t-1 days

Määratlemata 7 Replies

Ongi homme. See, mida ma olen oodanud alates oma sünnipäevast. Ehk siis homsest võib jälle oma sünnipäeva ootama hakata.

Aga homme… Homme on – peab olema! – lumi. Homme on küünaldes sillerdav vaikne ja pühalik surnuaed. Homme on liiklusummikud surnuaiast koju sõites. Homme on suur kott kingitusi. Homme on isetehtud brownie’d (välja tulid!) ja apelsinipart, mis läks natuke kõrbema. Homme on kuuse ehtimine ja kallistused ja head soovid. Homme meenutame neid, keda enam ei ole, kuid kes alati on.

Homme on… Homme on jälle suured jõulud. Pere on suur. Homme me ilmselt laulame ja kui sõnad meelde ei tule, helistame Birxile ja paneme ta valjuhääldisse meie perega kaasa laulma.

Homme on. Ja siis me läheme Slovakkiasse ja siis ongi uus aasta.

Lihtsalt nii hea on olla. Kõik on tehtud, kingitused on pakitud, mees jõuab kohe koju ja… Ja ma hakkan jõulufilme vaatama. “It’s a Wonderful Life” ja “A Christmas Story”.

Klassika.

Ja nüüd laulab imekaunis Josh Gorban.

[audio:https://daki.tahvel.info/wp-content/josh-groban-o-holy-night.mp3]

7 thoughts on “t-1 days

 1. Eppppp

  kuule, mis kell on parim aeg surnuaeda minna, et ikka rahvast ja küünlaid vaatamiseks jaguks, tahan lastele ja justinile näidata. meil endal tartus lähedaste haudu pole, paneme kuperjanovile…

 2. Monika

  Tead kui mõnus on lugeda, et keegi veel jõule ootab… viimase aja trendiks tundub olevat saanud, et jõulud ja kingid ja see sagin tekitavad inimestes tüdimust nign paha öeldagi – vastikust. Tundusin mingi hetk oma jõuluvaimustusega juba endale friigina… aga HÄID PÜHI!

 3. daki Post author

  Monika, minagi vahepeal tunnen end valge varesena ja kuidagi süüdi, et nii avalikult jõule fännan. Aga siis ma mõtlen, et mis ma põen. See pole ju minu probleem, vaid teiste! jajah, ma saan aru, et pole vaja “ettekäänet”, et kord aastast pere armastada, aga minu jaoks see polegi ettekääne! See on lihtsalt eriline aeg.

  Epsik, me lähme nelja paiku – siis peaks olema piisavalt hämar ja palju küünlaid juba ka. Aga mitte veel väga hilja, et jõuda lauda ja jääb aega ka ummikus passida. Äkki kohtume!

 4. Liana

  Mina käisin ka surnuaial ja rääkisin vanaemaga pikalt juttu, panin talle küünla ja tänasin kõige eest, et ta ka nüüd, kus teda maiselt enam pole, siiski minuga on:)

  Ilusaid jõule, ilushing Daki!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.