki sarjanaisi praegu. Mingi stereotüüp, eriti actionsarjades. Draamades vähem õnneks.

 3. CV

  Mis Grey’s Anatomy’t puudutab, siis see hooaeg oleks pidanud lõppema 4nda hooaja viimase tseeniga kus Grey keset seda küünaldest ehitatud maja seisab. Pärast seda on tegemist juba Mehhiko seebiooperiga (kõik magavad kõigiga ja tapavad ja surevad). Ja üldse. Kuidas Sa suutsid ära unustada kõik Gossip Girl piigad?

  Sarjanaised. Lemmiknaine on vist Allison Montgomery Private Practice’st. Ja Spooks’i kõik naispeaosalised on tavaliselt üsna lahedad. Aga tegelikult ei ole neile kunagi niimoodi mõelnud.

  1. daki Post author

   Hehehee, ma arvasin, et The Internetis leidub raudselt paar tarka, kes arvavad, et ma vaatan liigsa palju telekat (!).

   Gossip Girli ma ei vaata, sellepärast ma ei tea midagi. Aga muidugi, ma unustasin täiega Gilmore Girlsi, nad olid ju mõlemad MAAILMA KÕIGE ÄGEDAMAD!

   Muide, õige märkus: mind ka kohutavalt häirivad need tšikid, kes pahasid kõrgete kontsadega taga ajavad. No ei ole normaalne, ei ole. Ükski ment ei pane endale nii ebamugavaid ja ebapraktilisi jalanõusid jalga, kui on teada, et tuleb joosta (ja mis põhiline, ka kätte saada!).

   Ja mul jäi mainimata, et mulle meeldivad ka väga laboritibid, NCIS Abby ja Crim Mindsi Penelope. Väga numpsid!

 4. Grete-Liis

  Lilly (HIMYM) – samastun temaga praktiliselt alati, sest minu abielu ongi selline, ning sõprused enamasti ka 😀
  Erin (The Office)- ta on nii armsalt naiivne ja ilus.
  Veronica (Better Off Ted) – awesome! Mulle meeldib kui naine teab kui HOT ja TARK ja LAHE ta on ja seda enda kasuks ka ära oskab kasutada.
  Nancy (Weeds)- sexy white lady, kes on küll sociopath kuid vingerdab alati keerulistest olukordadest välja, sest ta on lihtsalt nii ilus. Mulle meeldivad üldiselt naised, kes ei häbene ära kasutada oma välimust, et elus edasi jõuda.
  Olivia (Fringe)- ma ei teagi miks ta mulle meeldib. Võibolla on asi selles ,et ta on üks vähesetest TV kangelannadest, kes ei jookse “pahade” järgi stilettodes ega draamatse iga keping asja peale.
  Alicia (The Good Wife) – ha maailma parim poker face!

  Kõige enam ei kannata ma naisi sellistest sarjadest nagu Grey’s Anatomy või Criminal Minds. Igasugune hala ja virin on lihtsalt nii meeletult ärritav!

 5. Kaarel

  Lie To Me latiinotsikk ajab mind küll närvi üsna regulaarselt, aga Doctor Who viiendast hooajast edasi on kõik püsitegelased väga numpsid, kui nüüd briti asju sisse tuua, kus kõik parem on enamasti. Doctori eemistes hooaegades oli tüütust küll kuhjaga, eriti neljandal hooajal.
  mida ma üldse vaatan veel? Skinsist või Misfitsist ei oska kedagi välja tuua, kuigi mees- või siis nende puhul pigem poiss-osad on pisut mitmetasandilisemad.
  mis võib ilmslt ka paljude teiste sarjade puhul selleks põhjuseks olla.

 6. tikker

  gilmore’i tüdrikud meeldivad mulle mõlemad väga. siis üks briti sari, hustle, midagi oceans 11 laadset – seal on esimestes hooaegades stacey, väga cool mimm 😛 viimastes on uus blond tšikk, tema mulle eriti ei meeldi.

  no ja muidugi siin ära mainitud scully ja buffy. rohkem ei tulegi esimese hooga meelde.

 7. Kaja

  Ma elan ilmselt paralleel-teleuniversumis, sest enamikest Sinu välja toodud tegelastest/sarjadest pole kuulnudki…
  Meie kodus vaadatuim seriaal on Gossip Girl (arvutist), aga nende tüdrukutega on mul juba raske samastuda-sõbrannastuda 🙂

 8. Robin

  Eks igaühel ole omad kiiksud, st mulle käivad pinda lihtsalt ebameeldivad karakterid ja nende hulka kuuluvad ka näiteks mingid superheroilised tegelased, soost sõltumata. Minu jaoks panid CSI-le bloki peale pigem need nõmedad bossid, kes üritasid pidevalt mingit karmi kildu rebida, aga enamuse ajast jätsid lihtsalt üleshaibitud macho mulje.
  Sarjanaistest on nummid Katee Sackhoff (Starbuck) ja Blake Lively (Gossip Girl afkoors).

 9. tafkav

  Ma vägapalju sarju ei vaata, aga mulle meeldivad need punktüdrukutest laboriinimesed (NCISi Abby ja Criminal Mindsi Penelope). Ja siis meeldib veel Bonesi Angela (aga see võib olla ka sellepärast, et mulle vägaväga meeldib Hodgins). Buffy sarjas meeldis mulle Willow. CSIde pea-tütarlapsed ongi väga võltsid mo meelest – Cathrine nt originaalist ja Miamist Calleigh. Ei oskagi öelda, miks…

 10. Evu

  Kuna praegusel perioodil pole aega isegi telerist sarju vaadata, siis pole mingit probleemi sarjategelaste ega näitlejate suhtes. Pole vist nii hull sarjasõltlane 😀

 11. luize

  Hehee, ma arvasin juba, et midagi sellist tuleb 🙂 Sinu posti pean siis silmas. Tegelikult on see naljakas, kuidas on võimalik selliste väljamõeldiste peale leili minna, aga nääd, on. Eriti võimendub see, kui vaadata järjest, mistõttu ma näiteks kujundasin oma seisukoha kõigi Simpsonite tegelaskujude suhtes (kõige ausam tegelane on Bart!). Aga sitcomide puhul ma esimest korda mõtlesin seda Sõpru vaadates. Mul nende naiste vasta ei old küll midagi (ehkki ma tean paljusid, kellele Jennifer Aniston üldse ei meeldi), küll aga häiris mind see, kuidas stereotüüpselt on ebapopulaarsemad targad ja intelligentsed mehed (Ross), samal ajal kui rumalad (Joey) lähevad läbi elu nagu nuga läbi või. Mina näituseks ei vaataks kahte korda sellise poolegi, sest rumal mees on ikka õnnetus ainult. Ja see stereotüüp häirib mind teiste sitcomide puhul ka, isegi HIMYM on seda liini, õnneks küll mitte palju. Sellest mulle meeldib ka Lily.
  Imelik, et Grey Anatoomia peategelased nii paljusid närvi ajavad. Ma küll lülin ka seda pidevat vindumist ja draamat, aga muidu on ok tibid ju. Mulle ei meeldi üldse Callie-karakter ja see tema sõbranna on ka täitsa totakas mu meelest. Ja sellest ma ka ei saa aru, miks Alexil väga sexy immits on, seksikusest on asi kaugel, tavaline mats ja jõmm.
  Eriline imbikute kamp on muidugi Meeleheitel koduperenaistes, seo kokku ja lase allavoolu ujuma, ma ütlen. Susani tegelaskuju ajab mind ikka lausa närvi. Ja Gabrielle on isekamaid tegelasi teleekraanil. Ainus, kellest võib veel miskit arvata, on Lynette. Sealsed mehed on sellepärast äpud, et nad üldse sellistega tegemist teevad.
  Ma dr Who vanemaid osasid ei ole näinud, aga neist uute osade kaaslannadest ma ei Billie Piperit lausa jälestasin. Ja tema emal oli veel hullem roll. Briti sarjades on tihti see häda, et naised on kohutavad kaagutajad ja mölisejad. Billie tuletas mulle ühtlasi ka üht rumalat klassiõde meelde. Ja tal on väga koledad käed.

 12. luize

  Lisand: vist ainuke sari, kus kõik tegelased on mulle erinevatel põhjustel sümpaatsed, on Dharma ja Greg. Kahju, et seda nii vähe tehti.

 13. triangel

  Tunnistan ausalt, et Thirteen ajab mulle külmavärinad peale ja ma kaalusin tema pärast isegi House vaatamise lõpetamist. Houses pole ühtegi normaalset naistegelast, Cuddy oma dekolteedega kaasa arvatud.

  Bonesi vaatamise lõpetasin ma aga agent Boothi pärast, kes käib ikka jubedalt närvidele.

  Grey anatoomiat ei suutnud ma üle 2 hooaja välja kannatada, just sellepärast, mida Daki ütles – Meredith on äärmiselt rumal ja Christina talumatu.

  Castle’ Becketti vastu pole mul midagi, mind häirib hoopis see, et Castle, kes oli 1. hooajal selline tähelepanelik inimestetundja ja -vaatleja, on nüüd ilmetuks kaasalohisejaks muutunud. Aga sealt sarjast meeldib mulle too patoloog, kes näeb lahanguid tehes alati suurepärane välja.

  Kõige paremad naistegelased olidki vist Buffys, aga pärast seda pole Whedon enam selliseid naisi suutnud luua.

  The Good Wife’i peategelane meeldib mulle ka. Ja vanadest seriaalidest Judging Amy, kus nii ema, tütar kui tütretütar olid erakordselt normaalsed ja suutsid ka ühes majas elada 🙂 Naispeategelasega seriaalidest meeldis omal ajal veel Providence.

  Tegelikult, kui ma nüüd mõtlen, siis ei ole neid seriaale, kus naised on esiplaanil, just eriti palju, seega pole ka valikut, kes meeldida võiks. Mehi on ju igas seriaalis jalaga segada, mõni ikka meeldib.

  Ja see: “a) karmid, b) üksikud, c) töönarkomaanid, d) kardavad emotsioone, e) ei armu sageli või lase kedagi oma südamele ligi” käis esialgu ju karmide meeskangelaste kohta. Ju lihtsalt ei osata teistsuguseid teha.

 14. pirtsu

  mul on teatud naistüübid, kes mulle kohutavalt närvidele käivad. ja ma leidsin neil pmst ka ühise joone – nad on enamuses brünetid! lisaks on neile sarjas antud mingid teatud vastikud käitumismaneerid (aka nad on lollid) ja siis on neil mingid täiesti unikaalsed isiklikud omadesed a la viis, kuidas nad silmi pilgitavad või pead pööravad.

  mulle ei meeldi absoluutselt Sela Ward (http://www.imdb.com/name/nm0000688/). Fox Life kordas millalgi sarja “Once and again”, kus ta oli peaosas. ja mind väga kurvastas, et ta nüüd kolis sinna CSI-sse.
  siis on üks näitlejatekolmik, kes on mulle väga ebasümpaatne – Lipstick Jungel. mulle ei meeldi Brooke Shields, ei meelid Lindsay Price ja kohe eriti ei meeldi mulle Kim Raver, kes õnnetuseks Grey’sse nüüd kolis.

  huvitav on see, et meeste seast mul nii eredaid näiteid meelde kohe ei tulegi.

  1. daki Post author

   Huvitav jah, Pirts, sinu mainit naised ei tekita mus mingeid emotsioone, ei negatiivseid ega positiivseid. Aga see Kim Raver ei meeldi mulle Greys küll, tegelt. Võluväe tsikid olid lahedad jah, ainult vanem oli selline vingats.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.