Te näete täna väga 16aastane välja:)

hoomamatu 9 kommentaari

Birx kirjutab:

Ma ei saa aru, miks inimesed krampi tõmbuvad ja närvilseks muutuvad kui neilt dokumenti küsitakse? Kukuvad karjuma, kas ma paistan sulle alaealisena või? Mis siis, et sa siin oma jutu järgi kogu aeg käid. SA EI OLE NII ERILINE KUI SA ARVAD. Teenindaja ülesanne ei ole salvestada endale igat klienti ja korraldada tema kohta väike analüüs. Kui palju ta siin käinud on, mis aastal ta sündinud on, kui pikk on tema keskmiselt veedetud aeg meie asutuses. Kui teenindaja arust on vaja seda dokumenti näha, siis sina ka näitad. Ju siis on põhjust. Võib olla näedki tatt välja. Vaata peeglisse, ahv! Kas see pole mitte normaalne, et inimene kannab id-kaarti või juhiluba rahakotis? Kui raske on sul ostmise käigus seda näidata?

Ma tahtsin omalt poolt lisada, et tegelikult on see aastad aina edasi komplimendiks, kui sind peetakse nii nooreks, et dokumenti vaja näha. Ja no tõesti, see on klienditeenindaja ülesanne dokumenti küsida ning mul on hea meel, et seda ka tehakse aina rohkem.

9 thoughts on “Te näete täna väga 16aastane välja:)

 1. CV

  On inimesi, kes ei oma rahakotti. On inimesi, kellel on raske pidevalt meeles pidada, et peab kaasas kandma ka isikut tõendavat dokumenti. On inimesi, kes on põhimõttelised ning leiavad, et nemad ei pea oma isikut igale suvalisele inimesele tutvustama (sinna alla kuuluvad siis kõik muud isikud peale täievvõimu esinadajate).

  Mina kuulun nende rahakoti mitteomajate ja ID-kaarti pidevalt kusagile mujale unustajate punti. Oma passi asukohast ei ole mul juba mitu nädalat aimugi ning juhiload vedelevad tavaliselt kusagil autos (kas peaks kassast autosse jooksma?). Ma ei pea ennast eriliseks. Erinevaks ka mitte.

  Lihtsalt üks teine vaatenurk.

 2. CV

  Et siis milline seadus ja paragrahv ja lõige? 😛 (See oli nüüd heatahtlik nöök, et kui midagi Sinu jaoks suurte tähtedega ON seadus, siis peaksid Sa olema ise veendunud, et see seadus tõepoolest eksisteerib ning tegemist ei ole linnalegendiga.)

  Aga jah, juhiload. Ma ei sõida autoga poe kassasse ju ometi mitte?! Juhiload peavad mul olema kaasas mootorsõiduki juhtimisel ning seetõttu nad mul autos vedelevadki.

 3. daki Post author

  no seadus ses mõttes, et alaealised ei tohi alkoholi ega suitsu poest saada ja müüjal on kohustus vastava kahtluse korral küsida dokustaati.

  aga sain aru nöögist:) aga kas sa päriselt ka solvud ja hakkad kuri olema, kui küsitakse? sa ju saad aru, et nad ei küsi kiusu pärast (enamasti, ma eeldan, siiski mitte).

 4. CV

  Ohh! Ei solvu ja stseeni ka ei tee! Piinlik on lihtsalt kui vahest ei ole seda dokumenti ja siis kõik vaatavad seal järjekorras, et “näe, see tibi ei oma dokumenti ja äkki tegi midagi ebaseaduslikku”.

  Eks natuke teeb tigedaks ka, et peab jooksma dokumendi järele autosse kui tegelikkuses ei sätesta ükski seadusandlik akt, et kaardimaksete juures oleks kassapidajal alates teatud summast alates õigus küsida minu dokumenti. Kui ise seadusi teada, siis teed liiga hästi vahet seaduslikul ja ebaseaduslikul nõudel.

 5. notsu

  Ma saan tegelikult aru, kui inimene saab kurjaks, kui ta on kolmkümmend täis, autota ja seega juhilubadeta, ning talle siis ID kaardi puudumise tõttu vein müümata jäetakse. Ma tean mõnda sellist, kes suudab üsna vanalt ikka veel beebinäoga olla.

 6. triangel

  Mina vana inimesena pooldan dokumendi küsimist. Müüja ei ole hiromant, et peaks näkku vaadates taipama kui vana ostja on. Lihtne.

 7. pirtsu

  a minu arust on õige, et küsitakse. no ok, minu käest küstakse enamasti.. ja kuna ma seda tean, siis kannan dokumenti kaasas.

  ja kui küsitakse dokumenti, siis selle asemel, et punastada ja õiendama hakata, ütlen a la heameelega näitan. sellise suhtumise juures viskavad müüjad enamasti mingi nalja vastu ka.

  lõppude lõpuks on see kompliment ju.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.