Arvutiränt ehk osad asjad ei muutu kunagi

hoomamatu 16 Replies

Ühesõnaga, eks. Arvuti. See on igati oluline vidin, ei saa ma enam mööda sellest ning netiski tuleb ikka üsna tihedalt aega veeta. Seetõttu nõudis vana arvut ammu juba ümbervahetamist, jooksis kokku, ei jaksanud enam töötada ja kuumenes üle, nii et ainuke viis, kuidas ma teda puhkeasendis hoida sain, oli NII ja aeg-ajalt pidin ma suurt toaventilaatorit kasutama arvutijahutuseks.

(Vabandust, ma korra eksisin oma Twitpici pilte vaatama, päris äge hakkas.)

Okei, teemast edasi.

Mäletatavasti oli mul selle arvuti saamise lugus tõeline Nibelungide saaga, mis hõlmas endas kolme kuud eelmise arvuti paranduses olemist ja muud rõõmu. Aga kaks aastat töötas asenduseks saadud nunts täitsa hästi, lihtsalt nüüd hakkas vanaks jääma. Aga muidugi, kuskilt pole ju võtta uue arvuti raha, ootasin pikisilmi “Ööde…” honorari, aga avaldamine venis ja venis, nii et lõpuks võtsin Inimese käe otsa, tema võttis oma krediitkaardi käe otsa ja umbes poolteist kuud tagasi ostsin endale uue nuntsi, kelle kohe Dakinaatoriks ristisin (nagu näha, pole ma nimede väljamõtlemises eriti osav).

Algus oli paljulubav, ta oli pisike, kerge, ilus, punane ja mis peamine, UUS. Ja Samsung, inimesed rääkisid, et Samsung on hea. Korra poes veel kaalusime, et kas võtta see, Inimene tegi õige märkuse, et peaks äkki natuke võimsama võtma, aga mina naiivselt arvasin, et a) tänapäeva tehnika juures peaks ju see mind rahuldama ja b) ega ta ikka saa hullem olla kui vana arvuti.

Boy was I ever so wrong! Jamad hakkasid Tenekal, kus ta ei tahtnud enam videofaile avada. St avas (VLC pleieriga), aga heli ei jõudnud järele. Või siis tuli heli, aga pilt seisis. Ühesõnaga, IKALDUS.

Okei, see mind eriti ei häirinud, sest mul oli seal muudki teha kui filme vaadata.

Aga nüüd, tagasi jõudes, on Dakinaatorit tabanud mingi totaalne ajusurm, mis tähendab, et ma kakun juukseid ja olen peast hullumas.

Eile näiteks tegin ma konkreetselt 16 restarti (või isegi rohkem), sest asjad jooksevad kinni viis minutit pärast arvuti käivitamist. Küll ei venita välja Google Chrome, küll jookseb failiaken kokku, sest ma üritan failile PAREMA HIIREKLAHVIGA KLÕPSATA. Ilmselgelt on talle menüü kuvamine üle jõu käiv ülesanne. Ja oleks, et see Not Responding siis ära kaoks või et oleks võimalus Task Manageriga programmid sulgeda. Ei, neljal juhul viiest ei reageeri arvut üldse Ctrl+Alt+Del kombole ning ühel juhul viiest ta avab Task Manageri, kuid ei suuda mitte-respondivaid programme sulgeda. Ning tõeline kirss tordi peal on olnud aken Windows Is Not Responding, seda tuleb nüüd ka üsna sageli.

Eile (ja täna) sain ma tööd teha AINULT Safe Mode’is arvuti käivitades. Totaalselt jabur. Videofailide avamisest saan ainult und näha.

Ühesõnaga, on asju, mis iial ei muutu: mina ja tehnika, see kombinatsioon on ikka tõeliselt super. Ja mõelda, ise veel toimetan ajakirjas Digi Naisteka-külgi. Pfft! Võiks ju mõelda, et ma sellega mingit head karmat koguks…

Nüüd on mul siis valikud, et ma viin arvuti poodi tagasi ja vaatan, kas nad võtavad selle parandusse (kuigi ma ei kujuta ette, mida siin parandada oleks), annavad uue ja parema (ja ma pean peale maksma) või ostavad tagasi (ma ei tea, mis tagasiostupoliitika poodidel on, kas see on üldse reaalne?). Ma ise mõtlen, et paneks XP peale, loodetavasti jookseb ta siis paremini. Windows 7 Starter on ikka TOTAALNE JAMA, muuhulgas ei lase see isegi taustapilti vahetada ilma MyColoursit tõmbamata. Haige värk. Ja ma uskusin Birxi, kes kilkas, et Windows 7 on NII ÄGE.

Äkki ongi mõne parema arvuti peal ja siis, kui pole Starter, aga see, mis siin toimub, on ikka… noh, totaalne jama noh.

Kui mul õnnestub arvuti tagasi müüa, siis plaanin ma Facebooki sõbralt osta Mäki. VOTT. Väidetavalt saada seda ka neljakohalise summa eest.

Uh. Hakkas kergem küll, kui sai end siin maha laadida. Kommentaarid on avatud: mis on teie soovitus (ja ütlemine, et Windows on enivei pask, ei aita antud juhul)? Või millised on teie haiged kogemused tänapäeva tehnikaga? Andke tuld!

16 thoughts on “Arvutiränt ehk osad asjad ei muutu kunagi

 1. Liis

  Mul endal juba aasta aega olnud Windows 7 Ultimate peal ja probleemi pole. Aga tõde on see, et Win7 tahab ka korralikku arvutit. XP’ga sul tõenäoliselt see kompu töötaks (kuigi ma ei tea tehnilisi andmeid).
  Üks asi mida oma tutvusringkonnas märganud olen: mitte keegi ei oma Samsungi.
  Käib ütlus, et kui tahad korralikku arvutit, osta Dell, kui tahad eestis kokku pandud arvutit, millel oleks ka normaalne garantii osta ML.

  1. daki Post author

   Aitäh kõigile arvamust avaldamast. Nii remargi korras mainin ära, et ma olen väga korralik arvutipuhastaja, aga 7-ga on see jama, et ma umbes alles eile leidsin koha, kust saab disk cleanupi task schedulida, aga ta ei hakanud tööle (üllatus-üllatus). No kõik vajalikud asjad on kuhugi ära peidetud või üldse ära kaotatud. Homme lähen viin garantiisse, kuigi poetšekk on täiesti ära kulunud (seistes puutumatuna rahakoti vahel kinnises sahtlis, jaajaa, kenad printerid-tindid neil seal masinas). Kui vastu ei võeta, panen XP peale. XP on minu jaoks aastaid ja aastaid suurepäraselt töötanud, aga eks see vist tõesti ole maitse asi.

   Samsung sai valitud, sest keegi soovitas, ütles, et tal töötab ilusti. Aga nagu ma aru saan, siis ongi nii, et kas joppab või ei joppa, eriti odavama hinnaklassi arvutite juures.

   Maali, retseptid polnud minu idee, terve see uus layout ausalt polnud minu idee. Bossid otsustasid, et tuleb “kataloogikülgede” asemel elu sisse puhuda ja uuemaks-paremaks teha asja. Vat sellised lood sellega. Ma oleks rõõmsalt järgmisedki neli aastat vana layoutiga teinud:)

 2. Glacier

  Ja noh… me ju kõik teame, et tasuta lõunaid saab ainult juhul, kui midagi on viga – ehk Starter ei ole mingil juhul täisfunktsionaalne opsüsteem, muud midagi. Aga jah, nõustun Liisiga – W7 on väga okei, aga masin peab all olema normaalne/korralik.
  Ja riistvarast…. mina ostaks DELLi või Lenovo. Teised on piisavalt ebausaldusväärsed. Aga noh, see on mu sügavalt isiklik arvamus:)

 3. maali

  Mis Digi naisteka-külgedesse puutub, siis… no anna andeks, aga toiduretseptid on seal ikka küll väga vales kohas. Nagu MISMÕTTES?! Sa ostad tehnikaajakirja ja saad sellega paki mähkmeid kaasa?! Ostad akutrelli ja sulle ühtlasi tehakse õhtumeik?

  Ma lihtsalt pidin seda mainima.

  Aga arvutite osas – ma olen oma miniatuurse Asusega väga rahul. See on mul esimene arvuti, mis actually igati TÖÖTAB ja on täiesti mõistlikult kiire ja kõik asjad saab tehtud. Aga eks see ole maitse asi kui palju sa silmi kissitada ja selga küürutada viitsid 😀

 4. ebaõnnelik arvutihädaline

  minu DELL studio misiganes asi sai just aastaseks ja ainult mured ongi temaga. lisaks kõlarid algusest peale krabisevad (HP-ga ei anna võrreldagi!)ja ilma lisakõlaritega kasutamine pole võimalik. (tehniliselt siiski on, aga enda närvide arvelt) lisaks ainult jookseb kokku ja annab teateid, et your computer was unable to start. ja jätab mu südamerabandusega pimedusse. pealtnäha ei tohiks aga mingeid vigu olla.
  kogun hoogu, et garantiisse viia 🙂
  sest et mis ma ilma arvutita teen kui ta paranduses on 🙁

 5. silver

  kusjuures mul ka sama (või sarnane probleem olnud). paar kuud pärast ostu hakkas hanguma ja restardid olid sagedased ja muu jama. garantiikorras vahetati kas mälu või mälukaart välja ja kõik oli kompu.
  see oli kolm aastat tagasi ja mul oli xp. mingi pool aastat tagasi panin win 7 ultimate peale ja sellega töötab mu arvuti isegi mõnusamalt.
  sellised lood siis minu poolt.

 6. CV

  Ma olen siis täna see “kohustuslik Mac’i-pede”. Minu mured sellega, et arvuti tuli välja vahetada aasta või paar peale soetamist lõppesid Mac’le üle minnes. 2005 aastal ostetud 2004 aasta Mac Mini töötab endiselt täiesti korralikult. Jah, sinna küll ei saanud peale panna uut op.süsteemi, aga videod toimivad ja pole viga midagi. Enne seda sai kasutatud nii 5+ aatat vana MacBook’i ja toimis ka. Mida ma selle heietusega öelda tahan on see, et enda kogemus ütleb, et Mac peab vastu.

  Lisaks sellele on Mac’i kerge hooldada. Windows op.süsteemiga on see mure, et kasutaja ise või siis keegi, kes teab, mis teeb, teeks nii 3-4 korda aastas arvutile korrastuse ja puhastuse. Windows suudab end umbe sõlmida. Sinu arvuti riistavaral ei ole nähtavasti midagi viga (kui ta alguses normaalselt toimis ja videokaart/mälukaart füüsiliselt kannatada ei ole saanud), vaid hoopis op.süsteem on omadega täiesti umbes. Arvutile on hooldust vaja.

 7. Klari

  nääh, mai saandki tänane kohustuslik mäkipede olla…. aga muidu ma kiidan eelpoolkommenteerinule ainult kaasa. tõesti, osta Mac… kõik arvutialased probleemid kaovad päevapealt. mul vähemalt kadusid. igatahes ei tea ma enam, mis tähendab “kokku jooksmine” või “restart”. Mac töötab praktiliselt veatult. alguses on imelik, aga ausalt, sellega harjub väga kiiresti, et arvuti pidevaid probleeme ei tekita.

 8. Evv

  Mingi 3 aastat tagasi tegin oma senise elu ühe suurima vea ja soetasin HP Pavillioni – hind oli hea ja poekutt säras nii rõõmsalt ja kiitis takka… Ja siis ma sain seda poekutti iga paari kuu tagant näha. Pärast mingi kuuendat garantiikorda öelda, et järgmisel korral vahetatakse läps välja. Lohutuseks hea küll, aga siis suri mu HP jälle ära ja tuli välja, et enam see surm garantii alla ei lähe ja hakka aga maksma. Aga see läps oli ikka julm – Vista, oh see Vista uimas, akujuhe suri 3 korda ära, 2 korda vahetasin akut, emaplaat, jahutus. Kõige viimane piisk karikas oli, kui üks hing lihtsalt ära murdus ja ekraan praktiliselt juhtmete otsas ainult rippus. Siis seadsin sammud poodi (tegelikult ostsin e-teenindusest, aga see pole oluline) ja sain musi-Delli. Windows 7 Premium töötab vägaväga ilusti ja siiamaani ei ole veel probleeme tekkinud. Oma õnne teades igaks juhuks hõisata ei julge, aga mine sa tea – äkki leidsin midagi, mis reaalselt töötab ka. : )

 9. CV

  Tasakaalustamaks mu Mac’i ülimat kiitmist – ükski asi pole veatu. Mu MacBook Air’i toitejuhe suri ära 7 kuud peale ostmist. Vahetati küll garantii korras välja, aga pidin 4 päeva ootama. Üldiselt Mac’i tarkvara peab ilusasti vastu, aga riistvara jaoks soovitan küll Apple Care (garantiilaeiendus) igaks juhuks osta, sest kui midagi peaks katki minema, siis on see kahjuks kallis 🙁 Mul midagi peale toitejuhtme pole katki läinud, aga mu vennaraas küll loopis oma MacBook’i natuke julmalt palju nii, et asju põrus lahti. Mac’i teenindus ka imeb Eestis kahjuks vilinal. Õnneks pole seda vaja praktiliselt üldse kasutada 😀

 10. Maarja

  DakiDaki, tänu sulle ma vist leidsin lõpuks oma südamerahu. Nimelt ostsin ka 2 nädalat tagasi omale läpaka. Tahtsin ka pisikest. Esmalt kavatsesin Samsungi tellida, aga kuna seda ei olnud, tellisin Hp compaq Mini. Aga paar päeva hiljem leidsin poest samasuguse nagu sul. Ja mu väike südameke hakkas nii kohutavalt valutama, sest see punane nunnunaator meeldis mulle esimesest silmapilgust. Ja olgem ausad, ma olen ikka tõeline naine, välimus on ülitähtis. Aga nüüd su blogi lugedes on mul hea meel, et ma siiski omale Hp ostsin. Ning siiani pole mingit muret olnud. Peal on ka Win7 ja mulle väga meeldib :))
  Aga Sulle edu tehnikamaailmas !

 11. medioc

  hea lugeda kohe seda hala.
  protip1: ära osta endale sama firma läpakat, millelt sul juba muusikakeskus on. idee siis selles, et tasub eelistada firmasid, kes toodavad ainult arvuteid või sülearvuteid.
  protip2: ära osta ordit või HP’d, kui sul tahtmist/viitsimist garantii vahet joosta pole.
  protip3: kasuta korralikku op-süsteemi. XP’d ei soovita ma vaenlaselegi, kuid see on mu isiklik eelistus.
  protip4: kasuta flashblocki või mõnd teist reklaamieemaldajat lisaks viirusetõrjele ja nuhkvaraeemaldajale.

 12. Ah

  Kusjuures ise arvutiinimesena olen sarnaselt ämbrisse astunud. Tõsti, mitte ei ole rikkis arvutiga jopanud, vaid ostsin prouale ühe 7 aastat vana äriklassi läpaka asemele uue “nunnu ja pisikese” Aceri. Mõtlesin täpselt samamoodi, et poeletis peaks tõenäoliselt olema kõik arvutid kiiremad kui mingi 7 aastane dell. Aga reaalsuses on uue Intel Atomi prose igas poosis viletsam – juutuubi standardsuuruses video veab välja, aga sealt juba suuremate (HD) korral hakkab venima. Veebi saab surfata, aga näiteks flash reklaame täis delfi venib nagu tatt.

 13. Peeter

  Kui asjad hanguma hakkavad, siis vaata Task Manageriga palju sul vaba mälu on (ja palju seda üldse on). Arvatavasti on kuumas kliimas mõni mälukivi liiva ja niiskust täis läinud.

 14. asd

  pisikese vihjena, et paremklõpsu kokkujooksmised on enamasti põhjustatud toredatest programmidest, mis sinna paremklõpsu menüüdesse ebaõnnestunult lisasissekandeid tekitada üritavad. kui suudad välja mõelda, mida enne sellise probleemi tekkimist installisid, siis selle reinstall enamasti aitab. winamp ja arhiveerimistarkvara on need tavalised kahtlusalused sellisel juhul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.