“Queen – The Doors of Time” oli vapustav

Määratlemata 17 kommentaari

Tegelikult peaks kohe mitte-püsilugejaid ette hoiatama, et teate, ma olen selline loom, kes vaimustub kõigest absoluutselt kohe ja kiiresti ja sügavalt. Nii et minu arvustused on peaaegu alati kiitvad, sest noh, mind on kerge vaimustada. Kui välja jätta eelmise suve etendus “Vihurimäe”, mis oli lihtsalt väga halb.

Aga Queeni juurde. Fantastiline. Hoolimata sellest, et ma olen haige ja võitlesin terve etenduse aja kõhuvalu ja iiveldusega. Ma tõesti üllatusin, sest noh, mida saab lubada endast kontsert, mida reklaamitakse avalikult välja kui balletietendust JA nad on öelnud, et ei üritagi Mercury hääletämbrit tabada? Noh, hea on, et ei üritanud, sest olgem ausad – Freddiet ei suuda keegi adekvaatselt jäljendada, kui siis ehk ainult Mika üheks hetkeks “Grace Kelly” loos.

Tausta laulnud Noorkuu oli numps, kuigi vahepeal tundus, et nende häälevõimsusest jääb puudu. Mihhailova pani ihukarvad püsti tõusma – ma teadsin, et ta on hea laulja, aga ma tõesti ei arvanud, et NII hea laulja. Suurepärane. Ja kuidas ta “Headlong” ajal jaksas ringi karelda… Ta tõesti näitas kogu oma olemusega, et on väga heas vormis ja paindub paremini kui oleks osanud oodata. Tubli tüdruk!

Tony Vincent oli muidugi professionaal ja kandis kõik lood välja algusest lõpuni veatult. Mul on hea meel, et tema peaossa valiti, ma ei teagi, kas Eestist kedagi teist sama kaliibriga oleks võimalik leida.

Roosalu kohta tahaks ainult öelda ühe sõna: flaming! “Killer Queen” oli tema esituses, jah, fantastiline, kuid teiste lugude ajal hakkas mind tema hääl häirima. Või isegi mitte hääl, vaid see omaloominguline teises helistikus laulmine (ilmselt oli see nii ette nähtud, aga mind jubedalt häiris). Aga ta tegi puudujäägid tasa kiftide kostüümidega.

Baleriinid. Ballett ja muud peened kunstid nagu ooper ja operett pole minu jaoks. Ütlen kohe täitsa ausalt, et ma ei saa sellest enamasti aru ja ma ei viitsi seda vaadata. (Kuigi “Nessun Dorma” on üks lemmikuid – mine siis võta kinni.) Aga Queeni etenduses olid baleriinid vahvad – kick-ass kostüümid ja väga cool lavaline liikumine. Ja siis see teise vaatuse plastikpall! Uoh, vot sellega tahaks ringi veereda. Mul on väga hea meel, et nad (Mare Tommingase juhtimisel) ei läinud kujundust ja liikumist tehes Freddy ekstravagantsest olemusest kaugele, vaid lasid just täpselt selle vaimus kogu etenduse.

Lugesin kuskilt (ilmselt Evu blogist), et etenduses kasutati Queeni “vähem tuntud laule”. No sellele vaidleks küll häälekalt vastu – ühe erandiga olid kõik lood, mis on kõikidel Queeni “Greatest Hits” või “Best Of” plaatidel – “Innuendo”, “Breakthru”, “Now I’m here”, “Under pressure”, “Headlong”, “I Want To Break Free”, “Good Old-Fashioned Lover Boy”, “It’s a Hard Life”, “I’m Going Slightly Mad”, “A Kind Of Magic”, “The Invisible Man” ja muidugi “Who Wants To Live Forever” ja “We Will Rock You”. Ainult üks lugu oli, mille sõnu ma peast ei teadnud (see vist oli “Love of My Life”). Mis tõestab, et meie perekond on ikka täitsa totaalne Queeni fänn.

Ma muidugi ootasin, et tuleks ka “Bohemian Rhapsody” või “Radio Ga Ga”, aga ma olen ka ilma nendeta täitsa rahul.

Arutasime emmega pausi ajal, et jah, ilmselt on tegu kõige lähedasema kogemusega, mis me üldse Queeni kontserdist saame. Kahjuks. Mõningaid asju ikka ei saa elustada (Paul Rodgers vistati nädal aega tagasi Queenist välja).

Igal juhul soovitan kõigil Queeni fännidel vaatama minna. Saab šõud ja saab väga head muusikat (Leinatamme juhatatud bändil tahaks kohe kõigil isiklikult kätt suruda – väga super oli muusikaline pool), saab ekstravagantseid kostüüme ja külmavärinaid. Kõike saab.

Flaming!!!

Pilt Vanemuise kodulehelt.

17 thoughts on ““Queen – The Doors of Time” oli vapustav

 1. Leeloo

  Ah, kuule, mis mõttes “Paul Rodgers vistati nädal aega tagasi Queenist välja”? Paul Rodgers pole kunagi Queeni liige olnud; Queeni + Paul Rodgers oli kahe iseseisva muusikalise üksuse koostööprojekt, ja kuigi see kestis viis aastat, polnud see siiski igavesena kestma mõeldudki.

 2. Evu

  Tore, kui sinus etendus vaimustust tekitas. Minul kahjuks mitte. No lihtsalt kogu aeg oli tunne, et midagi on puudu.

  Laulude valiku koha pealt nii palju, et nende “vähem tuntud” lugude asemel oleks esialgu muud oodanud. Või noh, isiklikult oleksin tahtnud teisi lugusid kuulta. Pigem on õigem siis öelda, et oleks lemmikumaid lugusid soovinud kuulata 😛

 3. Mummy

  Nojah, mina nägin nüüd siis ka lõpuks need baleriinid kõik ära, kes mul aasta jooksul siit majast läbi käisid. Vähemalt 2/3 trupist, kui mitte rohkem.

 4. Bad Co.

  “Paul Rodgers vistati nädal aega tagasi Queenist välja”

  Mis asja? Paul lihtsalt teatas, et kahe üksuse (Queen ja PR) koostöö, mis juba esialgu polnud igaveseks planeeritud, on lõppenud. Mõttetu sellesse suuremat draamat lisada enda algatusel.

  Ning muidugi Freddie (mitte Freddy) nime võinuks tõesti õigesti kirjutada.

  Ja norin veel pisut:

  “Ainult üks lugu oli, mille sõnu ma peast ei teadnud (see vist oli «Love of My Life»). Mis tõestab, et meie perekond on ikka täitsa totaalne Queeni fänn.”

  See pigem tõestab vastupidist, vähemalt vihjab sellele. Love of My Life on üks nendest lugudest, mille sõnad peaksid totaalsel fännil ka une pealt meenuma.

  1. daki Post author

   See Freddie osa on muidugi piinlik, muutsin ära.

   Aga jään oma fänni-steitmenti juurde, võib ju vaielda, MILLISTE lugude sõnad peaksid õigel fännil peas olema ja milliste omad mitte, ma arvan, et mul on piisavalt “õigete” lugude sõnu peas.

 5. Leeloo

  Selle, kes on “totaalne fänn” ja millised on “õiged lood”, jätan ma meeleldi igaühe enda otsustada, aga Bad Co. jutus on siiski point, Daki. Kui sa oled Queeni kontsertlindistusi/-filme kuulanud/näinud, siis sa ilmselt tead, et just Love of My Life on see lugu, mida Freddie (ja hiljem Brian May) lasi publikul laulda. Seega võib selle loo sõnade teadmist võrrelda näiteks oskusega Radio Ga-Ga’le õigete liigutustega kaasa plaksutada.

  1. daki Post author

   Aga ma ei ole näinud kontsertlinditusi. Visake mind nüüd üheskoos fänkonnast välja, sest see nullib praegu tõsiasja, et ma olen lapsest saadik Queeni kuulanud ja selle saatel üles kasvanud.

   Ma pole ka näiteks näinud ühtegi Manicute või Foo Fightersi või Placebo kontserdilindistust näinud (viimase puhul küll õnnestus ise kontserdil käia), aga ikkagi pean end nende fänniks ka.

   Queenil on üle saja originaalloo (kindlat numbrit ei julge pakkuda). Ma võin laulda lugusid “Sleeping on the sidewalk” või “Seaside rendezvous”, see-eest. Just saying. Et kaasa laulan ikka neid, mis rohkem meeldivad/mida rohkem kuulanud olen. Mu elu eesmärk ei ole olnud kõiki lugusid pähe õppida, lihtsalt päheõppimise pärast.

 6. TT

  Vanemuise lavastus oli visuaalselt kaunis igav. Kõik kujundid sellised nähtud ja kulunud või siis lihtsalt mingi ilma mõtteta sebimine a la Viru varietee. Teine vaatus siiski natuke parem: pallinumbrid ja “Killer Queen”. Miks ei või Vanemuine sellist asja lasta lavastada inimesel, kes natukegi jagab midagi tänapäevasest videokunstist, valguskunstist ja kes suudab oma peas luua kummalisi seoseid ja numbreid, mida on lavalt põnev vaadata. Ojasoo-Semper Queen oleks olnud hoopis teine tükk.

 7. anita

  no ei, ega väga hullu ei olegi…sry, lihtsalt mõtlesin. kui võtta arvesse teisi kordi ka, siis võib mõnel jääda teistsugune mulje. kui sinu sõbrad on ka daki sõbrad, sel juhul võib see mitmesse kohta mõjuda?? ega ma paha pärast, lihtsalt paneb ju mõtlema lugeja. ise ei ole varem selliste mäletsustega kokku puutunud ka. et võibolla ma lihtsalt ei mõista asedasorti suhteid. vot nii, ja vabandust tõesti, niisama huvi tekkis….

 8. Bad Co.

  “Aga ma ei ole näinud kontsertlinditusi. Visake mind nüüd üheskoos fänkonnast välja, sest see nullib praegu tõsiasja, et ma olen lapsest saadik Queeni kuulanud ja selle saatel üles kasvanud

  Queenil on üle saja originaalloo (kindlat numbrit ei julge pakkuda). Ma võin laulda lugusid «Sleeping on the sidewalk» või «Seaside rendezvous», see-eest. Just saying. Et kaasa laulan ikka neid, mis rohkem meeldivad/mida rohkem kuulanud olen. Mu elu eesmärk ei ole olnud kõiki lugusid pähe õppida, lihtsalt päheõppimise pärast.”

  Ma vabandan, juhul kui liiga terav tundusin enda arvamusega, polnud eesmärk pahameelt tekitada 😀 Ja fännikonnast väljaviskamise mõtted unusta nüüd kohe ära, pigem ütleksin, et teretulemast meie seltskonda.

  Kuid nii üldjuhul jään siiski enda seisukoha juurde selles valdkonnas, et LOML on lugu, mis on paljude Queeni fännide absoluutseks lemmikuks, mistõttu ka selle sõnad on ajukurdudesse sööbunud. Mõistagi see ei pruugi olla igaühe puhul nii, sest laulude eelistused on igatpidi individuaalsed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.