muutuste kommunikatsiooni instituut

Elu väljaspool mulli 11 kommentaari

Täna ärkasin ülivarahommikul ehmatusega esimesest ametlikust makasauruseteemalisest unenäost. Nimelt oli käes kaitsmine, mul polnud midagi selga panna ja lisaks kõigele ei teadnud ma, kuhu minna. Lõpuks keegi teavitas mind, et kaitsmine toimub MUUTUSTE KOMMUNIKATSIOONI INSTITUUDIS, oli selline suur ja uhke maja eskalaatoritega, mille vahele mu püksisääred kinni jäid.

Komisjonis olid Barbi Pilvre ja Mart Soonik ning mingil põhjusel anti igale ühele vaid paar minutit, et oma tööst rääkida. Ma olin totaalselt ära unustanud, mis teemal ma oma magistritöö üldse kirjutasin ning kui oli minu kord ja ma rahva ette astusin, sokkisin ma midagi ajakirjandusest ja naistest meedias ja ühtäkki avastasin ma, et mu juurde on hiilinud kaks kassi, kes end vastu mu jalgu hõõrusid. “Kas see on normaalne?” küsisin ja mulle kinnitati, et on tõepoolest.

Üsna varsti pärast seda ärkasingi üles ja enam magama ei jäänudki. Kas nüüd hakkabki nii olema, kevadeni välja?

PS. Ma tõesti loodan, et päriskaitsmisel kasse pole. Tõsiselt häiriv.

//

Muudel teemadel… käisin täna üle pika aja blogosfääris ja vaatasin korraks Askidesse kah ja… Teate, ma olen ikka nii vana kooli blogija, et mind põhimõtteliselt pole olemaski enam ja see isegi ei häiri mind eriti. Kirjutasin Delfis kolumni, mille mõte pidi olema see, et body shaming pole okei, selle korjas üles Merje, kes arvas, et ma näen kõikjal diskrimineerimist ja olen üldse üks igavene tolerast ning tänaseks blogides ringi vaadates tuleb välja, et kogu selle teema algatas hoopis Merje:) See, et kõik minu kolumnist alguse sai, on täitsa tähelepanuta jäänud.

Aga võibolla ma olengi nähtamatu, sest ma koosnen viimasel ajal ainult akadeemilistest tekstidest ja, olgem ausad, et olla tänapäeval populaarne blogija, peab olema ikka tubli annus skandaali- ja konfrontatsioonihuvi, aga ma olen juba tähismaade pealt näinud, kuidas see kõik lõppeda võib, lisaks mul lihtsalt vist polegi neid isikuomadusi. Ja see on täiesti fain, las noored möllavad, nihilist võtab kõik tekstid vastu, mis sinna saadetakse ja tegelikult on ju ainult tore, et kogu see bloginduseasi on jälle justkui uue hoo sisse saanud.

Kuid kas ainult mina olen natuke sellest pidevast ärapanemisest ja õelutsemisest väsinud? Kõik üritavad olla iga uue postitusega aina skandaalsemad, koguda aina rohkem klikke, nii et paratamatult kannatab kõige all ehedus ja siirus (niivõrd kui me üldse selle meediumi kontekstis ehedusest ja siirusest rääkida saame). Aga võidavad reklaamimüüjad (btw, vabandust nende reklaamide pärast minu blogiski, andsin lõpuks alla, sest noh, raha ju vaja:( aga installige Adblock, päriselt!). Ja need inimesed, kes intriigidest toituvad. Neid, muide, on ikka päris palju. Üldiselt on need inimesed, kellel on liiga palju vaba aega.

Aga, lõppeks, jõulud on kohe ukse ees ja korraks isegi mõtlesin, et loosiks oma lugejate vahel mõne vahva kingipaki välja, aga KÕIK ju teevad seda ja ma tahaks, et see oleks midagi erilist ja mul pole ühtegi head ideed hetkel.

Ja 23ndaks lubas lund!

11 thoughts on “muutuste kommunikatsiooni instituut

  1. vdara.com

   Other styles could have you holding the stock for a considerable number of weeks or months. It is normally preferred to have the markets in a comparatively stable situation where it trends up and back down steadily over 1 or 2 days or weeks.

 1. Jaanika

  Mul on nii hea meel kui Sa kirjutad. Ja oled. Just selline nagu oled. Ja ei püüa olla skandaalne, sest Sa oled suurepärane just sellisena. Täiskasvanud intelligentne ja ja sügav naine.

  MUUTUSTE KOMMUNIKATSIOONI INSTITUUT kõlab nagu osakond Harry Potteri maailma Võlukunstiministeeriumist.

  Ja kaitsmisel pole kasse. Pea-aegu garanteeritud. Minu omadel pole olnud, kuigi oma doktorikomisjoni ees seistes võtaks meeleldi ühe nurrumootori julgestuseks sülle.

 2. Nele

  Nii kummaline on lugeda, et kuskil üldse on veel aktiivne blogimaailm:) Ma eksole loen sinu blogi ja siis õe oma, kuhu ta postitab ainult siis, kui ta reisib. Kõik need kümned ja kümned, mida kümme aastat tagasi sai loetud ja millel silma peal hoitud, on kuhugi kadunud. Tähendab, osad on tõenäoliselt olemas, aga mina ei viitsi enam lugeda, sest võõraste inimeste elud, ükskõik kui vaimukalt või kaasahaaravalt need on üles tähendatud, on ikkagi võõraste inimeste elud (või siis see kuvand oma elust, mida blogi kaudu üritatakse jätta).
  Ja siis kogu see teema, et oi, kui palju klikke mul on ja kes mu blogile viitavad. Oi, ma naeran praegu. Ennast ja oma blogi-noorust:) Ja et kuidas mul oli päevas nii palju aega, et jõuda kursis olla blogi-eludega. Müstika:)

 3. Kerttu

  Kui tore, et keegi midagi ägedat ja reaalset unes näeb. Mina näen mingit virvarri ja imelikku asju. Näiteks öeldi mulle ühes imelikus, kõrvulukustava müraga unenäos, et: “Kui see uni läbi saab, kontrolli paksu lauda.” Ma kontrollisin ja leidsin N ja A-tähe sealt. Ei tea mida see tähendama peaks.

 4. Ailar

  Tere!

  Kuna sulle kirja saatmine tagasiside vormi kaudu vist nurjus, lisan sulle kommentaari, et edastada sulle teatepulk osalemaks mängus “Pildimäng” (või “Pildimeem”), mille teine postitus asub siin: http://www.muleioleblogi.net/?p=11103 (mängu reeglid leiad esimesest postitusest).
  Jään ootama sinu vastust, veel parem aga osalemist!

 5. Liana

  Sina, Marta&Potsataja, Nirti, Anu(koduperenaine…)…minu jaoks ajatud blogid, mida ei tõuka troonilt ükski praegustest “tippudest”.

 6. Kadi

  Daki, sa pole enda blogiga sugugi nähtamatuks muutunud, võib-olla ainult nende inimeste jaoks, kes tõesti loevad ja armastavadki just neid uue aja skandaaliblogisid (ja ilublogisid, olen aru saanud, et need on ka väääga populaarsed). Selle seltskonna jaoks jääb terve hulk blogisid nähtamatuks, aga ma arvan, et see on ok.
  Kui rääkida ärapanemisest, siis minagi olen sellest juba ammu väsinud, aga tundub, et jääme vähemusse. Klikid loevad, draama müüb ja lõppu sellele ei paista.
  Ent seni, kuni leidub ka häid blogisid, pole elul midagi viga 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.