paksude tüdrukute mured

Inimesed ja inimeseks olemine 23 Replies

Ma olen elu jooksul vähe kleite kandnud ja see pole mitte seetõttu, et ma EI teaks, et minu kehatüübile sobivad tegelikult paremini just kleidid. See on seetõttu, et talvel ei viitsi sukapükstega jamada ja suvel on… muud probleemid. Jah, täna ma räägin teile ühest murest, mille peale pooled teist suud kõverdavad ja teised kaasa noogutavad.

Faking reied. Nad faking hõõruvad. Ja kusjuures, nagu ma olen aru saanud, polegi see alati paksude tüdrukute probleem, vaid tegu on peamiselt kehakujulise eripärasusega. Nii et kui sul jalad mingist punktist käimise ajal kokku puutuvad, siis võid sinagi teada, kui megalt vastik võib olla pikki maid kleidikeses vänderdada.

Naistega rääkides olen ma kuulnud erinevaid lahendusi, kuidas selle murega mõnusal palaval suvepäeval võidelda, kui püksid ei tule kõne allagi. (Noh, peale selle obvious lahenduse, et sa ei kõnnigi. No näiteks lased end muudkui aga sõidutada punktist punkti ja jalutad minimaalselt.) (Mis nii üldisel skaalal ei aita muidugi kuidagi mure PÄRIS lahendusele kaasa, milleks oleks piitspeenikesed jalad.) (Mm, piitspeenikesed jalad…)

Mina olen tavaliselt kandnud retuuse, aga kurat, palju sa viitsid neid retuuse kokku osta, et nad sobiksid kõigi su eri tooni ja tegumoodi kleitidega. Ja mingist hetkest on juba naeruväärne ka. Pluss – ega retakad sukapükstest paremad pole. Samamoodi palav ja rõve hakkab lõpuks.

Siis tuli Ruumiga arutades välja, et internetis on hunnikute viisi (peamiselt USA) foorumeid, kus naised sellele propsile lahendust otsivad ja on järele proovinud näiteks reisi kreemitada. Mida ma ei viitsi proovida, sest kui on palav, tundub see eriti iu, mingi kreemiliga jalgevahel. (Heh. Hehehheh.)

Ja siis on veel kaks nippi – (beebi)talk ja higipulk.

Yes, seriously. Naised on nii hädas, et kasutavad hõõrdumise vältimiseks talki või higipulka. Mis mõlemad, muide, töötavad. Kuigi on tüütud.

No ja siis on variandiks veel muidugi pika säärega Spanxide kandmine. Mis tähendab, et su kõndimist saadab sensuaalne siuh-viuh-siuh-viuh heli, kui jalad Spanxides ikka kokku hõõrduvad. Aga abiks ikka, pluss on visuaalselt rasvu vähem, I guess. Ma ei tea, mul pole Spanxe olnud. Õigemini, kunagi olid, nüüd enam pole, peamiselt selle siuh-viuh asja tõttu ja üldiselt ka on nad kuidagi ebamugavad.

Ja lõpetuseks ühe sõbranna lause, kellelt küsisin, kuidas tema chafing issue’d lahendanud on.

“Noh, alati polegi vaja, aga kui ongi, siis kasutan midagi, mida ikka käekotis leidub. Higipulka või… libestit.”

23 thoughts on “paksude tüdrukute mured

 1. G.

  Oh, mul on sama mure kogu aeg. Praegugi lippan ühel festivalil kleidi ja retuusidega ringi, sest mõlema reie peal on räige “siil” nagu mu abikaasa sellist hõõrutud kohta nimetab. Palav on, aga pükse ikka jalga ei paneks, sest pikkadega on palav ja lühikeste jaoks on reied liiga paksud. 🙂 Kohe hakkan pakutud lahendusi katsetama.

 2. Sirts

  Kui mul veel reied olid suuremad, siis lõikasin vanadelt sukkpükstelt sääred maha ja tõmbasin “püksikud”seeliku alla 🙂 Väga hästi aitas!

 3. maili

  “… midagi, mida ikka käekotis leidub. Higipulka või… libestit.” Libestit, hahaha! Aga see on jube tüütu tõesti! Ma võtsin esimesel korral Phuketil täpselt nii palju kaalust juurde, et hõõrusin endal reied verele! Ma olin sellest korralikult ehmatunud ja ega muud ei jäänudki üle, kui hakkasin kaalu tagasi endisele langetama. Aga praegugi, kui ma olen oma tavakaalus, juhtub ikka reiehõõrumisi. Eriti, kui on hästi palav. Ma ei teagi, miks. Jalad paisuvad v?

 4. Maire

  Beebipuuder ja pika varrega püksid on hea lahendus. Kusjuures need pika varrega ei tee küll mingit siuh-säuhd, sukkpüksid teevad seda kindlalt rohkem 🙂 Tallinnas on Ülemiste keskuses ZIZZI pood, kust saab eriti häid ja kergelt venivaid varsi 🙂 Hind on seal küll üsna soolane, aga ega iga päev ju kleidiga ei käi ka, nii et pole ehk vaja terve nädala jagu neid osta.

 5. e.

  see on vist jah kuidagi kehakujuga seotud. mõttes, et ma olen alati ülekaaluline olnud ja reiedki kasvõi juba proportsionaalselt laiad, aga suvine hõõrdumine hakkas ikka alles viimase kosumise aegu.

  igatahes on minu lahenduseks õhukesest materjalist pika varrega alukad, mida kannan nagu retuuse, s.t. tavaliste alukate peal. kuna pikavarrelised on õhukesed, ei ole oluliselt palavam ka kui lihtsalt palja peega ringi lehvides.

  kui deidile lähen või randa või muidu võib tekkida olukord, kus vaja seelik/kleit eemaldada, saab eelnevalt ju tualetis ninapuuderdamise käigus pikavarrelised eemaldada. see paar sammu pärast seda ei tee midagi.

  sukkpükse pooleks lõigata olen ka proovinud, aga esiteks kuluvad need kiirelt ära ja teiseks peab neid TÄPSELT õigelt kõrguselt lõikama, muidu rullivad mööda reisi üles. või siis on asi minu jalgade kujus, kes teab…

 6. Bianka

  Jutt, jumala õige. Kui ma ise esmakordselt sellise kaaluni jõudsin, et see probleem tekkis, siis olin vapustatud. Ohhissand, vat mis juhtub, kui NII PAKSUks enda oled söönud 😉 Proovisin siis ka pika varrega alukaid ja siis ostsin veel apteegist mingit jala tugisidet, et reite ümber panna. No ei sobinud see ega teine, hõõrdumise käigus kerisid need ennast ülespoole ja väga ebamugav oli olla. Ja kuigi ma edaspidi oluliselt maha ei võtnudki, pigem juurde, siis kadus see mure nagu ära. Ilmselt muutus reie sisekülje nahk paksemaks. Ega ma väga kleidikandja nagunii pole, aga mõnda seelikut tahaks ikka teinekord selga panna.

 7. Daki2

  Tuttav mure. Varem olen kasutanud higupulka, aga nüüd kasutan spetsiaalset Anti-chafing kreemi. See jätab sellise mõnusa siidise pinna. Kuigi Eestis seda vist saada ei ole? “Monestat” teeb seda.

 8. MrsB

  Body Glide!!!

  Ma ei ole paks aga reied ikka hooruvad. Teised jooksjad soovitasid Body Glide’i, tuleb valja et koik kasutavad! Kui Eestis ei ole voin sulle tuua!

 9. britta

  Minu jaoks on selle suvise probleemi tekkimine märk sellest, et 5-6 kilo on liiast. Nii kui antud kilod kaovad, kaob ka probleem. Aga ilmselt on see kehakujuti erinev.

 10. v6

  Endiselt mõõdukalt paksu mehena tahaks releitida. Aga ei suuda. Haljalt koduseid toimetusi tehes hõõrdumiseni ei jõua… 🙁

  Samas, äkki on asi karvades? Pidi ju karv kaitsma hõõrdumise, muljumise ja muu saja paha asja eest jne (hööveldamata häbemekingupuhma näite varal).

 11. e.

  Isand V6. Ka mõõdukalt ümmargustel meesterahvastel on reeglina suhteliselt saledad jalad. Pepule-reitele polstri kogumine on siiski naiste privileeg. Bioloogia ja värki…

  1. notsu

   muide, ka karvadel võib olla oma roll mängida: ma ise nagunii eriti karvaajamist ei kannata ja tulemus on koledam kui ajamata (vähemalt lähedalt vaadates), aga vahel, kui mingi esinemise jaoks peab, siis on tunda küll, kuidas jalad kleebivad ja teevad üksteisele haiget, nii et kui voodis üks jalg teise vastu läheb, on kohe valus.

 12. nell

  See ikka kehakujust oleneb mitte kaalust, tean saledaid, kel ka reite hõõrdumise probleem. Lindex müüb õhukesi, üsna sukkpüksimaterjalist lühikesi retuuse- Biker nimeks. Ma kannan neid tuunikate all.

 13. Hingekaaluja

  Deodorant toimib hästi, kas pulk või roll-on. Kui sellest jääb väheks, siis mini-suuruses beebipuuder kotis kaasas. Ja kui on ette teada, et tuleb terve päev ringi käia, nt festivalil vms., siis selleks ajaks tõmban reie ülaotsa (katkistelt) stay-up sukkadelt ära lõigatud silikoonkummiga pitsiribad. Kui väga ekstreemne olukord on – ülipalav ja pikk päev, võib veel beebitalki peale tupsutada neile väljapoole. Mida laiem see pitsiriba, seda parem. Võib proovida ka mitu kitsamat kokku õmmelda, kui laiemat riba võtta pole. Toimib väga hästi, sest silikoon hoiab paigal ja need ei rulli üles nagu sukkpüksid. Samuti ei pea kahes paaris pükstes higistama, nagu pikkade alukate, retuuside, spanxide jms-tega. Soovitan palavalt!

 14. naine 50+

  Olen kogu aeg imestanud, miks nii paljud noored naised käivad soojal suveajal teksades. Nüüd sain siis vastuse.
  Aga see hõõrumine sõltub vist jah rohkem kehakujust kui kaalust. Minu KMI on ülekaalu piiril ja kintsud päris paksud, aga hõõrumisprobleemi pole. Suvel on nii mõnus käia paljasääri seelikute ja kleitidega. Hoopis pikkade pükstega hakkavad kintsud higistama.

 15. Inga

  Ma eriti paks pole, aga tegelikul on ikka jah see kehakuju mis m6jutab reite h66rdumist. Ma käin väga palju seelikute ja kleitidega ja olen märganud, et kui mulo madalad kingad on jalas, siis on h66rumine väiksem, aga kontsakingadega on asi päris hull. Nii et s6ltub vist ka sellest, KUIDAS ma käin ja jalga jala ette asetan.
  Siiani on aidanud pody powder – mida talgivabam, seda parem…. mul on lihtsalt mingi suvaline “pharmacy brand” – suurem purk vannitoas riiulil ja väike käekoti-tops ka sama asja… Hommikul viskad peale pesu reite peale ja kui on eriti kaua vaja palavuse käes olla, siis veel korra-paar v6i igakord kui tualettruumi kasutad ja pole probleeme olnud! Kuna ta on sihuke suht märkamatu ka, siis saab puudrit kasutada ka lyhikeste shortside kandmisel…
  Beebipuudrit ei soovita, kuna see pole ikka higistavale täiskasvanule m6eldud ja ei kesta kuigu kaua, lihtsalt kulub-haihtub ruttu ära.

 16. Mann

  heh, su blogist saab ikka igasugu nalja =)

  minul üldiselt seda probleemi pole, välja arvatud möödunud suvel korra, kui ma mõtlesin, et oh, ajaks reitelt kah karvad maha. et muidu ainult sääri raseerin, aga siis mõtlesin, et no teeks reied kah.

  ja ossa nuga kui valus hakkas! oli siuke 29+ kraadi kah, niiske ja tuult polnud, seelik oli seljas, jalad hakkasid kohe kleepima ja hõõruma, ja kui ma nii umbes kümne minuti pärast sain seeliku seljast ja panin lühikesed püksid asemele, siis reie siseküljed olid ikka täiesti punased ja mitu päeva läks aega, enne kui valu ära läks.

  nüüd on suhtumine selline, et pohhui need karvad reite peal, enam ma siukest reie raseerimise nalja ei tee. säärtest piisab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.