uus vidin: stumbleupon

Määratlemata 4 kommentaari

Birx tegi mind tuttavaks uue vidinaga: Stumbleupon. Tegelikult ma muidugi ei tea, kui uus see vidin on, aga minu jaoks on see alles avastatud. Tegemist on siis vidinaga, mis pakub sulle rändom-lehekülgi, põhinedes sinu enda huvidel. Me kõik ju teame ja ütleme sageli, et internetis on kõik olemas, aga enamasti sa selle “kõigeni” ju niisama surfates ei jõua. Sa ei oska isegi mõelda enamusele neist asjadest, mis netis olemas on!

Lisaks laseb ta valida sõpru ja jagada huvitavaid leide nendega. Oleme nüüd Birxiga päev otsa teineteist Stumbleupon-asjadega pommitanud ning olen ka ise ringi vaadanud ning leidnud päris palju põnevaid lehekülgi (kuna see nimekiri on pikk, panen siia poolitusjoone:

Kaunis loodusfotode galerii. Ja fotogalerii põrgust maa peal. Tüüp, kes joonistab uskumatuid pilte kriidiga tänavale. Valik ajaloolisi Elliott Erwitti fotosid.

Nimekiri ebaharilikest surmadest. Minu lemmik sealt: Kreeka filosoof Chrysippos suri väidetavalt naeru kätte, kui vaatas, kuidas ta purjus eesel üritas süüa viigilehti. Ka šoti aristrokraat, Thomas Urquhart räägitakse olevat surnud naeru kätte, kui ta kuulis, et troonile sai Charles II. Lisaks: ebaharilikud surmad kirjandusmaailmas.

Kümme viga, mida autorid sageli teevad. Ehk siis hea õpetus kirjanikuhakatistele. Tean omast käest, kui vastik on eesti keeles sõna “oli” või “on”. Vahepeal on viis lauset järjest, kus kõigis öeldiseks “oli” ja no kuidagi ei õnnestu sellest lahti saada… Aga tuleb! 911 Writers Block. Ehk kuhu “helistada”, kui peal on kirjutamisblokk. Päris huvitavaid asju pakuvad seal, pani küll kohe mõtte jooksma.

Käepärane ladina keel. Üks minu lemmikuid: Fac ut vivas!

Midagi meestele… Ja saada virtuaalselt lilli! (Eriti soovitatav jällegi meestele.)

Kokkadele. Geniaalne lehekülg, mida olen ammu otsinud – laseb sul valida toiduained, mis on sul olemas ja pakub selle järgi retsepti. Lõpuks ometi!

Üks väga nunnu keskkonnasõbralik päkapikumaja. Tahan ka sellises elada! Uskumatu, et selline on valmis tehtud ja inimesed seal ka päriselt elavad! Selle peaks mõni sisustus- või koduajakiri üles korjama ja loo tegema. Lihtsalt nii geniaalne ja armas.

Kotipakkija. Lehekülg, mis aitab sul koostada nimekirja, mida reisiks vaja kaasa võtta. Eriti hea on see koht, kus saab valida oma koti suurust – valik i’ve hired sherpas.

Tõestus, et tüdrukud on kurjast.

Meeldetuletuseks: foobiate nimekiri. Mõtlesin ükspäev sellele, et kas minu halbade uudiste kartusele on nimi (et ma kardan telefonikõnesid vastu võtta ja kardan meiliboksi avada aeg-ajalt, rääkimata oma kommentaariumisse piilumisest). Ei leidnudki.

Notice.

100 viisi, kuidas säästa loodust.

Perioodikatabel, kus on näidatud, kui kiiresti asjad halvaks lähevad.

Kohtusaali huumorit.

Narkouimas ämblike kootud võrgud. Charlotte overdosed.

Testihulludele.

Virtuaalne loomaarst loomasõpradele.

Häälegeneraator. Just like you saw on “The Big Bang Theory” yesterday!

Netiraadio, mis valib sulle muusikat vastavalt sinu tujule.

Naine seestpoolt väljapoole.

Ja meie räägime, et on libe ja jäine

Supermario Rahvavabariik.

Vahva vidin netipoe Etsy küljes, kus saab värvipallidele klõpsides otsitakse sulle sobivaid tooteid välja. Kui mu krediitkaart poleks demonstratiivselt pooleks lõigatud ja in general oleks ma ostujõuline, siis Etsy oleks koht, kust ma pidevalt ostaks. Ausalt. See on nagu paradiis!

Hoiatussiltide generaator, millega on tehtud ka postitusepäises olev silt. Ja nüüd pean ma selle postituse ära lõpetama, sest hästi palju muid asju on ka teha, kui ainult linkida. Kui teile Stumbleupon meeldib, siis saate isegi varsti aru, miks nii raske on end selle küljest lahti rebida:)

Killing time has never been so easy…

4 thoughts on “uus vidin: stumbleupon

  1. daki Post author

    K. Tõesti? Ma olen seal lehel paar korda käinud, aga miski selle kujunduses ei sobinud mulle, noh, st ei tekkinud sellist õiget vibe’i. Praegu vaatasin, kuidagi keeruliseks on tehtud ka seal see. Aga üldiselt on väga hea, et eesti keeles ka olemas selline vidin! Aitäh viitamast.

    Liana:)

  2. Pingback: minu tulevane kodu » Tikri Päevaraamat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.