24 kommentaari


 1. See on minu meelest üks sinu parimaid postitusi, mis poeb naha alla, tahad või ei. Olen ise praegu 24aastane ja mõtlen vahel sellele ajale, kui olin 18. Suurtele naiivsetele unistustele, asjadele, mis tollal nii kuradi olulised tundusid. Sageli paistab see kunagine mina mulle täitsa võõras, kui teatud hetkedel näen, et vähemalt killuke sellest mineviku-minast pole kuhugi kadunud. Lihtsalt ootused-lootused on muutunud.

  Vasta
 2. tiina

  Ma kirjutan kahel käel alla eelmise kommenteerija arvamusele. See ON üks Sinu parimaid postitusi. See on nii õigesti kirja pandud. Ma nautisin. Ausalt.

  Vasta

 3. Ma ei oskaks siit midagi ära võtta ega midagi lisada – täpselt nii ongi!

  Vasta
 4. Anna

  Väga tabavalt kirja pandud. Torkas mindki. Aga ükskord me võidame niikuinii? Võidad ka Sina, Daki, mingi usk peab ju olema. It will be all worth it in the end. It must be. Hoian pöialt, et Sind ka varsti üks suur soe tunne haaraks, mis kestaks ka!

  Vasta
 5. Külli

  Ja, Daki, kellel krt on vaja akadeemilist teksti, kui osata NIIMOODI kirjutada? mh?

  Vasta
  1. AbFab

   Sellel, kes on magistrantuuris, ilmselt…

   Vasta

 6. Huvitav, et mina usun sinusse. Uskusin enne ja usun endiselt. Õigemini, olen sus kohe päris kindel. Kui sa niimoodi edasi punnitad, siis ühel päeval see tasub su vaeva. For sure.
  Sa oled ääretult sitke ja tubli olnud. Isegi, kui sulle endale nii ei tundu.
  Ning sul on vähemalt üks elult kaasa pakitud tohutu eelis, mida teistel ei ole: sa oskad s e d a s i kirjutada.

  Lisaks muud tugevaid küljed. Vaata või oma stiili, oma piltide vaatenurki ja kujundust, oskust seda kõike kokku miksida.
  Tõenäoliselt veel natuke töökust, teadmisi , oskusi ja põdemisi (mis su elust niikuinii mitte kunagi ei kao, selles olen samuti kindel) ning ühel päeval jood sa shampust. Ja või iseenda üle uhke olla.
  Kui seda siin vaatan ja loen, siis olen selles kohe päris kindel.Tõesti ka.

  Ole vapper!

  Vasta
 7. eppppp

  Vaat selliste postituste pärast ma kunagi sinusse armusingi :) Noh, nagu kirjutajasse. Eelkõige. ja siis sa äkki olidki 23?
  Niimoodi ajas kraapima. Aga… Juri Gagarin on vinge. Kui vähegi mõelda, kuidas ta LENDAS. ja temagi kindlasti kogu see aeg ootas midagi jne.
  See oli mu jaoks täielik nael ja avas uued horisondid. ma tahaks seda postitust edasi lugeda (ja kirjutada :)
  Kallid.

  Vasta
 8. Rebecca

  Jah, nii see on…Aga tegelikult peaks olema nii, et me NAUDIME IGAT päeva , ega oota seda, mis tulemas. Sest ühel päeval vaatad tagasi ja mõtled, et see kõik oli ju ilus! Miks ma seda siis ei nautinud? Sest kui sa midagi ootad ja see asi kätte jõuab, siis hakkad juba järgmist asja ootama, ega naudigi seda, mida sa nii kaua ootasid…

  Vasta

 9. Mul endal on väga halb hetk praegu. Täna. Eile. Üleeile ka.
  Üleüleeilset mainimata.

  Ja see postitus resoneerus praegu nii puhtalt, särava helinaga, halastamatult.

  Sest mina ootan seda, et lapsed läheksid ära, oleksid kuskil mujal, andke mulle ometi rahu neist. Ei suuda, ei taha, ei suuda, kas see polegi minu kodu ja rahusadam, miks need ahvid kogu aeg ka siin on, kui mul on valus ja raske, kaklevad, tülitsevad, nõuavad süüa, ajavad kõik sassi, lõhuvad tolmuimeja ära, sest ei viitsi ümber astuda, vaid ikka üle ja läbi ja mina olen see idioot, kes peab kõik ära kannatama, ära koristama, suutma teha tööd ja trenni ja mõelda häid mõtteid – aga ma olen lihtsalt see idioot, kes ei suuda isegi raamatut lugeda ja mängib seitsmendat tundi järjest solitaire’i.
  Sest lapsed.
  Neist ei suuda mööda keskenduda, nad täidavad kõik iseendaga ja viha selle vastu, et nad üldse on, on peaaegu talitsetamatu.
  Ootad, et nad magama jääks. See aeg, kui mina elan, on see, kui nemad magavad.

  Vasta
 10. Andra

  see pelmeenide jutt kõlab veits tuttavalt, khõmm 😉

  Vasta
 11. kaisa

  krt selle väga vana naise kommentaari peaks salvestama ja järgmisele , kes kysib, miks ma lapsi ei taha, lugeda andma.

  Vasta

  1. Ega ma kogu aeg nii ei arva.
   Seda tuleb ette paar korda aastas, raskete perioodide järel, kui mul on tunne, et on moraalne õigus lõõgastutda – AGA EI SAA

   Vasta
 12. Nora

  Tere.

  Satun aeg-ajalt teie blogi lugema (kuna me üksteist ei tunne, ei hakka ma omamehelikult sinatama, aga mu siiras ja heasoovlikus eelhäälestatuses v6ite küll kindel olla).

  Seekord sooviksin oma s6na sekka öelda, sest loetu puudutas mind väga ja üsna mitmel tasandil/moel.

  Esmalt, ühinen Soodomakomorra ja Rebeccaga. Ja sooviksin, et SK väljatoodud visadus kestaks ja kasvaks, mitte aga sel ootamisetandril, mis loetust kumab (ehk ka lihtsalt inimlastele omane on), vaid uskumaks, et asjad lähevad paremaks (ja vahel jälle tagasi halvemaks, nii see paraku on), kui samm sammu haaval, hetk hetke järel edasi liikuda – külmale ja k6ledusele, pimedusele ja väsimusele, meeleheitele ja lootusetusele vaatamata – oma lapse tillukestes peopesades /higisele laubale kleepunud juuksetuti taga / kuklajuustes peidusoleva lootuse nimel.

  Inimene olla on vahel ületamatult raske. Kasvada emaks/isaks sel, kelle loomus vajab 6hku ja särtsu ja säramist ja Tingimusteta Armastust … kui seda viimast ei ole (kuid kas sellele saabki loota?seda oodata?? ) ja elukorraldus on keerulis-vaevaline ning kuklas taob vaid hirm, et sel k6igel l6ppu ei tulegi, … meid on nii häbematult meeletult palju sellises olukorras, ja ometi me tuleme toime. Vaatamata K6igele.

  V6i siis mitte, ja tulemuseks on l6hutud elud ja alatiseks killustatud inimhinged.

  Olen 42-aastane. Lapsed ka, l6puklassides. Lahutatud, 6nnelikke suhteid kogenud, hetkel üksi. K6ik needsamad m6tted tuttavad, aga ka pikaajalise tutvuse järel oma teed juhatatud. Läksid.

  Because without love, you are just another rat … ja armastus, see on ju meis ikkagi veel olemas, kasv6i koorekohvi (kui me oma lapsed nüüd hetkeks välja jätame, sest me ei ole üksnes vanemad), hahetava hommiku, vanade muinasjuttude, sinilillede, märtsikuu sulavete vastu!

  Lucidity … just a little bit of lucidity …

  Ja veel – nyyd läheb koledaks, aga sooviksin siiski sellest ka kirjutada.
  Ja mainin taaskord, et olen väga Soodomakomorraga yhel meelel, igaks juhuks …

  Nagu öeldud, olen 42, ja seet6ttu teisest p6lvkonnast. Pisut teise (aja)looga.

  Iial ei tahtnud ega seet6ttu ka saanud end samastada inimesega, kes väidab järgmist “Ootasid pubides ettekandjat ja vihastasid iga kord. Siis ootasid sööki ja olid tige, sest näljased inimesed on tigedad ja kurat, no kurat, kui kaua võib üks inimene neid kuradi pelmeene teha, ah?”

  Vettinud pelmeenid kyll tuttav teema, kuid eelnenust inspireerudes “no kurat, kaua v6ib üks inimene nii kuradi loll olla et ei suuda meelde jätta, et pelmeene ei saa valveta jätta? Ah?” 😉
  Täpsustus – ütlesin seda endale (siin on see vaid väike kirjanduslik üllitis) . Paar korda tuli ikka öelda. Siis m6jus.

  Grillima ja piknikele j6udsin imevähe, sest ülikoolikaaslastest olin töö/erialamuutuse t6ttu kaugenenud ja yhised s6brad ei osanud pärast lahutust kuidagi seisukohta v6tta, kellele truuks jääda. Ja kolleegid vahetusid pea-aegu igal semestril. Nii ju uusi s6prusi ei loo …

  Mis ma siis tegin? 6ppisin. Kahe töökoha ja väikeste laste k6rvalt (hirmsasti vedas vanavanematega, kes lapsi 3 aastat 6htut hoidsid). Ainult seeläbi oli see k6ik v6imalik.
  Lugesin meeletult, 6ppisin kirjutama akadeemilist teksi, sest siin tuli esimest korda Oma Mina maha suruda ja omandada stiil, millest on hiljem kasu olnud. Nii stiilist, kui uue stiili 6ppimise ja Oma Mina natukeseks k6rvale panemise kogemusest.

  Olemuslikult väga rikastav kogemus. Ehk v6taksid veel proovida?

  Ja otsisin üles oma tasakaalutuse p6hjused. See v6ttis kaua aega. Suhkur ja jahu olid need kaks tegelast. Oli muid ka, aga nendest on praeguseks saanud mu truud kaaslased, keda ikka ja jälle leebelt naeratades iga natukese aja tagant sirtsu sohu saadan. Yha harvemini tule seda teha muuseas.

  Ja nyyd see j6uetus/viitsimatus/ .. ja suitsetamine. Seda viimast ma ei siiski puuduta, sest ma ei tea, kui oluline selle tegevuse jätkamine 6nneliku eksistentsi huvides on. Ehk on. Seega ei puuduta.

  Aga need esimesed – “eelmine kuivanud pesu on ikka veel restil, sest sa ei suuda või ei viitsi – milleks, kui see saab jälle mustaks ja jälle tuleb see masinasse panna ja sealt restile. Samahästi võiks ta seal restil ju koguaegki olla, noh, ja ongi”.

  Iseenesest v6ib ja ka pesemata n6udelt süüa, kas pole. No ma m6tlen, nii natukene kasutatud n6udelt. Eriti kui teised nii v6i teisiti juba mitu päeva kraanikausis … nos las nad siis seal ollagi. Natukene solistad veega puhtamasks, v6i ka mitte … mis sest siis ikka, kui väike pudrukooruke serval.

  Kyyniline ja 6el, eks? Ma v6taks selle heameelega tagasi, aga ei saa. Ja ei v6ta.

  Väga väga naise s6nad panevad mind m6tlema paljdele naistele, kelel puhul olen salamisi soovinud, et neil niipalju tarkust (ja lucidity, again!) jaguks, et nad oma v6imeid üle ei hindaks.

  Ma tean, mida tähendab, kui valukera mu sees on nii k6ikeh6lmav, et viha ja arusaamatusega vaatad päikest, kuidas TEMAL ei ole piinlik särada, ja iga jumala hommikul, no iga jumala hommikul t6usta, kui MINA olen silmini pimeduses ja poris.

  Ja kellegi seejuures ei olnud sellest aimu. Internetti ei olnud, blogiseda ei saanud, ja psühholoogi jaoks ei olnud ei aega ega raha.

  Mis siis teha? Aga vaat v6tta ja näha ainult head. Lasta haigettegevast lahti (on jah raske).
  Mitte istuda Solitaire’s 7 tundi. V6i kui sai need 7 istutud, siis rohkem enam mitte.
  Mitte p6geneda oma seriaalidemaailma, ja vaadata teisi elamas. Mis sest, et see aitab pimeduse ja valu ja pori unustada.

  Ela ISE. Sulle on elu antud, ja isegi kui tahaksid selle vahel anda heameelega kellelegi teisele, sa tead ju, et elu on pidevas muutumises (lucidity!) .
  Miski ei jää. k6ik teiseneb. Loo ise. Kasuta oma loovust elu elamiseks, mitte selle kirjeldamiseks. Seda k6ike kirjutan ka iseendale meeldetuletuseks, samuti selle meeldetuletuseks, et iga uue harjumuse tekitamiseks on vaja ei rohkem ega vähem kui 21 päeva (ja mis siis, kui läheb rohkem!).

  Esimene samm loeb! Ja neljas. Ja kaheteistkümnes. ja kolmekümneseitsmes.
  Kui soovida muidugi midagi muuta …

  Kui saaksin, kingiksin k6ik need sammud.
  Ja vaprust, ja kinnitust ehk kadumakippuvale teadmisele oma väärtusest,
  tähesära öödesse, ja silmasära igaks hetkeks :-).

  Vasta
 13. Nora

  Uskumatult pikk kommentaar sai …
  Tuvastasin spontaansusest tekkinud vigu. Vabandan. Ja vahepeal tekkinud sinatamine ei olnud isiklik.

  Vasta
 14. miki

  nii imeliselt hea postitus et prindin välja ja kleebin külmkapi peale :) Uskumatult hea ja poeb südamesse.. Ilusat jõulu!

  Vasta
 15. carol

  nõustun kõigi eelmistega- see tekst väärib väljaprintimist ja aeg-ajalt üle lugemist. Ainult tahtsin lisada (igaks juhuks)- loe seda vahel ise ka ja püüa meeles pidada- see väike tüdruk, sinu tütar ei ole kunagi uuesti 2-aastane ega 3-aastane, varsti on ta 15 ja siis vaatad sa fotosid ajast, mil ta oli tilluke tüdruk ja siis sa ei taha mõelda- kuhu see aeg kadus :) (Saavutusi ei saa alati käega katsuda või ette näidata, ära selle pärast küll muretse, et neid nagu poleks, on!)

  Vasta
 16. k.

  Sometimes you’re 23 and standing in the kitchen of your house making breakfast and brewing coffee and listening to music that for some reason is really getting to your heart. You’re just standing there thinking about going to work and picking up your dry cleaning. And also more exciting things like books you’re reading and trips you plan on taking and relationships that are springing into existence. Or fading from your memory, which is far less exciting. And suddenly you just don’t feel at home in your skin or in your house and you just want home but “Mom’s” probably wouldn’t feel like home anymore either. There used to be the comfort of a number in your phone and ears that listened everyday and arms that were never for anyone else. But just to calm you down when you started feeling trapped in a five-minute period where nostalgia is too much and thoughts of this person you are feel foreign. When you realize that you’ll never be this young again but this is the first time you’ve ever been this old. When you can’t remember how you got from sixteen to here and all the same feel like sixteen is just as much of a stranger to you now. The song is over. The coffee’s done. You’re going to breath in and out. You’re going to be fine in about five minutes.

  Vasta

 17. When shopping from the internet, a enumerate of masses oftentimes hire clip to say through and through
  a twin of reviews on the product earlier devising a buy. This is because; online product reviews nowadays the diverse opinions from those WHO experience bought
  the products earlier. Thus, it would be suitable
  to articulate that online merchandise reviews send away make
  an touch on the gross revenue of those products.
  The affect of online merchandise reviews on sales toilet either be positivist
  or damaging based on the inflect and personal manner
  in which they are scripted. At times, it terminate besides be founded upon the people
  World Health Organization pen them. However, it should be famous that an nonpareil online intersection revue should be clear
  scripted founded on the customer undergo and non whatsoever other personal reasons.

  That is the exclusively direction done which they commode be utilitarian to you as the occupation owner and your perceived customers.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga