Kes on Daki?

Tere, mina olen Daki. Sa oled jõudnud minu digimina juurde. Ma olen päris kaua aega juba eksisteerinud, täpsemalt 24. veebruarist 2004, ja ilmselt ma jään veel mõneks ajaks. Varem elasin ma p2tiplika.kaheksa.com, nüüd elan daki.tahvel.info. Daki infotahvel.

Muide, mõned asjad on jõudnud ka kaante vahele. Raamatud on armsad. Näiteks on olemas Epuga kahasse kirjutatud õuna-lugu ehk «Õun ära süüa?», siis veel ka (ikka Epuga) kirjutatud “Meestest, lihtsalt”  ja siis sellesama blogi killud. «daki.elab.siin»-raamatust loe aga lähemalt raamatuküljel. Muid raamatuid on ka. Näiteks on minu jutte ilmunud kogus “Tule, ma jutustan sulle loo” (selle ma panin kokku ka, seal on veel häid lugusid) ja “Tartu rahutused”. Ja koos Inga Raitari, Kati Murutari ja Aita Kiviga kirjutasime me nelja peale raamatu “Seiklus neljale”. Augustis 2010 ilmus aga raamat “Ööd kollases autos”, mis oli alguses järjejutuks ajakirjas Naised, aga siis ma kirjutasin sinna umbes kolmandiku või nii juurde juttu ja nüüd on see raamat.

Digiilmast aga edasi. Ma jään siia natukeseks veel, kuigi vahepeal olen käinud ära, vahepeal on olnud internet nii kuri, et ma ei olegi tahtnud tagasi tulla, aga… Siis jälle tuleb päike pilve tagant välja ja ma saan aru, et häid inimesi on siin märksa rohkem kui  halbu. Ja ma olengi alati tagasi tulnud. Kirjutama siia oma öödest või hommikutest või teest või dekadentsist või muudest asjadest, mis parasjagu hingel. (Ja olgu teadmiseks, et tegu on mu isiklike seisukohtadega, ma ei esinda kedagi peale iseenda ja kirja panen siia oma isiklikku poolsalajast elu.)

Nii et kui sulle meeldivad mu digimõtted, siis võid alati tagasi tulla. Aga ma olen sageli väga isekas ja sageli väga kurb. Isegi siis, kui ma olen ülevoolavalt rõõmus. Ma ei tea veel, mis see on, mis mind kurvaks teeb. Aga kui ma suureks kasvan, siis ma saan teada.

Kui sa soovid lugeda mu parooli all postitusi, siis kirjuta mulle. Nimelt on elu tinginud oma keerdkäikudega selle, et enam ei taha valimatult võõrastele silmadele mõningaid sõnu näidata… Aga kui sa kirjutad mulle ja pead minust vähemalt nii palju, et oled nõus mingit nime või meiliaadressi avaldama, siis ei ole mul ka selle vastu midagi, et sa mu parooli saad – peidus ei ole mitte riigisaladused, vaid asjad, mida ma tahaks, et loeks inimesed, kellel on mingi nägu ja nimi. Mingigi. Ma loodan, et te saate aru.

Kui sa aga siit ära tahad, siis mine vaata teisi internetielusid, teisi virtuaalseid lapsi, kelle leiad selle blogi äärekülgedelt. Mõndasid neist ma külastan tihti, teisi harvemini, aga nad on mulle olulised.

Ja siis kui sa tahad mulle midagi olulist või vähemolulist öelda, siis võid mulle meilida küll.

Ole pai. Maailmas on palju pooltoone.

On talvehommik. Aeg on kohvitassi taga uueks sündida. [Ultramelanhool. «Talvehommik»]

 

***

Daki:

 • – armastab talve ja kevadet ja sügist
 • – paneb jope või talvemantli selga viimasel võimalusel
 • – oskab hästi valetada, aga ei tee seda
 • – naerab koguaeg
 • – räägib koguaeg
 • – on Tartu patrioot, aga üllatusega avastas just, et koduks on saanud Nõmme
 • – armastab aguleid ja vanu puumaju
 • – kehal on üks väike ja üks suur tätoveering neli väiksemat ja üks suur tätoveering
 • – armastab paberkotte
 • – paneb tühjaks joodud veinipudelitesse küünlad
 • – tema juures elab üleni must kass, kelle täisnimi on Pisike Beib-Mees MiuMiu
 • – tema juures elab üks pruunikarvaline kaunitar-kass, nimega Pussakas
 • – temaga koos elab ka üks väga kangust täis ja üleni täiega oosõm tirts nimega Mila (est. 2011)
 • – tahab suureks saades hakata krahvinnaks või mileediks
 • – armastab jõule
 • – teda hoiavad maa küljes kinni Naabrinaine (oma oosõmnessiga) ja Mallu (teistmoodi oosõmnessiga) ja veel üks-kaks-mitu olulist inimest
 • – kavatseb kirjutada kunagi palvekirja, et hommikud ära jäetaks
 • – armastab veidraid sõnu nagu «dakistama» või «semutar» või «pornoloog» või “naisetäidis”
 • – kirjutab koguaeg midagi üles
 • – loeb kõndides raamatut
 • – istub öösiti üleval ja kirjutab
 • – tahab endale laiu aknalaudu, mille peal istuda ja inimesi jälgida
 • – arvab, et unenäod on päris
 • – arvab, et gravitatsiooni pole olemas
 • – ei usu ruutjuurtesse ja 2in1 toodetesse
 • – joob õlut pudelist
 • – armastab metroosid ja marsruuttaksosid
 • – oskab sõita autoga, aga peab kinni liikluseeskirjadest, nii et kõik ta peale vihastuvad
 • – armastab lund lükata ja ahju kütta ja kell 5am koju jõuda
 • – on teinud kunagi pükstest seeliku ja seelikust püksid
 • – armastab villaseid sokke
 • – ei karda pimedaid tänavaid
 • – kardab kelgutada
 • – elaks hea meelega vee all või kosmoses
 • – magab pea kahe padja vahel
 • – ei oska endale ise eriti hästi meiki teha, aga see-eest juukseid lõikab endal ise
 • – ja on eluaegse pikkade juuste pooldajana ootamatult avastanud, et rokib juba ligi aasta poisipeaga ringi
 • – aga peamine on siiski see, et kuna Daki ei võta end enamasti väga tõsiselt, siis katsuge teiegi Dakisse muhedalt suhtuda
 • – isegi kui te ei saa täpselt aru, milles nali oli
 • (tehke siis lihtsalt Max Kauri kombel paar awkward plaksutust, no igaks juhuks ikka võib)

Kõike siinloetut ei tohi kasutada minu vastu. Kui selline moment peaks tekkima, siis ma eitan kõike, ütlen, et tegu on ilukirjandusega ja et tegelikult polegi Dakit olemas.

Aga muidu on kõik supersuhkrune.

*

70 thoughts on “Kes on Daki?

 1. Kaisa

  Muig, jäin lugema su enesekirjeldust ja… tundsin ära iseenda.. ja siis sain teada, millal Dakil sünnipäev on ja kõik loksus paika… tere kallis Veevalaja 😉 — maailm meile silme läbi on lihtsalt supersuhrune, pai ja täis pooltoone 🙂

 2. daki Post author

  Alice, kui poleks sind ja teisi mu armsaid lugejaid, siis ei oskaks ma üldse kirjutada. Päriselt.

 3. kata

  Daki sa oled lihtsalt super 😉 Ma ei tea kas mäletad ühte juttu mis kirjutasid aga ma olen seda lugenud (oli mingi seebika sarnane) aga minule meeldis. See juba pani mind omalajal imestama kui hästi sa kirjutad ja ma imetlen sind ka edaspidi. Kallid sulle 😉

 4. mann

  kuhu neid esitan-dakile-küsimusi pidi panema? siia?

  sest mul on küsimus =). nimelt see, et nüüd, kui sul on üks pisike vidrik kodus olemas, kas sa teiste pisikeste vidrikute saamisele oled mõelnud?

  mann

 5. Kess

  Mina ka enam ei leia seda kohta, kus sai küsimusi küsida… aga mind järsku hakkas huvitama, et minu meelest olid Sa enne lapse saamist suitsetaja? (Kuskilt postist vist on sedasi meelde jäänd, et kohe kui testi tegid ja nägid kahte triipu, lõpetasid) ja ma tahaks teada, kas see oli Sinu jaoks lihtne, loobumine? Ja kas peale lapse sündi ning imetamise lõppu oled selle pahe juurde tagasi pöördunud või oled nüüd täielikult mittesuitsetaja?

 6. daki Post author

  Kess, ma hakkasin ikka üsna kohe “peosuitsetajaks” (no kui ma pumpasin ja oli teada, et mingi järgmised 12h ei pea rinda andma). Ja niipea, kui lõpetasin imetamise, hakkasin kohe ka jälle suitsetama. St et ei olnud lihtne üldse ja nagu näha, ei aidanud ka see paus. Ma ei ole tahtnud sellest avalikult väga kirjutada, sest ma ei ole selle üle uhke ja tean ju väga hästi, et see on PAHE, mitte mingi suur võlu. Ehk siis häbenen, aga ikka teen. Kunagi ma jõuan veel mahajätmiseni ka, ma loodan.

 7. E-L

  Sa kindlasti tead, et sinu suitsetamine mõjutab sinu lapse tervist? See võiks olla ju kaalukas argument maha jätmiseks.

  1. daki Post author

   Mm… Passiivne suitsetamine küll ju, aga ma ju ei tee temaga samas ruumis olles. Ma isegi ei tee tema läheduses (st et näiteks teises toas – never). Käin õues tegemas ja tavaliselt siis, kui ta juba magab (ja neil harvadel kordadel, kui mul on isa hoolde teda jätta). Või sa mõtled midagi muud, kuidas see tema tervist mõjutab? Et nii üldises globaalses vaimus, et kuna ma saastan õhku oma suitsetamisega, siis kaudselt mõjutan ka oma last, sest me kõik oleme üks jne?

 8. E-L

  Isegi kui sa õues suitsetad, jääb suits ja muud kahjulikud ained sinu juuste, naha, riiete jne külge kinni ja sa viid selle endaga tuppa kaasa. Suitsetajate kodu lõhnab alati suitsu järgi, isegi kui toas ei suitsetata. Väike laps on niikuinii kõigele vastuvõtlikum, ma aravan, et ka sellisele passiivsele suitsetamisele.
  Sa ju oled netis osav surfama, otsi selleteemalisi artkleid.

  1. daki Post author

   Einoh, ma olen osav küll, aga samas olen ma ka sõltlane, mis tähendab, et ma võin sel teemal igavesti vaielda, because that’s what addicts do. Ja ma tõesti ei taha uskuda, et see, kui mu riietele jäävad mingid osakesed külge, on kuidagi ohtlikum kui see, kui ma temaga mööda Kopli heitgaasist tänavat jalutan või kuskil ise peol käin ja mingeid muid jääke riiete külge korjan. Või siis see, kui Abikaasa nädal aega metsas laseb ja samade riietega koju tuleb – laskmisel vabanevad osakesed on way ohtlikumad kui igasugune suitsetamine. Raskemetall jne. Aga mu eesmärk ei ole last ka mullis hoida, nii et ma ei käsi Abikaasal lahti riietuda ja happeduši võtta enne koju tulemist. Aga all in all olen ma muidugi seda meelt, et suitsetamine on kahjulik.

 9. Karo

  Naljakal kombel olen ma hakanud su elule viimasel ajal üha rohkem kaasa elama. Tööotsingu postide järgi ma läksin ostsin ruttu paar su raamatut, et abiks ikka:D

 10. ketone review

  each time i used to read smaller articles or reviews that as well clear their motive, and that is also happening with
  this paragraph which I am reading here.

 11. Gilbert

  This design is steller! You definitely know how to keep a reader
  amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost.

  ..HaHa!) Great job. I really enjoyed what you had to
  say, and more than that, how you presented it. Too cool!

 12. eyelasticity age-defying eye therapy

  Hey! I know this is kinda off topic but I’d figured I’d
  ask. Would you be interested in trading links or maybe guest writing
  a blog article or vice-versa? My website discusses a lot of
  the same subjects as yours and I feel we could
  greatly benefit from each other. If you might be interested feel free to send me an email.
  I look forward to hearing from you! Superb blog by the
  way!

 13. best electric tiller

  Tillers use rotating blades to break up the soil. These blades
  are generally known as tines. The tines generally go in the circular vogue
  and break up and switch above soil. Tillers are generally categorised from the positioning in their tines.
  Front tine tillers provide the tines in the front stop from the tiller.
  They’re less costly than rear tine tillers and so are an
  excellent option for scaled-down positions. Rear tine tillers tend
  to be a little bit more efficient than front tine designs.
  They’ve got a established of self propelled wheels in the front and
  also the tines in the back. Rear tine tillers also usually have various gears
  and options and will operate in forward or reverse.

 14. buy garcinia cambogia extract australia

  Hey! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured
  I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest
  writing a blog article or vice-versa? My site covers a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly benefit from each other.
  If you happen to be interested feel free to send me an e-mail.

  I look forward to hearing from you! Wonderful blog
  by the way!

 15. barzi krediti

  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti

  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti

  barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti

  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti barzi krediti barzi krediti

  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti

  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti

  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti
  barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi krediti barzi
  krediti

 16. http://microdermabrasionsystemcfx.com/

  Nevertheless, it might not be necessary to employ strictly surgical
  procedures. Simply the act of reading through that list will help you to see your
  feelings for what they are. The more presentable you look, the better the more opportunities you are
  going to have.

 17. straight from the source

  These systems all recognize that this energy is the source of life;
  and without it, we would die. It has been excellent for pain which helped right
  away, overall healing, and now for reabsorbing of the scar tissue.

  in addition, we seldom take adequate hours of sleep because we are compelled to
  meet a lot of deadlines.

 18. Wealth

  When you think of the new love that you want in your life, a simple rehash of thoughts and a few affirmations such as “I am now in a loving, committed, awesome relationship” on
  their own isn’t enough – the positive feelings
  that these thoughts and affirmations bring about is the most important
  part. You’ll be fascinated by these and other stories of eight great inventors who
  stumbled onto their inventions by sheer luck. and considering we
  consist of a high proportion of water’ you can see where I’m going with this.

 19. arcade games

  Hello there! This is my first visit to your blog!
  We are a group of volunteers and starting a
  new project in a community in the same niche. Your blog provided us useful information
  to work on. You have done a extraordinary job!

 20. email marketing services

  Do you have a spam issue on this website; I also
  am a blogger, and I was wondering your situation; many of us
  have created some nice methods and we are looking to trade strategies with others, why not shoot me an e-mail
  if interested.

 21. shipping a car

  obviously like your web site however you need to check
  the spelling on several of your posts. Several of
  them are rife with spelling issues and I to find
  it very troublesome to tell the truth nevertheless I’ll surely come again again.

 22. Verna

  I love what you guys are up too. This kind of clever work and coverage!
  Keep up the very good works guys I’ve added you guys to
  my own blogroll.

 23. does sytropin really work

  You are so cool! I don’t suppose I’ve truly read anything loke that before.
  So good to find anoither person with skme unique thoughts on this
  issue. Really.. thank you for starting this up. This site iis
  one thing that’s needed on the internet, someone with a bit of originality!

 24. Wendi

  Hi are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying
  to get started and set up my own. Do you need any html coding expertise to make
  your own blog? Any help would be really appreciated!

 25. скидки алматы

  Hi there very cool web site!! Guy .. Beautiful ..
  Superb .. I will bookmark your site and take the feeds also?
  I am glad to find a lot of helpful information right here within the put up, we want develop more techniques in this regard, thanks for sharing.
  . . . . .

 26. mini cab license

  Hello There. I found your weblog the use of msn.
  This is an extremely well written article. I will be sure to bookmark it and return to learn more of your helpful info.
  Thank you for the post. I’ll definitely comeback.

 27. magazine subscription

  I drop a comment each time I appreciate a post on a blog or I have something to contribute to the conversation.
  Usually it’s a result of the fire communicated in the post I looked
  at. And on this post Kes on Daki? | dakiblogi. I was
  excited enough to post a thought 🙂 I do have a couple
  of questions for you if it’s okay. Could it be simply me or do a few of these responses appear like
  coming from brain dead individuals? 😛 And, if you are writing at other places, I would like to follow everything new you have to post.
  Would you make a list the complete urls of your shared pages like your Facebook page, twitter feed, or linkedin profile?

 28. omegle cam chat

  obviously like your web site however you need to check the spelling
  on quite a few of your posts. Many of them are rife with spelling issues and I in finding it very troublesome to inform the reality then again
  I will certainly come back again.

 29. yourbritain.info

  Admiring the persistence you put into your
  site and detailed information you offer. It’s awesome to come across a blog
  every once in a while that isn’t the same old rehashed material.
  Fantastic read! I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 30. Karolyn

  Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it
  is really informative. I am going to watch out for brussels.
  I’ll appreciate if you continue this in future.
  Many people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 31. Marquita

  great publish, very informative. I ponder why the opposite specialists of this sector
  don’t realize this. You should proceed your writing.

  I am sure, you have a great readers’ base already!

 32. google.ca

  If you would like to take a good deal from this piece of writing then you
  have to apply these strategies to your won blog.

  Feel free to surf to my web page: best family lawyers in toronto (google.ca)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.