Uus rubriik: MEHESÕNA!

Inimesed ja inimeseks olemine, Külalispostitus 15 Replies

Mulle mehed üldiselt väga meeldivad, aga mul tekib väga sageli küsimusi, miks mehed on sellised nagu nad on. Võib-olla teil ka? Seega lubage tutvustada uut rubriiki: Mehesõna! Selleks veensin ära ühe meessoost sõbra, kes aeg-ajalt on lubanud vaevaks võtta ja kõigile mehi puudutavatele küsimustele (oma perspektiivist) vastata. Palun väga – kui sul on küsimus, jäta see kommentaaridesse ja mees vastab!

Miks mehed koguaeg lontis kodupükste üle vinguvad? Miks ei või kanda kodus mugavaid riideid?

Olevusi, kes selle üle vinguvad, on keeruline meheks pidada. Loomulikult tuleb end kodus mugavalt tunda ning riietuda mugavalt. Üldse mitte riietumine on üsna töötav lahendus, kui kodupükste üle vingutakse. Kuid kokkuvõttes ei maksa lasta omas kodus endale riietumise kohta ettekirjutusi teha. Kui tegemist on nn “mehe” koduga, noh, ega temast kaua puudust ei tunneks vast…

Kas mehed omavahel saunas üksteise riistu ka piiluvad? Et võrdluseks, või nii…

Mis seal ikka piiluda, kui kõik täitsa avalikult nähtaval on! Muidugi teadmised anatoomiast paljastavad selle tegevuse vähese kasuteguri. Kuid juba bioloogia juures olles võiks ka ära märkida, et meeste jaoks on täiesti instinktiivne esimese asjana genitaalide peale vaatamine. Kipume seda ka koerte puhul tegema, hobustega aga mitte, sealne võrdlusmoment lihtsalt ei ole positiivne.

Miks mehed multitaskida ei suuda?

Samal põhjusel, miks mehed naiste vingumisvajadusest aru ei saa – kui tuuakse mingi probleem esile, siis see hõlmab praktilsielt kogu tähelepanu, kuna läheb korda. Multitaskitakse siis, kui on pohhui tulemusest.

15 thoughts on “Uus rubriik: MEHESÕNA!

 1. Kibuwic

  Miks mehed pärast lahkuminekut enam oma eelmise elu laste eest hoolitseda ei taha? Ei taha kohtuda, tegeleda, kasvatada, raha ka ei taha eriti lapse jaoks enam anda?

 2. metskaplan

  Lohvakad kodupüksid – näitab suhtumist, enda mehe jaoks ei viitsita pingutada. Isegi muidu leebe ütlemisega Naabrimees kinnitab seda.

 3. Hingekaaluja

  Kui ma mehele mõnest murest räägin, siis ta küsib kohe läbematult “Mida ma tegema pean?” Ühesõnaga kargab püsti ja on stardivalmis minema tormama, olenemata sellest, et minu teema temapoolset sekkumist ei eelda või ei võimalda. Miks mehed ei võiks lihtsalt ära kuulata ja kaasa mõelda, vaid kohe pea laiali otsas tulle tahavad tormata? Isegi kui tegelikult pole kuskil isegi mitte suitsu, tulest rääkimata.

 4. Liis

  Lohvakad kodupüksid – näitavad suhtumist, et tähtis on see mis on inimese SEES mitte see, mida ta kannab. Mugav on, krt. Ja kui ma meeldin, siis võta need ära…

 5. Naabrinaine

  Isegi leebe ütlemisega Naabrimees teab,
  et kui naine pärast kümnetunnist tööpäeva ülikonnas ja kontstel koju jõuab, silmad poolkinni ja kergete tasakaaluhäiretega võideldes õhtusöögi teeb, lapsed haldab, spordib ja siis u pooleks tunniks ärkvelolekuajaks otsustab vahetada ülikonna kodupükste vastu, oleks äärmine lollus sellel teemal vinguda või sellest mingit suhtumist välja lugeda.

  Aaaga noh, terved mehed ei käi ringi ja ei otsi suhtumist. Nad teavad suhtumist.

 6. Metskaplan

  Selles mõttes on sul õigus, sest kõigi naiste kõik päevad on nii tihedalt toimetamist täis. Ja muidugi on mugavate koduriiete kommentaarivaba kandmine sellest tulenevalt ainult naiste õigus.

 7. Bomb

  Mina nõustun eelkõnelejaga. Dress võib ju mugav olla, aga päevad läbi käia kodus väljaveninud põlvedega dressides..Hmm, näitab suhtumist nii endasse kui oma kaasasse ja see juba ei ole mugavus vaid.. ma ei oskagi sellele sõna anda. Mina käin kodus nt seelikuga, selline mõnusast lendlevast materjalist ja mehele ka väga meeldib 🙂

 8. notsu

  Olevusi, kes selle üle vinguvad, on keeruline meheks pidada. on ilus “no true Scotsman fallacy” näide.

  Aga eks sellised küsimused ole ka ise uljad üldistused, arvatavasti mitte teab kui suure valimi pealt tehtud. Ma ei ole tähele pannud, et mehed lontis kodupükste pärast vinguksid. Mõni mees vingub, mõni ei vingu, mul on kuri kahtlus, et nende soolisusega on sellel vähe pistmist. Sama lugu “naiste vingumisvajadusega” – mõnel see on, mõnel ei ole, pigem sõltub see konkreetse inimese neurootilisusest ja vähemal määral ka frustratsioonide hulgast. On mehi, kes tahavad iseend ja naise enne väljaminekut ilusaks disainida ja passivad ka kodus peale, et “korralik” oleks, on mehi, kes ei pane üldse tähele, mis endal ja naisel seljas on, olgu või lontis kodupüksid. Sama lugu sellega, kui korras kodu on.

  Mu meespool saab mitmes asjas paremini multitaskimisega hakkama kui mina, näiteks on ta suuteline tervisejooksu ajal muusikat või loenguid kuulama.

  Veebis on üks päris tore meeste seksiblogi, kahjuks juba mitu aastat talveunes, aga õnneks endiselt ligipääsetav – seal oli pornoarvustuste ja blogiljate endi kogemuste vahel üks rubriik, kus avaldati mõne naise küsimus selle kohta, kuidas meestel ühe või teise asjaga õieti ongi ja kommentaariumis vastasid mehed – nii sai toredasti mitmekesiseid vastuseid. Millalgi tehti seal siis meeste meeleheaks vastupidine rubriik ka.

 9. Morgie

  Mis teema meestel nende autodega ikkagi on? Mõni võtaks auto kasvõi ööseks kaissu, kui saaks. Mis mõttes???

  PS: lohvakas ja lohvakas võivad olla erinevad. Türgi haaremipüksid on ka lohvakad. Näiteks.

 10. naine 50+

  Bombiga nõus, mullegi pole kunagi mingid lötakad püksid meeldinud, saati end nendes veel hästi tundnud. Pikk koduseelik on mõnus ja näeb kena välja. Ka tittedele meeldib seelikusabast kinni hoida.
  Ja kui mees on veel öelnud, et talle ei meeldi?
  Kas naine ei tahagi siis meeldida mehele, kellega ta koos elab?
  Kas meeldida tahtmine on tõesti naisele alandav?

 11. Kirsi

  Mina ei saa sellest vingumise-teemast aru. Mina ei vingu kunagi. Lihtsalt kui midagi kahekümnendat korda ütled või küsid, siis pole see minu probleem, kui juhtmed pikad mõnel.

 12. daki Post author

  Kodupükstest kirjutan kolumni või posti õige pea, paistab kirgi kütvat:)

  Aga meestel pidi olema nii, et nad on evolutsiooniliselt ehitatud nõnda – kui tunnetavad, et kallid on ohus, siis tuleb kohe päästma asuda. Aru saamata, et naistel on teinekord nii, et nad tahavdki rääkida ja räägivad ja räägivad, kuni ükskord ise rääkimise käigus probleemile lahenduse leiavad ja/või ongi rääkimine lahendus pingetele, mis kuhjunud. Sellepärast ongi raske, erinevad sugupooled on erinevalt “juhtmestatud” probleeme lahendama.

 13. triangel

  Ma ei tea midagi koledamat kui haaremipüksid. Uhh, külmavärinad tulevad peale 🙂 Samas, ma käin ise ka kodus mugavalt riides, aga üritan siiski ilus ka olla. Puhtalt iseenda pärast. Muidugi, minu puhul võib viriseda selle üle, et esimese asjana lahkun koju jõudes rinnahoidjast ja vabal päeval ei pane seda üldse selga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.