guys!

Määratlemata 5 Replies

188Kas olete tähele pannud, et külmaga muutub kõik heliliselt hoopis teistsuguseks? On tunne, et terve maailm on justkui vati sees – hääl liigub aeglasemalt, inimesed liiguvad aeglasemalt, tunnid ja minutid kerivad edasi hoopis teisel kiirusel, kui soojema ilmaga.

Eile kuulsin raadiost, et lubatakse pühapäeva ööseks kuni -32C külma ning karjatasin: “Uau!” Ei mäletagi, mil viimati nii külm oli.

Jah, muidugi meeldib mulle see talv praegu täiega, kuigi pean tunnistama, et põlise külmaarmastajana kaob minugi külmakindlus umbes -17 kraadi juures ära ning alla selle tahaks vaid kodus teki sees lösutada ning vürtsikaid toite nosida.

Toitudega on muidugi kehvasti, sest raha ei ole üldse ning lisaks on ju jälle tulnud tõsine kaalujälgimine peale. Selles vaimus olen sel nädalal iga päev trennis käinud. Peamiselt selle pärast, et see on üks kindel koht, kus saab sooja ja naha märjaks, kuid ka selle pärast, et olen sel nädalal eriti vana olnud – juba kell 22 magama keeranud. Ning uskumatul kombel läks täna uni juba enne kella kaheksat ära – seda ei juhtu minuga just mitte õige sageli.

Kassid on elektrit täis ja särtsuvad, kui neile pai teha. Täna läksin ka ise elektrit täis – hommikumantel särtsus ja raksus, kui jalgu puutus.

Aga aju tundub olevat külmunud koos terve muu maailmaga. Poolikud wordi dokumendid vahivad mulle etteheitvalt otsa ja ootavad, et ma end kokku võtaks. Ja ma võtangi.

Kui olen trennis ära käinud.

5 thoughts on “guys!

 1. Angelika

  Viimati oli nii külm kui pühapäevaks lubab umbes 5-6 aastat tagasi, kui ma oma nina otsa suutsin külmavilli külmetada 😛 olge ettevaatlikud!!!

  1. daki Post author

   Näed siis, P, tuled ja lükkad kõik minu teooriad ümber:D Aga tegelikult-tegelikult, vähemalt liiklus on tunduvalt aeglasem – on libe ja kõik on (eeldatavalt) ettevaatlikumad või lihtsalt on gaasipedaal kinni külmunud. Nii et üks koht, kus on aeglasem!
   Aga mul kohe tekkis su meiliaadressi järgi huvi, kes sa oled:)

   Angelika – ohõudust! Ma ei lähe välja, ei lähe!

 2. P

  Daki, tegelt on kõik just vastupidi – inimesed kiirustavad, et ilma eest ära sooja saada.

  Kõik tundub sellepärast vati sees olevat, sest sul (meil kõigil) on ju külmaga müts kõrini peas…

  Ja tegelikult peaks heli/ hääled külmas keskkonnas kiiremini levima ( http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070223160909AA0wHAg )

  … ja aeg on niikuinii suhteline nähtus (minut külmas ilmas või minut kena naisega veedetud aega 🙂

 3. luize

  Minu meelest liigub ka külmaga kõik kuidagi terevamalt. Just teravamalt, järsemalt, nurgelisemalt, äkilisemalt. Ja pilt on ka kuidagi selgem ja teravam, nagu oleks uued prillida saanud. Aga see võib ainult tunduda, mustvalges maailmas lihtsalt on piiride hägusus kuidagi kadunud.

  1. daki Post author

   Huvitav jah, kuidas inimestele nii erinevalt tundub… Ma nägin täna jälle seda vatti täis maailma ja on noh, ei ole teravust! (minu jaoks)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.