Annan teile nüüd kaks klassikalist retsepti ja ühes postis lihtsa põhjusega – kuna mõlemi tegemiseks läheb tarvis hapukapsast ja seda müüakse poes 500grammises pakis, siis sellest johtuvalt teen neid suppe pea alati järjest. Enamasti kõigepealt borši ja siis hapukapsasuppi. Aga eile proovisin ma praktiliselt esimest korda küpsetada (muffinid ja braunid ja pitsad ei lähe arvesse) ning tulemus oli suussulav. See retsept homme:)
Vaja läheb: pakk riivitud-keedetud peeti, üks suurem porgand, 250 g hapukapsast (kui osta poolekilone pakk, saab järgmisel päeval teha hapukapsasuppi!), 500 g hakkliha, 1 sibul, puljongikuubik, pipart, ürte, hapukoort, äädikat
Valmistamine: riivi porgand ja haki sibul. Pane potipõhja õli, viska sisse porgand ja peet ning lase neil veits praaduda. Pannile pane õli, lisa sinna hakkliha koos sibula ja maitseainetega. Lisa potti 1,5 liitrit (või olenevalt poti suurusest, mul on SUUUR pott) kuuma vett, lase supp keema. Seejärel lisa supile hapukapsas ja puljongikuubik, keeda veel. Vahepeal on saanud valmis sibul-hakkliha, lisa need ka supile. Seejärel viska sisse hammustussuurusteks tükkideks (bite size noh) lõigutud kartul ja keeda, kuni kartul pehme. Siis lisa pool kuni terve supilusikatäis äädikat – tee seda ettevaatlikult ja maitse vahepeal, et liiga ei saaks. Pigem vähem kui rohkem, liiga palju võib supi rikkuda. Siis maitsesta veel supiüritidega, näiteks peterselli ja punega (mida pole kuskilt saada, nagu blogimaailmas kirjutatakse) ja paari lusikatäie suhkruga. Serveeri muidugi hapukoorega.
Vaja läheb: 250 g hapukapsast, 250 sealiha, peotäis nisukruupe (ma kasutan neid ökoloogilisi), 1 sibul, paar küünt küüslauku, 1 porgand, loorberilehti paar, paar tera vürtsi, puljongit, tüümiani, tilli, peterselli
Valmistamine: Pane poti põhja õli, lisa sinna kõigepealt porgandikuubikud, rösti natuke ning viska hulka hakitud sibul-küüslauk. Prae. Kui liha hakkab juba pruunistuma, lisa hapukapsas, siis kruubid, loorberilehed, vürtsiterad, puljongipulber ning lõpuks kõige peale vesi. Keeda keskmisel kuumusel umbes pool tundi, siis maitsesta soola-pipra ja maitserohelisega. Ahjaa, ma lisasin ka sibulahelbeid magusama maitse saamiseks. Ja ongi valmis!
3 thoughts on “Toiduklubi: Kaks klassikalist – borš ja hapukapsasupp”
(Bioloogina katkub juukseid, kui koduse nime pune asemel räägitakse mingist eksootilisest oreganest või teab-millest.)
Pune on Eestis täiesti tavaline taim. Minge suvel metsa ja korjake!!! Kuivatage ära ja maitseaine olemas.
Palun lugege pune kohta http://bio.edu.ee/taimed/oistaim/pune.htm.
😀
Ma juba ehmusin, et kas ma olen eksinud ja Evu pannud juukseid kakkuma, aga vedas seekord:)
Ei, sina ei eksinud. See just silma jäigi 😉
Teistele teadmiseks karjusin 😀