trennivingu

Määratlemata 11 Replies

559093545_a033120730Kuna ma järgmisest nädalast ei saa hakata enam oma armastatud treeneri juures kella 12 trennides käima, siis olen nüüd kaks nädalat või nii käinud ja erinevaid teisi minu spordiklubi trenne proovinud. No neid, kus ma reaalselt saaks hakata järgmisest nädalast käima.

Alguses, kui ma selle treeneri juurde läksin, valisin ma veits vale trenni – kõlava nimega fatburni, mis reaalsuses kujunes lihtlabaseks aeroobikaks. Või õigemini – lihtsat ja labast polnud seal midagi, sest teate, ma olen siuke puujalg, et lihtsalt on võimatu minu jaoks mingeid kombinatsioone omandada või teha. Pealegi hakkab mul maru kähku igast hüplemisest pea ringi käima ja siis on veel raskem mingeid kombosid teha.

Aga siis saatusin ma sama treeneri body KKT (kõht-käed-tuharad) trenni ja see oli praktiliselt SEITSMES TAEVAS. No täpselt selline trenn, mis mulle meeldib. Alguses natuke soojendust, siis hästi palju ja mõnusaid ja erinevaid jõuharjutusi, küll kangide, küll hantlitega. Vahepeal pingi pääl kah. Ja lõpetuseks hästi palju mõnusaid ja erinevaid kõhulihaseharjutusi. No siuke perfecto trenn lihtsalt noh.

Aga seda on ainult kaks korda nädalas, esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 12. Ja nüüd pean ma sellest raske südamega loobuma.

Siis proovisin ma sama trenni KST varianti, mida annab teine treener, kes pole nii hirmutav, vaid on siuke Elav Päike, ainult et talle meeldib liiga palju sammukombosid teha, leidsin ma.

Kuid siis ei teadnud ma veel, et nende trennide alternatiiv, lihtsalt body hoopis kolmanda treeneriga, ajab lihtsalt nutma.

Alustuseks käisin ma sama treeneri juures body xpress 45-s reedel, mis on kah kell 12. Vaat see oli juba natuke suurema väljakutsega trenn, selles mõttes, et ma pidin ikka paar korda end sundima mitte vihastuma. Õnneks olid harjutused teistest bodydest erinevad, nii et vahelduse mõttes oli päris tore. Kuigi treener mingi hetk lihtsalt kisas: “JÕUATE-JÕUATE! Trennis PEABKI raske olema!!!”

Tõde muidugi, peabki raske olema, aga täna siis jälle tema juures selles kella viieses trennis käies suutsin ma tunni aja jooksul terve nimekirja asju kokku panna, miks mulle täpselt ta trenn ei meeldi ja mis ta võiks teistmoodi teha.

Tähendab, mu lemmartreeneri harjutused on ka väga rasked, aga ta õnneks laseb nende vahepeal puhata. Treener nr Tänane ei tee seda – ta lihtsalt läheb sujuvalt ühest karmist harjutusest teise, ilma ühegi puhkepausita. Ja kui Lemmartreeneri tunnis vahepeal ikka mõned nats viilivad ja puhkavad, siis Tänase Treeneri trennis oli ringi vaadates pidevalt umbes 25% inimestest maas. No lihtsalt ei jõudnud. Väikesed puhkepausid oleksid kindlasti maasolnud inimeste arvu kahandanud. Ja minu meelest on mõistlikum teha palju erinevaid harjutusi väikeste puhkepausidega kui kaht ühetaolist harjutust pikalt ja puhkepausideta. Aga ma pole sporditeadlane kah.

Novot. Ja siis Tänane Treener armastas ikka üleliia palju sammukombosid ja vot sellest ma aru ei saa. Kui trennikirjelduses lubatakse MITTE sammukombosid, vaid hoopis jõuharjutusi kangide-hantlite-pingiga ja selle asemel on METSIKULT sammukombosid, siis no… maitea.

Ja ma jälestan sammukombosid. Mitte et ma neid teha ei suudaks, suudan küll üldiselt neid lihtsamaid. Aga mul hakkab lihtsalt KOHUTAVALT IGAV. Ma ei suuda teha ühetaolist asja 25 minti järjest, no ei suuda ja ei taha. Iga kord, kui treener jälle “Uuesti, alga!” karjus, pidin ma nutma hakkama. No kaua, no kaua veel! Tahan teha jõuharjutusi! Lihtsalt kohutavalt tüütavad ära ühed ja samad asjad. Ja kahjuks veendusin ma, et ta jõuharjutused olid täpselt samad, mis reedeses xpressis (vrdl Lemmartreeneriga, kel on iga kord midagi uut ja põnevat pakkuda).

Oeh. Nüüd ma olen hädas. Ma hakkasin tohutult oma 12seid trenne armastama noh. Ja treener, kes pärast fatburni tundus olevat surma enda kehastus, on nüüd saanud mu täielikuks tuburubu-lemmikuks noh. Mul ei ole tema trennis kunagi igav, ma saan alati mõnusa värina sisse (st et ei ole liiga nõrk) ja ta pakub palju erinevaid harjutusi. JA MINIMAALSELT SAMMUKOMBOT.

Nüüd jääb mul vist üle ainult bodypumpi minna, mis meeldis mulle ka täitsa okeilt, aga esiteks on meil seal treenerid ainult mehed (ja mulle meeldivad naistreenerid) ja teiseks… noh, mulle MEELDIS mu lemmartreeneri trenn noh!

Igavene rist ja viletsus. Äkki peaks kah hoopis jõusaali ringtreeningu peale mõtlema… (mida meie saalis küll ei tehta…)

11 thoughts on “trennivingu

 1. maali

  Sammukombode peamine võlu on see, et see on nagu mälutreening. Mina saan oma kicki sellest kätte, kui suudan aeroobikas kogu selle 10-minutilise jada veatult meelde jätta. (ise vaikselt mõeldes “haa-ha, tutkit Miller, tutkit Luria, tutkit 7 pluss miinus 2 ühikut lühimälus…”) Besides, hüppamine on äge. Ma kipun sulle vastupidiselt alati kangi- ja hantlitrennides magama jääma. Sest see on ju niiiiiii iiiigav 😛

  1. daki Post author

   Noh, Maali, see on ikka täpselt igal inimesel erinev. Kellele meeldib hüpata, kellele mitte. Ma mõtlesin pärast, et oleks pidanud ehk paremini sõnastama, sest tundus, nagu ma oleks treenerile liiga teinud – probleem pole ju nii väga TEMAS kui lihtsalt selles, et MULLE ei sobi TEMA stiil. Paljudele teistele kindlasti sobib!

 2. Nirti

  *loeb kangestunult teksti*

  Apua.

  See on nagu keskkooli matemaatika, ainult hullem. Tundub, et lihtsam on ise lihtsalt paar korda nädalas sõita jõusaali, seal rähelda veidi enda maitse kohaselt ja trenn lõpetada tunnikesega ujulas, peale seda koju minna, veidi jalad seinal telekat vahtida ja siis meesterahvaga magamistuppa minna ja päeva lõpetuseks teha üks seeria aktiivseid reielihaseharjutusi.

 3. Elo

  Ma lugesin seda pidev tamp vs vahepeal puhkamise juttu ja see tuli niiii tuttav ette :)). Ma ise käin rohkem bodybalance’is ja poweryogas, Fittestis siis. Aga mingil hektel käisin ka KKT-s, Margit andis toona ja see oli väga mõnus. Just selline vahelduva tambiga, et sai ikka vahel hinge ka tõmmata. A siis, olles täielikust trennivõõrikust trennipisiku verre saanud, tekkis tunne, et prooviks veel ja veel ja veel… Ja siis mõtlesin, et oii, mingi funktsionaalne treening. Arvake ära, kes pidi ära surema?:)) Viimasel ajal olen laisk olnud, vahepeal pausitanud ja ainult body&mind asju teinud. Agaaa… veebruari lõpus peaks meil tulema zumba! Ehk siis, khmmjahh, pikk kollektiivne virisemine, et ladina rütmid kuluksid ka ära, on end loodetavasti ära tasunud :D.

  1. daki Post author

   Zumba?! Mis see veel on? Poweryoga mulle muidu väga hästi istus, kui ma Tallinnas selles käisin. Nii et võibolla tulen sinu klubisse üle;)

 4. Elo Kuuste

  Nu ma ise ka veel päris täpselt ei tea, mis see zumba endast kujutab :)). Nii palju, kui guugeldades ja juutuubides leidnud olen, niipaljukest tark olen. Mingi, eee, ladina rütmidega aeroobika või nii. Mul vähemalt 10 elevanti rütmitunnetusele astunud, aga samas ladina rütmid panevad puusi hööritama jmt küll. Et nagu “oma rütmi” järgi tantsimine pole probleem — see treener ees, teised järel, see nagu on igavene vaev. Aga rütmitunnetust oleks vaja arendada! Poweryoga võib vist mingihetk kaduda, kui Üllel “pisikese” aeg kätte jõuab. Agaaa, meil oli nüüd hiljuti Asthanga Yoga workshop, millesse mina ei jõudnud, aga… Ja Bodybalance on väga äge! Tai chi, jooga ja pilaatese segu nagu. Tule muidugi üle!;)

  1. daki Post author

   Ma just vaatasin, et mu lemmartreener on ka Fittestis! Leidsin ka ta meiliaadressi, kuhu saatsin oma tänusõnad, mis kolmapäeval ütlemata jäid. Ma hakkan tõsiselt ülemineku peale mõtlema:)

 5. -kaidi-

  Zumba on ummbe äge!!!
  Tunni ajaga oled juba nii läbi, et ise ka ei usu. Käisin Küprosel õiges Zumba trennis, ja kui eesti treener pooltki nii hea on, siis mõtleks isegi Tallinna kolimisele 😀
  Igastahes, Zumba trennis tantsitakse erinevate tantsude segu: hip-hop, reaggeton, samba, rumba jne. PÕhisammud on tüüpilised vastavale tantsule, lisanduvad erinevad lisad ja combod. Igastahes – terve tunni teed nii intensiivset tantsu, et hing on kinni ja pepsipragu ka lõpuks higist leemendab.
  Nii et, kes end hea meelega intensiivselt ja kiirelt liigutavad, siis neile see sobib 🙂
  (aga jah, nagu öeldud, mul kogemus maailmatasemel Zumba treeneriga)

 6. daki Post author

  Uh, kõlab nagu midagi, mis meeldiks 16aastasele minule (siis ma kaifisin igast tantse ja kombosid), aga mitte praegusele minule, kes tahab ainult rauda tõsta ja jõudu teha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.