Aasta 2006 küsimustes

hoomamatu 1 Reply

See postitus ilmus 2006. aasta detsembris, tõstsin selle praegu, 2011 viimasel päeval, ümber ja originaalkommentaare siin pole.

Ma võtan vaikselt aastat kokku. Toimetaja on heas tujus ja meil on reedesed küljed peaaegu koos ja tööpäeva lõpuni on jäänud loetud tunnid. Aasta lõpuni on jäänud loetud päevad.

Aasta 2005 lõpus sai küsida nii.

Väljas paistab suur päike ja mul on nostlagia, melanhoolia ja õnnevärinad kõik korraga peal. Miski algab ja miski lõppeb ja mul on tunne, et see mis algab, on veel suurem kui kõik see, mille ma kunagi üldse lõpetanud olen.

Mitu uut algust sul sel aastal oli? Mitu korda sulgesid enda järel mõne ukse enne, kui polnud ees uut ust, millest sissegi astuda? Mitu korda talitasid sisetunde järgi ja ei lasnud oma peal sulle öelda, et see on rumal? Mitu korda su sisetunne ei eksinud?

Mitu uut inimest sai sulle sel aastal kalliks? Mitu vana inimest su juurest eemale triivis? Mitu jõulupostkaarti saatsid? Mitu vastu said? Mitu kilo kaotasid, mitu juurde võtsid? Mitu korda said aru, et kilod pole olulised? Mitu kirja südamevärinal posti panid ja mitu korda millegi jaoks mustandi kirjutasid?

Mitu liitrit vett sel aastal jõid? Mitu korda öösel häiritult ärkasid, sest pidid pissile minema ning ei suutnud peale seda enam magama jääda, sest seda tuttavat armast nohinat kõrval oli palju toredam kuulata kui parasjagu magada?

Mitu korda avastasid, et oleksid juskui välismaal, sest kõik tundus nii võõras? Mitu korda tundsid, et jõudsid koju? Mitu korda suitsetasid lahtise pliita- või ahjuukse ees ja lükkasid peale seda vana siibri krigisedes taas kinni? Mitu korda kirjutasid toa valgesse lakke musta ahjuvärviga sõnu? Mitu korda katsid kellegi ajalehtedega, sest muidu oleks talle värvi peale tilkunud, sest sa kirjutasid lakke must ahjuvärviga sõnu? Mitu korda ajasid ümber portselankruusis punase veini vanale vaibale ja sa ei pahandanudki enda peale, vaid hoopis naersid? Mitu korda pesid aknaid? Mitu korda kõõlusid esimese lumesaju ajal poolalasti köögiaknal ja ärkasid valutava kurguga? Mitu korda soovisid, et teleportatsioon eksisteeriks?

Mitu korda nutsid selili diivanil hiirvaikselt, nii, et ainult pisarad mööda põski voolasid? Mitu korda kandsid lipsu, mitu korda kaabut? Mitu korda suudlesid külmas kevadvihmas? Mitu korda sõid pulkadega? Mitu korda alustasid millegi kirjutamist ja ei lõpetanudki seda? Mitu blogi oma nimekirjast kustutasid ja mitu lisasid? Mitu korda tundsid, et kardad? Mitu korda käisid kinos? Mitu korda eksisid kinno ära ja ei osanud sealt enam välja tulla?

Mitu korda astusid lifti, ootasid tükk aega ja mõtlesid, et miks ta ei liigu, aga sa olid unustanud korrusenuppu vajutada? Mitu korda magasid silmad lahti ja mitu korda olid kõige rohkem ärkvel, kuigi su silmad olid kinni? Mitu korda sõitsid lennukiga? Mitu korda lubasid, et ei sõida enam iialgi lennukiga? Mitu korda lootsid, et jääd eluks ajaks ainult lennukiga sõitma? Mitu krooni kulutasid raamatutele? Mitu kosmeetikale? Mitu korda käisid McDonaldsis? Mitu korda lubasid, et enam ei lähe kunagi McDonaldsisse? Mitu õlut sinu ülemus sulle jõuludeks kinkis?

Mitu saladust tuli sel aastal ilmsiks? Mitu saladust tekkis juurde? Mitu eksi vabanes sel aastal vanglast? Mitme kohtutäituri juures sa käisid? Mitu korda vahetasid tööd või mõtlesid, et peaks tööd vahetama?

Mitu korda tegid midagi tõeliselt rumalat või midagi tõeliselt hullu? Mitu kitse alla ajasid? Mitu korda nende kitsede pärast nutsid? Mitmest uuest plaadist vaimustusid? Mitu korda voodist välja kukkusid, sest naersid nii hullult, et ei saanud enam pidama? Mitu korda jätsid halba harjumust maha ja mitu korda ebaõnnestusid? Mitu korda helistasid kellelegi ja panid midagi ütlemata toru ära, kui ta oli vastu võtnud? Mitu korda lülitasid telefoni kellegi vältimiseks välja? Ja mitu korda ta sulle siis hoopis lauatelefonile helistas?

Mitu arvutit lõhkusid, mitu parandasid? Mitu plaati kirjutasid? Mitu uut sarja enda jaoks avastasid? Mitmes pettusid? Mitu korda tundsid, et enam õnnelikum olla ei saa, aga selgus, et saab ikka küll? Mitu korda tundsid, et kõik on katki ja ei saagi enam terveks? Mitu korda keegi sind kokku suutis kleepida?

Mitu korda sõitsid Tallinna ja Tartu vahet? Mitu korda bussis magasid? Mitu korda kellegi peale karjusid? Mitu korda tegid endale pai? Mitu korda tegid kellelegi teisele pai? Mitu korda tegid kassile pai? Mitu korda mõtlesid, et paneks koerale nimeks Strüftor? Mitu korda mõtlesid, et paneks kassile nimeks Tuudur? Mitu korda nimetasid oma juukseid tiitudeks ja mitu korda lühendasid sõna «lund» sõnaks «lumhi»? Mitu eelmise aasta kastanimuna leidsid taskust, kui esimest korda sügisel mantli selga panid?

Mitu korda soovisid, et jõulud tuleks kiiremini? Mitu korda soovisid, et see hetk jääks igavesti kestma?

2006 oli uskumatu. Lihtsalt uskumatu.

One thought on “Aasta 2006 küsimustes

  1. Pingback: aasta 2018 küsimustes | dakiblogi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.