*

hoomamatu 9 Replies

Täna ongi parem päev. Lootus, et homme saab auto tagasi, hoiab mind vist veel elus. Uskumatu, ma poleks iial arvanud, et minust saab selline autosõltlane, aga minuga on juhtunud palju asju, mida ma poleks iial arvanud.

Ja üleüldse kehtib ikka see seaduspära, et paned mõtted kirja, saab pea selgemaks. Täna olen jõudnud järeldusele, et väga palju probleeme on, nagu ikka, minu peas. Ja võimalik, et pooli asju kujutan ma endale ette ju. See on alati võimalik.

Kohustuslik ving kah. Mitte ei saa aru, et kui vana on näiteks 2,7aastane laps (Eesti Naises oli selline… lapsus vist ei sobi öelda, aga rumalus? Või vastupidi, tarkus?)? Et kas ainult mina olen loll ja ei viitsi arvutada või siis on teised arusaamisel, et aastas on kümme kuud? Sest näiteks 2,5aastane laps pole mitte kahe aasta ja viie kuune, vaid hoopis kahe aasta ja kuue kuune…

9 thoughts on “*

  1. r.

    2,5-le on vähemalt mingi suupärane vaste – kahe ja poolene. 2,7 ei väändu mitte kuidagi mitte millekski eriti, minu melest kah. 2a7k oleks oluliselt loetavam, kuigi kah ehk värdkuju.

  2. tikker

    mina pole ka kunagi aru saanud, mis pagana 1,8-aastasest räägitakse. oleks aastas kümme kuud, siis küll. a mis te mõtlete, et ma hakkan siin arvutama või? kui on kaks ja pool siis ütlengi kaks ja pool, muidu ütlen ikka aastad ja kuud.

    inimesed on veidrikud 😛

  3. eefa

    Kõige arusaadavam oleks nii nagu mujal maailmas: kuni kahe aastani arvutatakse lapse vanust kuudes, nt 18kuud, 24 kuud. Peale seda tulevad lihtsalt aastad.

    Mõnus lugemine :). Elan sulle väga kaasa beebiteemadel ja teistel muidugi ka.

  4. koduperenaine

    Ega nad arvagi, et keegi peaks arvutama hakkama. Küsimus on selles, et inimestele ei jõua kohale, et kui aastas on 12 kuud, mitte 10, siis ei saa kuid otse koma taha viia. Et tulemus pole sama. Nii keerulisest matemaatikast enamik inimesi (julgeks küll niimoodi öelda) aru ei saa. Seega kui öeldakse 1,8 aastat, mõeldakse 99% juhtudest 1a8k vanust last.

    Samamoodi ei saa inimesed aru, et kui mingi osakaal kasvas 1% pealt 2% peale, siis ei olnud see mitte 1% tõus, vaid lausa 100%.

    Ja ma pakuks, et samamoodi ei usu enamik inimesi, et 2. aastatuhat lõppes aastavahetusel 2000/2001, mitte aasta varem.

    Aga sinna ei olegi midagi teha 🙂

  5. Liis

    No aga ÄKKI nad lihtsalt kirjutava 1a2kuud asemele 1,2? Mina olen küll alati niimoodi aru saanud 😀 Õnneks on kuud eluliselt tähtsad kuni kaheaastaseks saamiseni, edasi on juba kakspool, kolm ja siis kohe neli 😛

  6. Ray D. Noper

    1,11 aastat on ju väga lihtne – 1 aasta, 1 kuu, 9 päeva, 22 tundi, 5 minutit ja 48 sekundit. Täpne värk, tuleb tunnistada, aga tänapäeva lapsevanemad äkki ongi sellised ?

  7. andris

    Hmmm, 1.11 pole hea näide, sest seal töötab ka kirvemeetod – 1 aasta, 1 kuu ja 1 nädal (mis ongi sisuliselt sama kui 1a, 1k ja 9p), kahjuks aga näiteks 1.99 juures nimet kirvemeetod enam kohe kuidagi ei tööta.

    1. daki Post author

      Eeh, jah, mu sarkasm jäi vist märkamata:D Et ma tegelt saan aru küll, et nad seda mõtlevadki, tahtsin lihtsalt ilkuda, et “ju ma olen loll, et ei oska 12st 7ndikku võtta”. Nii et jah, see on kõrgem matemaatika ja ausalt ka, ilma ilkumata, mina ei oska arvutada välja, kui pole just 2,5.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.