komsomolitar

hoomamatu 7 kommentaari

Olen juba pikemat aega tahtnud kirja panna väikese, kuid olulise asja.

Teatavasti koosneb peenete daamide kokteil Cosmopolitan igasugusest maitsvast ja kallist kraamist nagu Cointreau, jõhvikamahl, viin ja laimimahl. Kuna aga Cointreau ise maksab juba hea hulga raha, siis ei ole seda kõige säästlikum kodustes tingimustes valmistada. Või õigemini, ükskord me üritasime ja pärast piinarikast laimide pigistamist tuli kokteil ikka mingi kummalise maitsega: hapu ja pani nägu krimpsutama, ühesõnaga üldse mitte nagu üks Cosmo peaks olema.

No ja siis me nüüd joomegi edasi ikka lihtsate eestlaste kombel, kelle jaoks kokteil ei tähenda 4 cl viina, 4 cl likööri ja 4 cl mahlakest, vaid kokteil tähendab ikka 4 cl viina ja 250 ml mahla.

Nii et lubage esitleda: kokteil Komsomolitar:

6 cl viina
-100 ml jõhvikamahla
-200 ml punast Schweppesi

Pildil on muidugi illustreeriv tähendus.

Ja kui juba dekadentsi peale jutt läks, siis huvitav, millal küll Mökusse lähme? Tahaks ka selle imekoha ära näha, mis kõigi meeli erutab viimased nädal aega.

7 thoughts on “komsomolitar

 1. britta

  Nii. Nyyd siis tekkis tahtmine juua ja Tartu-nostalgia tuli ka…
  Õnneks ei viitsi täna viina järgi minna ja Tartu peab ka veel jupp aega ootama…
  Aga tänud. See komsomolitar tundub väga ahvatlev:)

 2. Lauri

  Mökusse saad lähiajal siis tulla kui mööda minnes näed, et tuli põleb. Detsembri teisest poolest on juba kõigile igal õhtul lahti 🙂

 3. Inga

  Aga kasuta Cointreau asemel Triple Sec’i – tuleb palju odavam.
  Veel üks nämmi variatsioon on graanatõuna mahlaga jõhvikamahla asemel, ehk siis Pomegranat Cosmo.

  1. daki Post author

   Ma ausalt öelda pole väga alkoholilettidel pakutavaga kursis, ma nt ei teagi, kas Triple Seci saab kuskilt. Mahladega on ka vist see jama, et müügil on ainult jõhvikaJOOk ja graanatõunaJOOK, mitte mahl, ilmselt see mängis ka kaasa, et ei tulnud hea maitsega koks.

 4. Triangel

  Jõhvikamahla kohta ma ei oska midgai öelda, aga granaatõunamahla müüakse kindlasti. Masab mingi 40-42 krooni pakk. Olen ostnud Selveritest, Prismast, Rimist ja oma kodupoest, kus müüdi küll klaaspudelis ja teist marki, aga ikkagi ehtsat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.